Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Predsjednički izbori u Hrvatskoj (2014.)

Sve što ima veze s politikom u našem gradu.

Novi hrvatski predsjednik bit će:

Anketa je završila: 28.12.2014, 14:43.

Ivo Josipović
19
70%
Kolinda Grabar Kitarović
3
11%
Milan Kujundžić
0
Nema glasova
Ivan Vilibor Sinčić
5
19%

Ukupno glasova : 27

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 856

Predsjednički izbori u Hrvatskoj (2014.)

Post broj:#1  PostPostao/la Adamić » 30.6.2014, 20:45

Evo nas opet nakon 5 godina u još jednoj temi predsjedničkih izbora. Tko će nam biti predsjednik ?

Trenutno su kandidati :

Kolinda Grabar Kitarović
Ivo Josipović

Poddsjetimo se prijašnjih izbora:
1992. Franjo Tuđman
1997. Franjo Tuđman
2000. Stjepan Mesić
2005. Stjepan Mesić
2010. Ivo Josipović
2015. Kolinda Grabar-Kitarović
Predsjednički izbori trebaju se održati za otprilike 180 dana ili krajem prosinca, kampanje već polako počinju.

eneo
R13kA
R13kA

Teme: 4

Re: Predsjednički izbori u Hrvatskoj (2014.)

Post broj:#2  PostPostao/la eneo » 30.6.2014, 20:54

Mislim da na predsjedničke izbore neću izači. Kandidati te dvije stranke me ne zanimaju. Ne vidim nikakvu razliku. U svakom slučaju promjena likova je uvijek dobro došla.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#3  PostPostao/la Adamić » 4.7.2014, 15:21

Da ne ispadne da favoriziram samo jednog kandidata, iako je to pravo svakoga čovjeka, malo ću prokomentirati ove slike.

Kolinda Grabar Kitarović Josipović Hrvatska izbori (1).jpg
Kolinda Grabar Kitarović Josipović Hrvatska izbori (1).jpg (63.53 KiB) Pogledano 460 puta

Josipoviću zamjeraju što se drži, tj.ostvaruje kontakte samo sa zemljama Balkana a ne sa članicama E.U. . Slika stoji. Tu bi Kolinda bila u debeloj prednosti.
Kolinda Grabar Kitarović Josipović Hrvatska izbori (2).jpg
Kolinda Grabar Kitarović Josipović Hrvatska izbori (2).jpg (67.88 KiB) Pogledano 460 puta

Sviranje na klaviru vs vojska . Ne znam baš da li vojska nešto čime se možeš hvaliti. Po Americi znamo da svako veće ulaganje u vojsku traži ratove a ratova je bilo dosta. Tako da ok, ako Kolinda želi pokazati da je jaka i na tom polju no Hrvatska je mala zemlja, ekonomski vrlo slaba i vojno nemoćna nad malo malo većim zemljama a kamoli tek pred svjetskim silama. Obranu zemlje nažaost moramo prepustit Nato savezu. Tu bi dao neriješen ishod jer Kolinda u Nato savezu visoko kotira i upoznata je s njegovim funkcioniranjem, no neki joj upravo to zamjeraju. Nato ima mnogo kolateralnih žrtava ( nedužne žrtve rata).
Kolinda Grabar Kitarović Josipović Hrvatska izbori (3).jpg
Kolinda Grabar Kitarović Josipović Hrvatska izbori (3).jpg (34.46 KiB) Pogledano 460 puta

Tu ne treba komentara.
Pozivam na argumentirane rasprave. :mrgreen:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#4  PostPostao/la Adamić » 6.8.2014, 12:41

Kolinda Grabar Kitarović dan provela s Antom Gotovinom na njegovoj farmi tuna

Gotovina kolinda izbori predsjednički  (1).jpg
Gotovina kolinda izbori predsjednički (1).jpg (25.96 KiB) Pogledano 419 puta

Gotovina kolinda izbori predsjednički  (2).jpg
Gotovina kolinda izbori predsjednički (2).jpg (38.12 KiB) Pogledano 419 puta

Kolinda Grabar Kitarović u Sinju dobila najbučniji i najdugotrajniji pljesak
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatsk ... fault.aspx

Zasad je stanje :

Kolinda-Josipović 3:0 (Alka, Gotovina, Knin).

:lol:

Marko
Šegrt
Šegrt

Teme: 14

Post broj:#5  PostPostao/la Marko » 22.10.2014, 17:56

Novi kandidat !
Šibenski odvjetnik i predsjednički kandidat obespravljenih radnika
Ivan Rude: Moja kandidatura pokret je očajnih, ali pravednih

Ivan-Rude-Moja-kandidatura-pokret-je-ocajnih-ali-pravednih_ca_large.jpg
Ivan-Rude-Moja-kandidatura-pokret-je-ocajnih-ali-pravednih_ca_large.jpg (29.6 KiB) Pogledano 306 puta

Da bi Europa postala normalna i otvorena, mora prihvatiti dio onoga što smo nekada, u vrijeme Branka Horvata, zvali dogovornom ekonomijom, u suprotnom ćemo izgubiti sve

ZAGREB » Očajnici cijele Hrvatske, ujedinite se! – parafraza Marxa i Engelsa nije doslovan citat, ali jest smisao poruke šibenskoga odvjetnika Ivana Rude, koju je našem listu kazao u telefonskom razgovoru nedugo nakon što je objavljeno da prihvaća poticaj ugljanskih škverana da se kandidira za predsjednika Republike.

Radnici Remontnog brodogradilišta Nauta Lamjana s Ugljana predložili su Rudi kandidaturu nakon što je smijenjen s položaja stečajnog upravitelja, premda je škveru i radnicima osigurao posao. Ovo je poduhvat, pokret očajnih a poštenih ljudi, koji se moraju udružiti i ujediniti. Ti ljudi predstavljaju sol zemlje, bez njih nema ničega. Kad zaboravite radnike, kad zaboravite mlade, uništili se granu na kojoj sjedite. A ovi sadašnji kormilari, koji su zalutali na komandni most, morali bi misliti na vlastitu djecu i unuke, ali to ne čine. I zato moraju otići«, kazao nam je Rude.

Reprogram dugova

Veliki državni dugovi jedan su od ključnih problema Hrvatske, drži uspješni šibenski odvjetnik. »Reprogram dugova apsolutno je nužan. Moramo zatvoriti prodor vode, jer će sve potonuti. Postali smo paradoks, raritet: što više prodajemo, više smo dužni. A kad sve prodamo, i ostanemo bez ičega, postat ćemo višak na vlastitom životnom prostoru. Hoće li to biti uspjeh ove generacije: stvoriti državu, a izgubiti nezavisnost?!«, pita novi, dosad peti, predsjednički kandidat.

Gayevima sva prava, ali brak je brak

Rude bi homoseksualcima zajamčio sva prava, osim onoga da vezu zovu brakom. »Njihovo je pravo apsolutno kao i moje, te ljude moramo poštovati, ali veza se ne može zvati brak, jer ona je jedinstven brend, kozmički poredak od pamtivijeka, yin i yang«, kaže. Nije izrijekom kazao, ali nadamo se da nismo pogriješili kada smo zaključili da bi bio spreman homoseksualcima omogućiti i baš sva supružnička prava; sva, osim uvriježenog imena za državno ovjerenu vezu dvoje ljudi.

Na pitanje kako kani postići reprogram dugova, kada za to nema ovlasti, uzvraća kako »postoji mnogo načina za djelovanje«. »Predsjednik može govoriti«, podsjeća, pa dodaje kako treba »stvoriti novu matricu«. »Sadašnja ništa ne može riješiti. Isti su je ljudi stvorili, i isti ljudi generiraju stalno isti problem. Može to biti i dobronamjerno, ne želim nikoga napadati, ali činjenica je da sadašnji ljudi na vlasti nemaju kapacitet da zaustave negativnu tendencu. Nije problem«, kaže Rude, »u tome gdje je zemlja sada, nego je problem u negativnoj Zemlja ide prema ambisu, a tko to ne vidi, taj je slip!«, ne skriva Rude prepoznatljiv šibenski naglasak. Kada je riječ o tome da »predsjednik može govoriti«, Rudu smo podsjetili da je i Stjepan Mesić svojedobno mnogo govorio. »On je druga vrsta, ne bih o njemu, premda imam mišljenje. Kontroverzna je osoba, njegov je mandat završio, pustimo to, i zaboravimo«, zagonetno, više negativno nego pozitivno, o Mesiću govori Rude.

Od teritorijalne, Rude važnijom smatra fiskalnu decentralizaciju, pa predlaže da pet posto PDV-a ostane ondje gdje se stvori.

Demonska moć

Pitanje o tome koristi li EU Hrvatskoj ili joj šteti, Rude smatra »kontroverznim«. »Ja sam sto posto za Evropu, bez imalo rezerve, ali ne Evropu u kojoj ajkule kolo vode, a nemoćni mali narodi, poput nas ili Bugara, postaju žrtve demonske moći kapitala. S tim se ne možemo nositi, i gubimo utakmicu. Da bi Evropa postala normalna i otvorena, mora prihvatiti dio onoga što smo nekada, u vrijeme Branka Horvata, zvali dogovornom ekonomijom, u suprotnom ćemo izgubiti sve. U Evropi danas vlada činovnički mentalitet koji ne vidi ništa osim samog sebe«.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska ... -pravednih
FORZA FIUME !

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#6  PostPostao/la Adamić » 8.12.2014, 10:48

NAJMANJE OD 2000. JEDNI LIMITIRANI ROKOVIMA, DRUGI »PARTITOKRACIJOM«
Utrka za predsjednika spala na četiri kandidata
Iako tvrdi da je prikupio potrebnih 10.000 potpisa, od predsjedničke utrke odustao je i saborski zastupnik Ivan Grubušić. Ostaju Josipović, Grabar Kitarović, Kujundžić i Sinčić

Zlatko CRNČEC

ZAGREB » Za razliku od 2005. godine kada je bilo čak 13 kandidata, ili 2009./2010. kada ih je bilo 12, na ovogodišnjim izborima za predsjednika Republike koji će se održati 28. prosinca bit će samo četvero aspiranata na položaj šefa države. Od prelaska na djelomični parlamentarni sustav krajem 2000. godine bit će to najmanji broj kandidata na predsjedničkim izborima.
Uz već poznate kandidate tri politička bloka – Ivu Josipovića, Kolindu Grabar Kitarović i Milana Kujundžića – u predsjedničku će se utrku upustiti još jedino Ivan Vilibor Sinčić iz »aktivističko političke organizacije« Živi zid. On je sam nakon predavanja potpisa rekao da će se zauzimati »za poništenje pretvorbe i privatizacije, povratak svega otetog, za lustraciju ratnih profitera i propalih političara, trenutačnu obustavu deložacija, promjenu ovršnog zakona i povratak monetarnog suvereniteta«.

Nedovoljno potpisa

Živi zid je poznat po protivljenju deložacijama zbog ovrha koje su u zadnje vrijeme učestale u Hrvatskoj. Zadnja je bila kada su se ovog ljeta protivili i potom spriječili deložaciju nekadašnjeg nogometaša varaždinskog Varteksa Zorana Brlenića. Aktivisti ove udruge ne libe se ući i u okršaj s policijom pa je tako njih pedesetak bilo privedeno prilikom deložacije umirovljenice Gordane Vojković iz Zagreba, a jedan je od njih tom prilikon slomio i nogu. Jedan od najpoznatijih aktivista je Ivan Pernar, jedan od predvodnika prosvjeda u Zagrebu u proljeće 2011. godine koji su trajali nekoliko mjeseci. Koliko su aktivisti Živog zida odlučni u svojim akcijama pokazuje i slučaj iz Sukošana pored Zadra kada su se zabarikadirali u kuću i popeli na krov kako bi spriječili policiju da izbaci dotadašnje stanare.
Ostali koji su najavljivali svoju kandidaturu odustali su iz ovog ili onog razloga, a po svemu sudeći njihov odustanak neće bitno utjecati na političku utrku. Stečajni upravitelj Ivan Rude ipak je malo poznat široj javnosti, a nema ni osnovnu infrastrukturu što pokazuje i činjenica da nije uspio prikupiti dovoljan broj potpisa. On je to u subotu kasno popodne i otvoreno priznao.
– Nije da fali puni, ali nemamo dovoljno. Bili smo limitirani nedostatkom infrastrukture, ali i kratkoćom rokova za prikupljanje potpisa budući da je sve posloženo u korist velikih i moćnih struktura. Ovo je samo jedan prividno gubitak, mali poraz, ali rat nije izgubljen. Mi i dalje nastavaljamo. Mi ćemo Hrvatsku vratiti narodu, rekao je Rude na konferenciji za novinare u subotu.

Ponos i dostajanstvo

Iako tvrdi da je prikupio potrebnih 10.000 potpisa, od predsjedničke utrke odustao je i saborski zastupnik Ivan Grubušić. On pak tvrdi da »ne želi sudjelovati u ovakvoj kampanji u kojoj glavnu riječ vode stranke«.
– Dominiranjem partija u Hrvatskoj jača partitokracija, a ne demokracija. Imam svoj ponos i dostojanstvo i ne želim sudjelovati u takvoj kampanji, rekao je Grubišić. Međutim, ni njegov izostanak neće bitno utjecati na tijek predsjedničkih izbora jer je njegova popularnost u padu, a došlo je i do podjela u njegovom političkom pokretu zbog čega su ga napustili njegovi vijećnici i splitskom Gradskom vijeću.
Prije njih iz predsjedničke se utrke povukao i nekadašnji dugogodišnji predsjednik HSP-a i aktualni predsjednik osječkog Gradskog vijeća Anto Đapić.
– Za ovaj sam se potez nakon dugog razmišljanja odlučio zbog toga jer sam kroz pretkampanju koja je vođena procijenio da objektivno u ovom trenutku nemam izgledne šanse postići rezultat koji bi opravdao moje sudjelovanje na ovim izborima. Nastavak mog sudjelovanja samo bi produbio razlike na desnici i zbunio birače, piše u Đapićevom priopćenju.
Nedovoljan broj valjanih potpisa prikupili su i manje poznati Slobodan Midžić, Ratko Dobrović i Ivan Bavčević.

fiumanuzg
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#7  PostPostao/la fiumanuzg » 8.12.2014, 15:09

Adamić napisao:Zasad je stanje :

Kolinda-Josipović 3:0 (Alka, Gotovina, Knin).

:lol:

Majke ti mile Adamiću, pa odkad se Riječani uspoređuju i za rezultat broje Knin i Alku? Neću u Gotovinu jer je čovjek na svom mjestu, ali ovo dvoje...

I ja se moram složit da se od ovoga čovjek valja od smija :) :smijeh2

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#8  PostPostao/la Adamić » 8.12.2014, 15:30

Ah politika nikad sloge u tome. :lol:
Dakle 3 :0 je bilo zato što je u Sinju , Kninu bila odlično prihvaćena kao velika Hrvatica, domoljub dok je Josipović bio izviždan ili bolje rečeno neprihvaćen zbog svojeg lijevog stajališta a zajednička slika s Gotovinom je kao poruka da je Gotovina narodni heroj stao uz nju. Jesi sad shvatio ?

Govorimo o prednostima kandidata u kontekstu vremena u kojem su se dogodili. To su bili postovi dok kampanje nisu još službeno ni krenule, njihovi nastupi u kojim je Kolinda bila bolja. Tko ih se više sjeća ?!

Do tada Kolinda nije nikad pričala u medijima niti bila javno eksponirana.. Spominjala se kao kandidat za gradonačelnicu Rijeke koja bi jedina mogla pomrsiti račune Obersnelu.

Eh sad su se neke stvari u međuvremenu iskristalizirale.

Otkad je Kolinda lupila šakom o stol i tako "rekla" da će uvest promjene, nekako mi se sve čini da po nalogu PR-a govori ono što joj ne leži.
Josipović je ok predsjednik, miran , staložen , ne širi mržnju po Balkanu kao ovi neki iz Srbije.

Bit će to borba stranaka, kako kaže Grubišić . HDZ vs SDP !

fiumanuzg
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#9  PostPostao/la fiumanuzg » 8.12.2014, 15:51

Ma ja sam skužio onaj tvoj lol smajlić pa sam rekao da se slažem s tim da se na cjelokupnu temu o izborima valjam od smijeha :)

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#10  PostPostao/la Adamić » 8.12.2014, 16:09

A šta tek reći na predsjedničke izbore 2010. , kad je bilo čak 12 kandidata. Evo nekih :lol:

Milan Bandić :klanja
Nadan Vidošević :klanja

Sad im zatvor ne gine.

Gledaj na youtube.com

Milan Bandić - Lajk or Suck My Cock

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#11  PostPostao/la Adamić » 10.12.2014, 14:36

Evo 4 kandidata koje je S.Marekovich provalio samo tako . :lol:

Ivo Josipović, Kolinda Grabar Kitarović , Milan Kujundžić , Ivan Vilibor Sinčić

Ivo Josipović, Kolinda Grabar Kitarović , Milaa Kujundžić , Ivan Vilibor Sinčić.jpg
Ivo Josipović, Kolinda Grabar Kitarović , Milaa Kujundžić , Ivan Vilibor Sinčić.jpg (266.08 KiB) Pogledano 245 puta

Anketa je dignuta, krenite s glasanjem.

Jučer je službeno počela izborna promidžba za šeste predsjedničke izbore od neovisnosti, raspisane za nedjelju, 28. prosinca.
Promidžba će trajati 18 dana, dakle do 26. prosinca kada počinje izborna šutnja.

Osam milijuna kuna iznos je koji svaki kandidat odnosno kandidatkinja može potrošiti na promidžu. Ne izabere li se predsjednik ili predsjednica u prvom krugu, za dvoje kandidata koji uđu u drugi taj se iznos može povećati do 1,6 milijuna kuna. Kandidati promidžbu mogu financirati iz donacija i vlastitih sredstava. Donacije mogu prikupljati najkasnije do završetka promidžbe, dakle do ponoći 26. prosinca.Pravne osobe mogu kandidatu donirati najviše 200 tisuća kuna, fizičke, a to su građani i obrtnici, najviše 30 tisuća kuna. Donacije mogu biti novčane, robne te u vidu usluge. Volonterski rad ne smatra se donacijom.

reful
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#12  PostPostao/la reful » 17.12.2014, 09:48

Predsjednički izbori me ne zanimaju i trebalo bi se dogoditi pravo čudo da se pojavim na biralištu. Tko god pobjedi neće donijeti nikakav boljitak za Hrvatsku, pad gospodarstva će se i dalje nastaviti.
Za izbore će se potrošiti silni milijuni kuna, a dugo će se još poslije raspravljati i prebacivati kandidatima kako su potrošili više od predviđenog.
Ljudi poput Josipovića, Grabar-Kitarović i Kujundžića ne mogu sagledati trenutnu hrvatsku stvarnost i egzistencijalne probleme u kojima se nalaze hrvatski građani koji su ostali bez posla.
Sociološki je svakako zanimljiva pojava Ivana Vilibora Sinčića koji bi u slučaju pobjede poništio privatizaciju i pretvorbu, otpisao porezne dugove građanima, istražio podrijetlo imovine sumnjivih bogataša i oduzeo onu koja je nelegalno stečena...

Vežičanka
Moderatorica
Moderatorica
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Teme: 73

Post broj:#13  PostPostao/la Vežičanka » 17.12.2014, 16:49

@reful :bravo: tako je!

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#14  PostPostao/la Adamić » 22.12.2014, 16:12

Ivo josipović Korzo predsjednički izbori Rijeka.jpg
Ivo josipović Korzo predsjednički izbori Rijeka.jpg (82.71 KiB) Pogledano 219 puta

Sa skupa Ive Josipovića održanog 20.12.2014 isped hotela Bonavia

eneo
R13kA
R13kA

Teme: 4

Re: Damir Vrhovnik (Linićev kum )

Post broj:#15  PostPostao/la eneo » 22.12.2014, 17:14

Jedno je sigurno, zbog rukovanja sa Damirom, Ivo je izgubio moj glas. :dole

Sljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano