Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

RADUNO ESULI A FIUME

Slika
Welcome stranger! This is the biggest forum about the city of Rijeka (Fiume). If you have any information, question or you would just like to present yourself, please do so here.
The members of lokalpatriot forum warmly salute you!
POSTO PER GLI STRANIERI
Benvenuti! Questo è il più grande forum sulla città di Rijeka (Fiume). Se avete qualche informazione, domanda o se soltanto volete presentarvi qui, vi invitiamo a farlo liberamente.
I localpatrioti di Fiume vi salutano cordialmente !
SAROK KÜLFÖLDIEKNEK
Üdvözöljük látogatónkat! Ez a legnagyobb fórum Rijeka (Fiume) városában.
. Ha bármilyen információja, kérdése van, vagy csak szeretne bemutatkozni, tegye meg most itt.
A fórum lokalpatriot tagjai szivélyesen üdvözlik Önt!
gost

RADUNO ESULI A FIUME

Post broj:#1  PostPostao/la gost » 25.6.2011, 14:46

Parole da Furio Perchovic:

Il deputato Furio RADIN ha scritto questo:

Caro Furio, ciao a tutti,
per noi italiani esuli e rimasti l'importante e' che ci rispettino,
l'amore, come si diceva anticamente parlando di matrimoni, arrivera' con il tempo, anche a Fiume.
Facciamolo questo raduno a Fiume, i fiumani se lo meritano.
Ci tengo molto, e molto ci tiene la nostra associazione, l'Unione Italiana, e la locale comunita' di Fiume
(so che siete in contatto con Roberto Palisca, mio grande amico).
A Pola e' andata benissimo, vedrete che anche Fiume non sara' da meno.
A presto e un grande abbraccio.
Furio Radin

gost

Re: RADUNO ESULI A FIUME

Post broj:#2  PostPostao/la gost » 22.11.2011, 20:34

ne znam zašto se esuli toliko boje tog susreta u Rijeci?

a Furia Radina ne volim, on je stoput gori od našeg Obija i Linića skupa....Karijerist koji misli samo za svoju rit. Ništa nije napravio kao saborski zastupnik moje nacionalne manjine, ali ga stalno ponovno izabiru...ko HDZjce u Hrvatskoj i SDP u Rijeci. Pretplatio se na fotelju. :dole

gost

Post broj:#3  PostPostao/la gost » 22.11.2011, 21:30

mikimiki napisao:ne znam zašto se esuli toliko boje tog susreta u Rijeci?

Ni meni nije jasno, bila je rasprava pred koji mjesec na FF a, sve neke bojazni, umjesto da samo dođu i boh...

gost

Post broj:#4  PostPostao/la gost » 22.11.2011, 21:32

da, i ja sam pratila na Forumu Fiume....ne znam zašto bojazan?

jest da je Obi debel, ali ne jede ljude zaboga miloga :lol:

rijeka53

Post broj:#5  PostPostao/la rijeka53 » 22.11.2011, 21:45

... pa ki prati njihov forum, trebao bi znati da je njihova "bojazan" direktno proporcionalna njihovim
"zeljama", ilitiga pretenzijama, jer ne dolaze samo na druzenje, oni bi nesto vise,

gost

Post broj:#6  PostPostao/la gost » 23.11.2011, 10:43

mikimiki napisao:ne znam zašto se esuli toliko boje tog susreta u Rijeci?

a Furia Radina ne volim, on je stoput gori od našeg Obija i Linića skupa....Karijerist koji misli samo za svoju rit. Ništa nije napravio kao saborski zastupnik moje nacionalne manjine, ali ga stalno ponovno izabiru...ko HDZjce u Hrvatskoj i SDP u Rijeci. Pretplatio se na fotelju. :dole

Kako nije napravio ništa?
Ja bih rekao da je napravio jako puno!
Štete nacionalnoj manjini koju zastupa!
Forsirajući gluposti, dovodi posve nepotrebno mnoge pripadnike talijanske manjine u kontinuirane sukobe sa okolinom! :dole
Proklamirajući (samo deklarativno!) suživot, zahtjeva ekskluzivna prava, forsirajući dvojezičnost (čak i tamo gdje joj nikako nije mjesto!).
Koristeći pritom benevolentnost lokalne zajednice, dovodi neke stvari gotovo do apsurda!

eneo
R13kA
R13kA

Teme: 4

Post broj:#7  PostPostao/la eneo » 20.4.2014, 17:55

Što se tiće Furia Radina moje mišljenje je :dole .On svaki put potvrdi svoj mandat sa smješnim brojem glasova. Nije on jadnik kriv već izborni zakon RH. Bit će da ga je on pisao pa je doživotno bezbrižan i siguran. On je talijan po profesji. Ne slažem se sa konstatacjom o dvojezićnosti. Zar to može smetat jednom lokalpatriotu ? 1914 nije nikom smetala trojezičnost a sad nakon 100 god. nekom smeta. Kako da nazovem takve ? :riganje:

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Corner for Foreigners