Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Štacion udruga

Pravila foruma
Slobodno predstavite web stranicu iz našeg kraja. Stranice kojih više nema, nose oznaku"NEAKTIVNA DOMENA" .
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 916

Štacion udruga

Post broj:#1  PostPostao/la Adamić » 30.7.2010, 18:16

Udruga koja obožava Rijeku a posebno vlakove.

:arrow: http://www.stacion.hr/autotrolej/index.html

Nije još puna lista aktivnih i povijesnih vozila ali polako se nadopunjava.
Slika

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 267

Re: Štacion-Autotrolej

Post broj:#2  PostPostao/la nikola » 30.7.2010, 18:20

Super stranice, imam ih bookmarkirane.
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

gost1

Post broj:#3  PostPostao/la gost1 » 30.7.2010, 18:24

Cijenim dobre namjere, ali je stranica takva da s poveznice koju si dao nema "izlaska" na glavnu stranicu...

BTW, upalo mi je u oko, one male buseve za Strmicu i Pulac ekipa naziva IVECO Caccamali, a ne Cacciamali, kako je ispravno, pa mišljah da se sprdaju...

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#4  PostPostao/la nikola » 30.7.2010, 18:27

Moji doma ih zovu papamobil.
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Re: Štacion

Post broj:#5  PostPostao/la Adamić » 8.9.2010, 19:57

Da, zaboravio sam staviti njihov glavni forum , imaju puno zanimljivog materijala koji se tiču Rijeke.

:arrow: http://vlakovi-ri-hr.4rumer.com/forum.htm
Slika

Jean

Post broj:#6  PostPostao/la Jean » 9.9.2010, 10:46

lappino napisao:Cijenim dobre namjere, ali je stranica takva da s poveznice koju si dao nema "izlaska" na glavnu stranicu...

BTW, upalo mi je u oko, one male buseve za Strmicu i Pulac ekipa naziva IVECO Caccamali, a ne Cacciamali, kako je ispravno, pa mišljah da se sprdaju...

Tipfeler webmastera. Bit će ispravljeno.

Samo da dodam: DPŽ Štacion, iako nominalno udruga ljubitelja željeznice, nastoji okupiti ljude koji su profesionalno ili iz hobija vezani uz bilo koji oblik prometa. Iako je naglasak djelovanja stavljen na regionalni promet Rijeke i okolice, Udruga nije ograničena samo na riječku regiju.

Jean

Re: Štacion udruga

Post broj:#7  PostPostao/la Jean » 16.11.2010, 01:17

Slika

Povodom obilježavanja 50 godina od dolaska lokomotive JŽ 362 / HŽ 1061 na naše pruge, 21. studenog 2010., Društvo prijatelja željeznice "Štacion" izradilo je prigodnu majicu. Majica je svjetloplave boje, sa ovratnikom i kopčanjem. Na lijevoj strani prsiju nalazi se vezeni logotip obilježavanja obljetnice (ovaj gore!). Cijena majice je 75kn. Dobavljiva je u veličinama S, M, L, XL, XXL (za 3XL još moram provjeriti, ali mislim da će biti i u toj veličini). Narudžbe ovdje ili meni na PP. Majice naručene do srijede 17. studenoga u 15:00 bit će gotove za samu obljetnicu, one naručene poslije bit će isporučene u najkraćem roku.

Jean

Post broj:#8  PostPostao/la Jean » 1.12.2010, 18:15

Na riječkom željezničkom kolodvoru, u organizaciji Društva prijatelja željeznice "Štacion", održana je danas prigodna svečanost u povodu 50. obljetnice lokomotive JŽ 362 / HŽ 1061 na Riječkoj pruzi. Uz članove Štaciona svečanosti su prisustvovali šefovi kolodvora i Vuče vlakova Rijeka, veći broj sadašnjih i bivših strojovođa te novinari.

Ovom su prigodom na lokomotivu 1061-005 postavljene prigodne pločice sa istaknutim datumom 21. studenoga 1960., kada je u Rijeku prispjela prva lokomotiva serije 362.

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#9  PostPostao/la nikola » 1.12.2010, 18:39

Čestitke, dug i uspješan rad!!!
Nego, da si barem slikao lokomotivu.

Jean

Post broj:#10  PostPostao/la Jean » 2.12.2010, 00:16

Naravno da sam slikao. Bit će slika čim malo vremena ulovim (najvjerojatnije u petak).

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#11  PostPostao/la nikola » 3.12.2010, 09:39

Jean napisao:Naravno da sam slikao. Bit će slika čim malo vremena ulovim (najvjerojatnije u petak).

Samo da nije petak 13-i. :pozdrav:

Jean

Post broj:#12  PostPostao/la Jean » 4.12.2010, 15:44

Nije petak - subota je, ali oprostit ćete mi...

Lokomotiva JŽ 362 proizvod je talijanske tvornice Ansaldo San Giorgio. Riječ je o modificiranoj varijanti talijanske lokomotive FS E.646, vanjskim dizajnom baziranoj na FS E.636. Prvih 10 lokomotiva klase JŽ 362 proizvedene su 1960. godine, a prva lokomotiva te klase na Riječkoj pruzi našla se 21. studenog 1960. godine. Bila je to lokomotiva 362-001 (danas 1061-001), koja se danas nalazi ispred lokomotivske radionice na Pioppi.

Budući da je upitno hoće li 1061-001 ikada više ponovno na prugu, za svečano obilježavanje 50 godina rada odabrana je lokomotiva 1061-005. Zašto baš ona? Razloga je više. Prvi je taj što je to trenutno najstarija lokomotiva ove klase koja aktivno vozi, drugi je što je i ona 1960. godište, treći je taj što je nedavno (15. rujna) došla sa popravka i svježe je popiturana.

Prigodna svečanost u organizaciji Društva prijatelja željeznice Štacion i uz suradnju riječke poslovnice HŽ Vuče vlakova održana je 1. prosinca na prvom peronu riječkog kolodvora. Na lokomotivu 1061-005 iznad sredine okretnog postolja ispod obje upravljačnice, sa lijeve strane u pravcu kretanja postavljene su metalne pločice kojima je obilježeno 50 godina službe.

Svečanosti su nazočili članovi i simpatizeri DPŽ Štacion, zaposlenici i funkcioneri HŽ VV i HŽ PP, umirovljenici HŽ i novinari. Okupljenim uzvanicima prigodnim govorom obratili su se predsjednik Štaciona Tomislav Dornik i dopredsjednik Nenad Labus, koji je istaknuo kako je ova proslava zahvala prvenstveno strojovođama i mehaničarima koji su svojim predanim radom doprinjeli da ova lokomotiva postane jedan od simbola ovoga grada i županije. Prigodom ove svečanosti na prvom peronu je postavljena izložba fotografija članova i prijatelja Štaciona sa temom "50 godina Žutke", a u prodaji je i prigodna majica.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#13  PostPostao/la Adamić » 4.12.2010, 18:32

Odlično, bravo svima, koji su sudjelovali u tome ! :bravo:
Slika

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#14  PostPostao/la Adamić » 30.6.2019, 17:58

Šta je sa forumom ?

http://vlakovi-ri-hr.4rumer.com/forum.htm

Čini mi se da su maknuli vrlo dobar forum.

Imao je dušu i dobru aktivnost. Šteta, možda je free verzija foruma presudila.

Povezani smo s glavnom stranicom.
http://www.stacion.hr/
Slika

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#15  PostPostao/la Adamić » 27.9.2020, 21:54

Forum je još živ. Slučajno otkrio da su na:

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com/

Screenshot_2020-09-27 Vlakovi  riŠtacion udruga.png
Screenshot_2020-09-27 Vlakovi riŠtacion udruga.png (785.88 KiB) Pogledano 655 puta
Slika

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Web stranice našeg kraja