Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

RiTv

Tv kanali
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 918

RiTv

Post broj:#1  PostPostao/la Adamić » 3.9.2009, 11:11

RiTv je prva riječka televizijska postaja koja je s emitiranjem vlastitoga programa započela 10. lipnja 1998. godine.

http://www.tvpgk.com/
Slika

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Re: RiTv

Post broj:#2  PostPostao/la Adamić » 10.10.2009, 15:44

Odlična je bila emisija "Vježbanje demokracije" od Branka Vukšića u kojem je ugostio istinskog heroja domovinskog rata Predraga Matića (Fred).
Da ne prepričavam sad cijelu emisiju radi se o čovjeku koji je prošao užas i pakao srpskih logora i ali ono što je važno je tvrdnja Matića - Freda Tvrdi da je Vukovar pao 20., a ne 18. studenog. Fred je umirovljeni brigadir Hrvatske vojske, vukovarski branitelj i zatočenik srpskih logora.Zašto to tvrdi ? jer je na Trpinjskoj cesti onesposobio 19. zadnji neprijateljski tenk, kako je to mogao napraviti ako je 18. Vukovar pao ?......
6 i pol tisuća prima vojnu mirovinu a Vukovarskih branitelja je bilo 1800 .

Napisao je knjigu " Ništa lažno" ali nije tiskana u velikoj nakladi tako da se zasad može samo nabaviti u knjižnicama.
Slika

Sanja
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 4

Post broj:#3  PostPostao/la Sanja » 19.1.2010, 17:06

Jel netko zna dali su prešli na digitalnu, pred neki dan rekli su mi "ovih dana".

Gornji post neću komentirat, jer i inače imam previsok tlak. :ne znam:
Dok dišem, nadam se

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#4  PostPostao/la Adamić » 20.1.2010, 11:05

Kanal Ri i RiTv postaju regionalne televizije
Digitalni signal omogućit će da program dviju riječkih televizija bude vidljiv ne samo na području Primorsko-goranske, već i Istarske te Ličko-senjske županije
Produkcija iz studija Kanala Ri uskoro dostupnija širem broju gledatelja * V. KARUZA

RIJEKA – Obje riječke lokalne televizije, Kanal Ri i RiTv, gašenje analognog signala dočekuju spremne i odmah 26. siječnja započinju s eksperimentalnim digitalnim emitiranjem. Prelaskom na digitalno emitiranje obje bi televizijske kuće trebale u pravom smislu postati regionalne televizije, s obzirom na to da će njihov program biti vidljiv na cijelom području regije D5, koje pokriva Istarsku županiju, najveći dio Primorsko-goranske i dio Ličko-senjske županije. Širenje područja vidljivosti pogotovo je značajno za RiTv, koje je dosad, za razliku od Kanala Ri, imalo samo gradsku koncesiju. Vlasnik RiTv-a Nikša Grabovac širenje područja gledanosti ističe kao zapravo najveću korist prelaska na digitalni signal.

– Prelaskom na digitalno emitiranje napokon ćemo riješiti problem s kojim se borimo godinama, a to je pokrivenost signalom. Dosad, naime, dio stanovnika Rijeke nije mogao primati naš program zbog specifične konfiguracije terena u gradu, kaže Grabovac, dodajući da s digitalnim emitiranjem započinju odmah 26. siječnja.

Tehnički direktor Kanala Ri Ivo Broznić također ne očekuje probleme nakon gašenja analognog signala.

– Odmah 26. siječnja krećemo s digitalnim emitiranjem, dok bi analogni signal trebao ostati dok se službeno ne riješe koncesije tijekom ove godine, kaže Broznić dodajući da bi se nakon nakon završetka eksperimentalne faze krenulo s nadogradnjom mreže.

Riječke lokalne televizije s eksperimentalnim emitiranjem nastavit će sve do kraja lipnja, kada budući koncesionar mora i službeno osigurati početak digitalnog emitiranja televizijskog programa. Hrvatska agencija za poštu i elektroničke komunikacije raspisala je, naime, još u studenom javni natječaj za koncesionara digitalnog paketa za lokalne televizije, odnosno za MUX D, za područje regije D5, a javno otvaranje ponuda je 25. siječnja. Prema uvjetima natječaja budući koncesionar morat će do 22. srpnja osigurati pokrivanje najmanje 70 posto stanovništva cijele regije, dok bi lokalne televizije morale zadržati barem postojeće područje gledanosti. Budući da koncesionar mora osigurati jednak pristup za četiri postojeće televizijske kuće na ovom području – Kanal Ri, RiTv, TV Novu i NIT – sve lokalne televizije trebale bi imati jednaku pokrivenost signalom. Lokacije odašiljača predviđene su na Učki, na lokaciji Kras na otoku Krku te na Malom Lošinju.

Pored širenja područja vidljivosti i bolje kvalitete signala kod digitalnog emitiranja, jedna od dodatnih pogodnosti za gledatelje lokalnih televizija trebao bi biti elektronski programski vodič, odnosno EPG, putem kojeg je jednostavno dostupan raspored TV programa, iako će uvođenje ove opcije ovisiti o pojedinoj televizijskoj kući.

Andrej PETRAK
Slika

Sanja
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 4

Post broj:#5  PostPostao/la Sanja » 20.1.2010, 13:20

Hvala ti, ovo je bilo zaista iscrpno :čitati:
Dok dišem, nadam se

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#6  PostPostao/la Adamić » 1.8.2010, 19:33

Danas sam gledao malo RiTv i začudio se kad sam čuo odgovor .
Ana Kola voditeljica sa RI-tv-a je rekla kad su je upitali da li je lokalpatriot ? Rekla je NE.

Ne čudim se tom odgovoru kad je većina emisija na toj televiziji dalmatinskog tipa umjesto da je lokalna. (koncerti sa Poljuda, Bili kutak i još neka nova emisija koju vodi neki Dalmatinac.)

Slika
buduća pravnica nahebali smo ako ga završi...imat će nas stalno na piku.
Slika

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 267

Post broj:#7  PostPostao/la nikola » 1.8.2010, 19:43

Pa dobro nije lokalpatriota i ok.Barem priznaje.Kao moguća buduća pravnica, ne može nam naštetiti.
Ali mene više smeta to što na RI TV-u nema domaćeg,lokalnog programa, pa trpaju bili kutak i sl. :riganje:
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Milo14
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 44

Post broj:#8  PostPostao/la Milo14 » 2.8.2010, 15:05

Pa ča ta RiTv još uvik postoji? :shock: Nisu primijenili ime u StTv? ;)
Koliko sam čuo više neće bit regionalna (županijska) Tv nego samo gradska, a KanalTV će ostati županijska.
A na digitalno emitiranje će preći tek iza nove godine.
Bolje ispasti glup nego iz aviona

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#9  PostPostao/la Adamić » 3.8.2010, 19:05

Milo14 napisao:Pa ča ta RiTv još uvik postoji? :shock: Nisu primijenili ime u StTv? ;)
Koliko sam čuo više neće bit regionalna (županijska) Tv nego samo gradska, a KanalTV će ostati županijska.
A na digitalno emitiranje će preći tek iza nove godine.

Ajde fino , imat ćemo dva stabilna gradska kanala koja ce nas informirati. Ovaj put će biti iz gradske i županijske blagajne. Iako Kanal Ri već i je financiran iz gradske blagajne ali nedovoljno ili županijske blagajne kako ti kažeš. Sad neznam točno nisam baš upućen ali znam da to SDP drži.

Što se tiče Kole mudrije je da šuti ako joj se možda ne sviđa Rijeka . Ponekad je bolje šutjeti i to zadržati za sebe nego navući na sebe "neprijatelje".

To je isto kao da netko kaže ne voli Hrvatsku.Istina ima pravo reći što ta osoba misli ali koji će onda bijes ljudi navući na sebe . Posve bespotrebno će je napadati sa svih strana.
Slika

dario-ri
Gost
Gost

Post broj:#10  PostPostao/la dario-ri » 17.10.2010, 21:51

Adamić napisao:Što se tiče Kole mudrije je da šuti ako joj se možda ne sviđa Rijeka . Ponekad je bolje šutjeti i to zadržati za sebe nego navući na sebe "neprijatelje".

Gdje si to procitao da je Ana Kola izjavila da NE VOLI Rijeku??

samo je izjavila da nije lokalpatriot...
a znacenje lokalpatriotizma ljudi tumace na 100 nacina

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#11  PostPostao/la Adamić » 18.10.2010, 12:22

Pozdrav Dario !
Gledao sam ju na Ri-tv eju kad su imali predstavljanje redakcije.

Ma nemam ništa protiv nje. Šta me briga šta misli i u šta vjeruje ali jasno je rekla da nije lokalpatriot i amen. Nije i točka. Šta ću joj ja ?

Lokalpatriotizam valjda znaš šta znači , to znači ljubav prema kraju.

Inače da je više ljubavi prema našemu gradu s Rijekom se ne bi mogao nitko zezati i navlačiti je kako god netko poželi. : gospodin :zastava:

P.s. jučer sam opet gledao po tisućiti put Ne damo te pismo naša, dosta je valjda više te Dalmcije da li je to tv Split ili Rijeka? Radije ako nemaju ništa pametno za upotpunit program da stave neke glazbene spotove.
Slika

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#12  PostPostao/la nikola » 18.10.2010, 12:47

Adamić napisao:P.s. jučer sam opet gledao po tisućiti put Ne damo te pismo naša, dosta je valjda više te Dalmcije da li je to tv Split ili Rijeka? Radije ako nemaju ništa pametno za upotpunit program da stave neke glazbene spotove.

Ili kad na RI lokalnoj TV stave sportsku emisiju "bili kutak" : lud
Znam da je teško raditi vlastiti program i to male TV kuće ne mogu, ali neka stave nekog domaćeg u studio, pa neka priča o našim klubovima.
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#13  PostPostao/la Adamić » 18.10.2010, 12:55

E tu te moram ispraviti imaju sad novog voditelja i dobro prate nk Rijeku. Samo se malo dodvaraju previše ovima izvan Rijeke a pogotovo Dalmatincima, bilo je jedno vrijeme i emisija o Dinamu još samo nedostaje nešto o Slavoniji i Istri pa da svakome udovolje. : lud Mogu mislit kako drugi reklamiraju naš kraj. Uostalom Ri-tv je lokalna emisija neka se tako i ponaša.
Slika

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#14  PostPostao/la nikola » 18.10.2010, 13:03

Ma ne gledam program RI TV pa ne znam.
To nije lokalna TV.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#15  PostPostao/la Adamić » 18.10.2010, 13:13

Koliko znam Ri-tv i Kanal RI su lokalne televizije i namjeravaju kad budu emitirane digitalno preci na regionalne televizije , s boljim signalom moći ce pokriti cijelu Istarsku , PGŽ i dio Ličko-senjske županije.
Slika

Sljedeće

Vrati se na: Televizija