Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

HNK Rijeka

Sportske teme.
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 856

Re: HNK Rijeka

Post broj:#811  PostPostao/la Adamić » 31.8.2014, 23:40

Bravo upravo što paziš i na riječku povijest ! Predivno! :bravo:
Imam onu prvu garnituru takvih dresova. U svakom slučaju naša 3 garnitura ima veze s nama, za razliku od drugih klubova, koji biraju svakakve žarke i ostale boje i na to možemo bti ponosni. :zastava:
Ima nešto u tim dresovima, mnogi kažu da nam donosi sreću, nadam se da će u njima pasti još neki europski "velikan" . :mrgreen:

Marko
Šegrt
Šegrt

Teme: 14

Post broj:#812  PostPostao/la Marko » 8.9.2014, 14:23

Spezia je jučer pobijedila Frosinone 2:1 Frosinone. Zanimljiv podatak, da je susret gledalo 6 000 ljudi. Za usporedbu na Rijeku protiv Zadra došlo je oko 5000 ljudi, od toga 2500 pretplatnika (pitaj jesu li svi došli) a niti oproštaj Brezovca , niti ulazak u EL nije mogao dovesti više navijača.
http://www.acspezia.com/partite/Spezia- ... .2334.html
Gledaj na youtube.com

Marcatori: Ebagua al 6' su rig., Ciofani al 9' su rig., Culina al 29'

SPEZIA (4-4-2) : Chichizola; De Col, Ceccarelli, Juande, Catellani, Cisotti( al 22' Gagliardini), Culina( al 24' Madonna), Migliore, Datkovic, Ebagua ( al 15' Ardemagni), Brezovec. Allenatore: Nenad Bjelica

FROSINONE (4-4-2) : Zappino; Zanon (al 27' Musacci), Russo, Blanchard, Crivello; Paganini (al 32' Curiale), Gucher, Frara, Masucci( al 21' Soddimo),D.Ciofani, Dionisi. Allenatore: Roberto Stellone

10514529_833893073312132_3159729918976323669_n.jpg
10514529_833893073312132_3159729918976323669_n.jpg (68.91 KiB) Pogledano 303 puta

Brezovec.jpg
Brezovec.jpg (61.29 KiB) Pogledano 303 puta

Čulina spezia rijeka.jpg
Čulina spezia rijeka.jpg (58.82 KiB) Pogledano 303 puta

Antonini Čulina strijelac 2 gola za pobjedu.
Igor-Budan-Spezia Rijeka.jpg
Igor-Budan-Spezia Rijeka.jpg (54.58 KiB) Pogledano 303 puta

Igor Budan, pomoćnik sportskog direktora »Spezije«
Nenad Bjelica Spezia.jpg
Nenad Bjelica Spezia.jpg (65.66 KiB) Pogledano 303 puta

nk rijeka spezia calcio.jpg
nk rijeka spezia calcio.jpg (78.02 KiB) Pogledano 303 puta

Miškoviću je cilj ulazak Spezie u seria A.
spezia.jpg
spezia.jpg (65.96 KiB) Pogledano 303 puta

Maleni klub ali ima pristojan broj navijača.
FORZA FIUME !

sposaric
Šegrt
Šegrt

Teme: 3

Post broj:#813  PostPostao/la sposaric » 12.9.2014, 09:21

finale kupa Rijeka Trepča 1978.jpg
finale kupa Rijeka Trepča 1978.jpg (103.33 KiB) Pogledano 273 puta

To je iz mog albuma; prvi "bijeli vlak" u povijesti naše "Rijeke"! Fotografirao nas je Fred Demark. Pozdrav, Fred, ako pratiš Lokalpatriote!

sposaric
Šegrt
Šegrt

Post broj:#814  PostPostao/la sposaric » 13.9.2014, 10:08

Sjeća li se itko od starijih na portalu ovih kućica za prodaju ulaznica uza staro stubište na zapadnom dijelu stadiona? Mislim da ih je bilo tri ili četiri. Na žalost, na poleđini ove fotografije nema nadnevka kada je nastala, no kako sam tada obvezno išao s mojom mamom Tinkom na kupanje, mislim da me je slikala 1966. uoči moje prve školske godine!

Kućica za prodaju ulaznica na Kantridi 60ih godina.jpg
Kućica za prodaju ulaznica na Kantridi 60ih godina.jpg (158.56 KiB) Pogledano 268 puta

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#815  PostPostao/la Adamić » 14.9.2014, 00:42

nk rijeka europska liga sevilla standrad feyenoord.jpg
nk rijeka europska liga sevilla standrad feyenoord.jpg (246.41 KiB) Pogledano 253 puta

Uf ako padne Sevilla, začepit ćemo svima usta!!!! :jupi :jupi :jupi :jupi :jupi :jupi

Na raspolaganju je oko 8000 ulaznica. Kapacitet stadiona, što inače iznosi točno 10.050 mjesta, je limitiran zbog prostora namijenjenog gostujućim navijačima, kao i »tampon« zoni između njih i domaćih navijača, a određeni pomaci, kako to nalažu i pravila UEFA-e, će se dogoditi i na A tribini. Posebno u onoj zoni koja će biti namijenjena novinarima – zaključio je Čohar.
http://www.novilist.hr/Sport/Nogomet/Co ... ene-paketa
http://nk-rijeka.hr/article/2014/09/13/ ... opsku-ligu

sposaric
Šegrt
Šegrt

Post broj:#816  PostPostao/la sposaric » 24.9.2014, 11:06

Karte su tu!!! Što dragi Bog nam dao, KREPAT MA NE MOLAT!
Prilog
HNK Rijeka `Karte za EU ligu`.jpg
HNK Rijeka `Karte za EU ligu`.jpg (243.25 KiB) Pogledano 211 puta

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#817  PostPostao/la Adamić » 24.9.2014, 11:38

Like ! :bravo:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#818  PostPostao/la Adamić » 24.9.2014, 15:31

Prazne sjedalice
Zašto Kantrida protiv Dinama nije bila rasprodana?

Zasto-Kantrida-protiv-Dinama-nije-bila-rasprodana_ca_large.jpg
Zasto-Kantrida-protiv-Dinama-nije-bila-rasprodana_ca_large.jpg (78.5 KiB) Pogledano 205 puta

Autor: Ivan Volarić
U klubu su, dojam je, ipak otišli prebrzo naprijed za sve siromašniji riječki navijački nogometni puk. Nije da ljudi ne žele, neki doslovno – nemaju. I to je najveća istina

RIJEKA » Prema slobodnoj procjeni derbi protiv »Dinama« na Kantridi je pratilo oko devet tisuća gledatelja. Službeni podatak iz kluba glasi: na tribinama je bilo 7168 gledatelja s plaćenim ulaznicama!

Usporedbe radi, oglede istih suparnika na Kantridi u posljednje vrijeme uglavnom je pratio trend rasprodanog stadiona, odnosno kada se odbije tampon zona i gostujući kavez, na tribinama je bilo između devet i devet i pol tisuća gledatelja. Budući da »Rijeka« igra sve bolje i da je ova utakmica izravno odlučivala o prvom mjestu jasno je da ovaj negativan trend zahtjeva ozbiljnu analizu. Postoji barem nekoliko logičnih objašnjenja zbog kojih su navijači »Rijeke« počeli birati utakmice. Prvo i osnovno sve teža ekonomska situacija i da su u klubu uoči sezone odlučili povisiti cijene ulaznica za pojedine tribine. Istina, djelomično su to kompenzirali na druge načine, osim toga stoji i argument da ovosezonska »Rijeka« sigurno vrijedi svaki novčić kojega se treba izdvojiti za ulaznicu, ali dio navijača jednostavno nema novaca za dodatne izdatke.

Novi navijači

Netko će ponuditi logično objašnjenje da je klub kod određivanja cijena ulaznica pokazao veliku socijalnu osjetljivost i da nije poskupio ona najjeftinija mjesta na tribinama E, E-1 i D, no i tu je došlo do određenih promjena koje su se negativno odrazile na posjećnost. Naime, poskupljenje cijena ulaznica za tribine B i C izazvalo je efekt »preslagivanja navijača« sa skupljih na jeftinija mjesta, tribine D, E i E-e, koje su u pravilu ispunjene do posljednjeg mjesta. U konačnici u klubu nisu privukli nove navijače na tribine B i C, već samo popunili mjesta na tribinama D i E koja bi s ozbirom na cijenu ionako bila rasprodana u utakmicama kao što je bila ova protiv »Dinama«. Epilog: nije ostvarena financijska dobit, a na tribinama je manje gledatelja!

Najbolji primjer dogodio se kada su se dvojica navijača požalila zamjeniku sportskog direktora Ivanu Manceu.

– Ivane imaš koji paket za Europu, nestalo je ulaznica? – zavapio je jedan navijač, a Mance u čudu odgovorio da sigurno ima još dovoljno paketa u prodaji.

– Za tribine D i E nema, ostala su samo skuplja mjesta, a 900 kuna mi je ipak malo previše... – odgovorio je navijač očito misleći na tribinu A koja stoji 960 kuna.

I što da mu čovjek na to odgovori, posebno ako uzme u obzir činjenicu da mnogima danas 500 (koliko primjerice stoji euro-paket za »nečlanove« za tribine B ili C), ili više kuna iznosi znači četvrtinu ili petinu mjesečno kućnog budžeta, a obično to treba pomnožiti najmanje puta dva, a nerijetko i puta tri kada se u tu priču uključe »klinci« ili supruge. Osim toga, odlazak na utakmicu nerijetko znači i više od same ulaznice, posebno kada su u pitanju djeca željna svega pomalo, od klupskih suvenira pa do sokova ili sendviča. Sve to košta.

Komfor

Posebna priča je i jedna druga stvar – komfor. Kantrida ima samo jednu natkrivenu tribinu. Dio navijača »Rijeke« se tradicionalno odlučuje na odlaske na stadion u posljednji trenutak ovisno o vremenu, a na dan utakmica one ionako ne previše jeftine ulaznice (B i C) su najskuplje. Razumljivo, namjera je bila nagraditi članove i pretplatnike, motivirati navijače na kupnju pretplatnih paketa i učlanjenje u klub. No, s druge strane demotiviralo se one neodlučne navijače koji čine razliku između 7.000 i 10.000 gledatelja na stadionu. Treće, ali ne najmanje bitno, jest problem distribucije ulaznica. Ulaznice se danas mogu kupiti samo na stadionu na Kantridi, nema više široke lepeze prodajnih mjesta, kioska ili kafića. Nije se pritom razvila mogućnost online prodaje ulaznica, što u današnje vrijeme predstavlja neizostavni dio ponude svakog većeg društvenog događaja. Nije svima Kantrida pod nosom, uostalom ulaznica kao osnovni klupski proizvod mora postati lako dostupna svima u Rijeci i širem gradskom prstenu otkuda dolazi najveći broj navijača »Rijeke«. Na Kantridi su u posljednje vrijeme povukli mnoštvo hvale vrijednih poteza i svi ovi oko prodaje ulaznica su sasvim sigurno bili povučeni u najboljoj vjeri, ali u klubu su, dojam je, ipak otišli prebrzo naprijed za sve siromašniji riječki navijački nogometni puk. Nije da ljudi ne žele, neki doslovno – nemaju. I to je najveća istina.

http://www.novilist.hr/Sport/Nogomet/Za ... rasprodana

Šteta da nemamo više rasprodan stadion jer ružno mi je vidjeti poluprazan stadion. Prošle godine protiv Betisa također je bilo prazno iako su cijene bile one stare a oni još na tu idu nabijat cijene. Dakle sve dok cijene ulaznice ne odgovoraju novčaniku stanovnika ovog kraja , ne mogu ni očekeivati više puni stadion. U vremenima kad su svi doma za kompjuterima i max tv paketima, odlazak na Kantridu nije više toliko primamljiv. Velik korak vidim u online kupnji jer klikom miša imat ćeš kartu u đepu. Nk Rijeka često prodaje ulaznice u zadnjih nekoliko dana prije, a navijači kad vide kišu odustaju od kupnje. Dakle tiskat karte trebaju barem 10 dana prije, tako će mnogi imat svoju kartu bez obzira na vrijeme, pa ako neće doći , nije bed jer klub je zaradio na njima i to pametno.

ozren
Rijekofil
Rijekofil

Teme: 14

Post broj:#819  PostPostao/la ozren » 7.10.2014, 08:28

KAUČ SELEKTOR NA KANTRIDI: Kad Rijeka igra to je punkerski festival!

Objavljeno: 03.10.2014. - 14:17

Na Kantridi se događala bajka. Sevilja nije djelovala kao momčad koja može nešto promijeniti. Svi su igrali daleko ispod mogućnosti. Ali, jebiga, ne bi Slaveni bili sjebani kao što jesu da im se događaju bajke

kauc selektor na kantridi.jpg
kauc selektor na kantridi.jpg (115.59 KiB) Pogledano 172 puta

Piše: Marko Tomaš

MALA PRISTOJNA HRVATSKA

To da ja imam neki poremećaj nije nikakva tajna. Zbog njega pamtim neke nebitne stvari godinama. Zapamtio sam tako i jednu rečenicu napisanu u jednoj zaboravljenoj kolumni davne 2002. godine.

Te je godine jedan mali skromni klub osvojio titulu prvaka Hrvatske. Prvi i, za sada, posljednji put dogodilo se da netko mimo Dinama i Hajduka postane nogometni prvak Hrvatske. NK Zagreb s klupe je vodila Dinamova legenda Zlatko Kranjčar. Na terenu je glavnu riječ vodio Ivica Olić, tada opisivan tek kao brzanac bez puno smisla za nogomet, a danas s poštovanjem upisan u povijesne knjige klubova poput minhenskog Bayerna.

Elem, dogodilo se nogometno čudo te davne 2002. godine. Činilo se tada da je to mogući znak potpunog moralnog preobraženja tuđmanove hrvatske. Jer, po prvi put u Hrvatskoj nije pobjedio nahrvatskiji, niti najdugovječniji, niti najveći, niti najstariji, najbitniji, najjači, najherojskiji klub. Pobjedio je, eto, tamo neki, skromni, obični, pučki NK Zagreb.

Tim je povodom, ne sjećam se baš u kojoj novini, Boro Dežulović napisao rečenicu koju nikad neću zaboraviti:

Pobijedila je mala, pristojna Hrvatska iz Kranjčevićeve ulice!

Ništa, međutim, nije bilo od moralnog preobražaja Hrvatske. Nije to bio baš toliko povijesni trenutak. I, zato danas, ako krenete tražiti malu, skromnu, pristojnu Hrvatsku nećete poći u Kranjčevićevu ulicu, gdje odavno vlada patološka egomanija jednog umišljenog diktatora, krenut ćete, a gdje drugo nego prema Kvarneru, u grad, koji je svima sa strane uvijek djelovao kao neki drugi svijet. Tamo, u Portiću 3, već par godina gradi se jedna krajnje nemamićevska, nevincenttanovska, nogometna priča.

Mali, pristojni klub iz malog pristojnog grada, iz neke neostvarene Hrvatske, NK Rijeka raste iz godine u godinu, korak po korak klub se transformira, mijenja mentalitet i prijeti postati ono što za čim čezne svaki normalan čovjek na Balkanu. Bez bahaćenja, bez busanja u prsa, bez razbacivanja novcem kojeg nema, skromno, pristojno i racionalno poput skandinavaca, tako danas igra Rijeka vođena znanjem i raciom slovenskog trenera Matjaža Keka.

Tako bi otprilike trebala izgledati Borina mala, pristojna Hrvatska, isto kao i moja mala pristojna Bosna i Hercegovina. Ali, bojim se, niti Boro niti ja, nećemo dočekati da naše male, nebitne, ali bahate zemlje, promjene svoj mentalitet i sudbinu. Ali, zato, grad Rijeka i NK Rijeka imaju šansu prevazići ničim izazvanu kurčevitost i postizati onoliko koliko se može bez dramoleta i tereta povijesnog, presudnog i sličnog.

Naprosto, to mikropodneblje ima to u sebi, tu dozu skromnosti, poniznosti, pristojnosti, racionalnosti, koje su neophodne da katkad postigneš više od onoga što ti propisuju objektivne mogućnosti. Za razliku od kurčevite i bahate Hrvatske iz Maksimira i sa Poljuda, Hrvatske koja je veća od života, herojskija od Sparte itd. Niz možete nastaviti i sami.

PECIVO I PIVO
U Rijeku sam stigao u rano popodne. Pesimističan kao zagrebačko sivilo i pospan kao perspektive hrvatskog nakladništva i knjižarstva. Na Kvarneru je puhao blag vjetar, sunce je, nakon, zagrebačkih oblaka, djelovalo pomalo zasljepljujuće. To je bio dobar znak. Nadao sam se da neću pokisnuti kada te večeri dođem na čudnovati riječki stadion.

Ostavio sam stvari u hotelu, istuširao se i čekao dogovoreni sastanak s prijateljicom koja me pozvala u Rijeku na tribinu „Pisac i građanin“. Sretna okolnost je ta da se datum poklapao s gostovanjem osvajača Euroleaguea na Kantridi pa smo se dogovorili da ću doći dan ranije kako bismo uživo odgledali jednu od najvećih utakmica koje je klub iz Portića 3 igrao u novijoj povijesti.

postrojavanje trupa.jpg
postrojavanje trupa.jpg (95.74 KiB) Pogledano 172 puta

Trebao sam kavu pa smo se zaputili na trsatsku Gradinu da se ispričamo i popijemo esspreso. Nismo dugo sjedili kad su krenuli pozivi od strane prijateljičinog supruga i njihove ekipe koja nas je čekala kako bismo krenuli prema Kantridi.

Naredna stanica bila je birtija nadomak riječkog filozofskog fakulteta. Bilo je vrijeme za popodnevno pivo. Nakon prvog piva, kao i svaki prosječan navijač, trebali smo određenu količinu pečenog tijesta kako bismo pripremili želudac za unos ogromnih doza tekućih navijačkih pomagala. Burek i lisnata peciva bila su logičan i sasvim pristojan izbor. Nakon toga nije bilo druge nego krenuti prema stadionu kako bismo prije tekme stigli popiti još par piva.

Takvi me prizori vrate godinama unatrag. Masa svijeta koja se sliva prema stadionu. Veselje, lagana euforija, pozitivna nervoza, iščekivanje, dovikivanje, šale i pošalice i u zraku, ona najljepša od svih stvari u čovjekovom životu – nada! Nada da ćeš se radovati barem na trenutak.

Takva je vibra bila ispred restorana Miramare preko puta stadiona Kantrida gdje se prije utakmica okupljaju riječki navijači i ispijaju količine piva koje bi namirile godišnje potrebe oveće kineske provincije za istom tekućinom. Ulica je bila potpuno zakrčena navijačima. Promet na glavnoj ulici gust, ali nitko se nije bunio kad bi morao stati gomili ljudi koja prelazi ulicu. To je, recimo, iz moje perspektive bio tipičan riječki prizor. Bilo gdje drugo, a bio sam i tu i tamo na utakmicama, bilo bi jebavanja rodbine na sve zamislive i nezamislive načine samo zato što želiš preći ulicu na pješačkom prijelazu.

Nakon par piva zaputili smo se prema stadionu uskim stepenicama koje vode kroz malu luku između stadiona i bazena Kantrida. Iako je to nije baš po UEFAinim propisima, ispred kluba navijača Armada, točno ispred ulaza na B sektor stadiona, točilo se, a što drugo, nego pivo. Imali smo karte za civilnu tribinu. Ipak smo mi ljudi koji lagano ulaze u srednje godine, svi izuzev moje prijateljice, ona je ipak nešto mlađa, ali i luda za nogometom na način kojeg se ja, kao izlječeni navijač, samo sjećam.

Ubijte me, možda sam stvarno stekao krivi dojam, možda se ni Riječanima takva opaska neće svidjeti, ali veći kaos, naguravanje i jebotijamater situacija bude na ulazu na nedjeljnu misu u mostarsku katedralu, nego na što je to bio slučaj sa ulaskom na Kantridu te jesenje večeri. Uostalom, čovjek primijeti ono što hoće. Stvarnost je stvarnost, ali mozak je stari prevarant.

VELIKA LA MERDA
Pogledali smo se i rekli: što bude bude, ovo je festival! Bočno od mene, udaljen nekih dvadesetak metara ispred gostujuće klupe stajao je čovjek za kojeg mislim da će biti jedan od najvećih svjetskih trenera u narednih par desetljećja, Unay Emery, živčani, strastveni Bask. Jebeš ga, tijekom zagrijavanja svi smo piljili u Baccu, Evera Banegu, Jose Antonia Reyesa, Iaga Aspasa. I ono malo optimizma pri pogledu na te igrače lagano je splašnjavalo.

Kantrida je bila puna. Prazan je bio samo sektor predviđen za gostujuće navijače. Kad je s Armadine tribine krenulo navijanje – tko ne skače za Sevilju je! – cijeli je stadion skakutao. Navijačke pjesme koje su odjekivale s razglasa sve odreda su imale pankersku glazbenu podlogu što je, ako mene pitate, sasvim primjereno za Rijeku, taj, vjerojatno, najpankerskiji od svih južnoslavenskih gradova. To mi se svidjelo, nema polunarodnjačkih poskočica niti estradnih uspješnica kao što je to slučaj na većini balkasnkih stadiona.

Samo je par godina trebalo riječkom klubu da postane europski u smislu da na stadionu nisu samo standardne navijačke njuške. Oko mene je bila gomila djece i žena. Ali unatoč tome sjedeća mjesta su bila krajnje nepotrebna. Tijekom utakmice nitko nije sjedio osim igrača na klupama za rezerve. Navijanjem je upravljala Armadina tribina, a pratio ju je cijeli stadion. Nije to tipično ni za Rijeku, ali tijekom ove utakmice nije bilo ni trenutka pogrdnog i uvredljivog navijanja. Ono „HNS pederi nogomet ste sjebali“ ne računam kao takvo. To je uvredljivo jedino za gay populaciju. Nitko nije zaslužio da ih se stavlja u istu rečenicu sa nogometnim mafiozama mamićevskog tipa.

Na terenu se događalo ono što nitko nije očekivao. Unatoč svim savjetima i protivno logici Rijeka je odlučila voditi igru. Reklo bi se da takvo što odgovara kontraški nastrojenoj Emeryjevoj momčadi, ali Rijeka je igrala na posjed, strpljivo gradeći napade, koji su se većinom razbijali na tridesetak metara od Seviljinog gola. U nevjerici sam vrtio glavom smatrajući da Kek tim pristupom ide na ruku protivnicima.

Ali, on je očito znao nešto više od nas. Sevilja nije djelovala uvjerljivo. Očita je jedino bila razlika u snazi igrača. Riječka je momčad igrala po naputcima trenera, ali nervoza je bila vidljiva. Jedan meni izrazito drag igrač bio je potpuno zvan utakmice. To se vidjelo do samog početka.

Ivan Tomečak djelovao je kao da je pao s Marsa. Ali, u riječkom napadu igrao je dečko za kojeg se domah vidjelo da je posebno inspiriran, da mu se igra, samo nikako nije mogao doći do izražaja, barem u prvom dijelu utakmice. Andrej Kramarić sam se hrvao sa španjolskom obranom, pokušavao zadržati loptu, pokrenuti nešto konkretnije.

No, prije nego je Krama imao ikakvu šansu da nešto učini Tomečak je potpuno nepromišljeno u vlastitom šesnaesercu jednu poluvisoku loptu spustio ravno u noge Iaga Aspasa i Sevilja je povela. A što bi drugo frustrirani balkanski navijač pomislio nego da slijedi katastrofa. No, tako nešto nije bilo u planovima slovenskog nogometnog profesora Baltazara, Matjaža Keka.

U nastavak utakmice ušla je igrački potpuno ista, ali karakterno potpuno drugačija momčad Rijeke. Uz Kramarića na terenu se odjednom pojavio Mato Jajalo, odnekud je iskrsnuo i Moises, ukazao se i Leovac. Unay Emery je doslovno pizdio. Od njegovh pokreta i gestikulacija dala bi se sastaviti neka prilično sumanuta plesna koreografija. Ne razumijem španjolski baš najbolje, ali vjerujem da su majke pojednih Seviljinih igrača cijelo drugo poluvrijeme štucale.

bradata ekipa.jpg
bradata ekipa.jpg (74.83 KiB) Pogledano 172 puta

Kramarić je izluđivao obranu Sevilje. Neke stvari ne možete dobro vidjeti na malom ekranu. Ali krenula je klasična španjolska tučnjava, ona koju ni sudac ne primijeti. Davno je Maradona govorio o tome kako španjolski braniči nemilice tuku a da to nitko ne vidi za razliku od talijanskih koji su naučeni uzimati ti loptu pravilnim postavljanjem. Kantrida je ključala, nešto se moglo naslutiti, bilo je u zraku, ali nismo mogli znati što. A onda je Kramarić primio loptu polulijevo, ušao u šesnaesterac, sjajno se zagradio, a Kolodziejczak ga ruši. Sudac Hansen pokazuje na penal a braniču Sevilje dodjeljuje izravni crveni karton. Andrej Kramarić, taj dečko, koji neopisivo podjseća na Eduarda Da Silvu iz najboljih dana svladao je Beta, koji je pogodio stranu, ali nije mogao ukrotiti precizan Kramin šut.

Kantrida je proključala. Emery je bio na rubu živčanog sloma. Rezervni sudac ga je neprekidno vraćao u trenerski prostor. Jugović je u prvom slijedećem napadu Rijeke promašio izrazito dobru priliku, ali ubrzo Rijeka, nošena euforijom postiže pogodak za preokret. Opet je Kramarić odigrao glavnu rolu, ušao je u šesnaesterac s lijevog krila i odigrao povratnu loptu koju je na jedvite jade ukrotio i pomalo sretno u mrežu Španjolaca pospremio povremeni BH reprezentativac Zoran Kvržić. Do tog trenutka Kvržić se borio ali je bio nemoćan protiv Španjolske obrane.

Ako je nakon izjednačujućeg gola Kantrida proključala, nakon Kvržićevog je potpuno poludila. Sevilja je gubila 2 prema 1 i imala igrača manje. Večer je obećavala. A ja sam umalo postao amajlija mojim prijateljima koji su već počeli govoriti da moram dolaziti na sve Rijekine euro tekme. Ono što je bilo iznenađujuće jeste to da ni tada riječki igrači nisu nabijali loptu što dalje od svog gola. Moram priznati da je to na tribinama izazivalo nervozu, ali riječki su braniči loptu iznosili kobinatorikom. Kramarić je dobijao užasne batine, ali uspjeli su Riječani stvoriti još dvije tri poluprilike. Cijeli je stadion u jednom trenutku sjeo na stolice, krenulo je bubnjanje po plastičnim naslonjačima i pjesma: ajme meni nije mi dobro!

Na Kantridi se događala bajka. Sevilja nije djelovala kao momčad koja može nešto promjeniti. Svi su igrali daleko ispod mogućnosti izuzev Stephana Mbie. Čak je i strašni Bacca djelovao kao prosječan BH španer. Ali, jebiga, ne bi Slaveni bili sjebani kao što jesu da im se događaju bajke. Na semaforu je, činilo se tako, već cijelu vječnost pisalo 90, kad je Tomečak zakasnio izaći na jedan centaršut a Mbia je spretno loptu pospremio u mrežu Ivana Vargića.

Kakva velika La Merda! Uzviknuo je neki tip iza mojih leđa. Luzerska se karma ne mijenja preko noći. Na jednom Armadinom transparentu bila je nacrtana ajkula iskeženog zubala oko koje je pisalo: gladni pobjeda! Nije to bila nevjerica, to što je zavladalo među navijačima, jer, jebiga, nismo li svi naviknuti na ovakve ishode utakmica.

Usranom se, jelte, ne da do potoka. Barem ne još, jer na Kantridi se malo po malo gradi jedna lijepa i za naše prilike neobična priča. Najteže je shvatiti da se nešto može naučiti i iz poraza, a čini se da to, prije svih, shvata slovenski trener na riječkoj klupi. Ne bi drugačije bilo moguće da jedna skromna, ali pametno složena momčad drži na konopcima pobjednika Euro league i jednu od najboljih španjolskih momčadi.

Naprosto na svakom koraku oko Kantride se vidi da se radi o dugoročnom racionalnom nogometnom projektu. Igrači Rijeke su ipak zaslužili aplauz koji ih je ispratio s terena, nisu se obrukali, nisu se uplašili, dečki su, naprosto, radili svoj posao najbolje što mogu. Za razliku od igrača Sevilje koje je pobješnjeli Emery poslao na kazneni trening još dok su se tribine praznile. Kakva velika La Merda! Nisam si to mogao izbiti iz glave. Sjetio sam se i natpisa koji je Mario Balotteli nosio na majici: why allways me! Why allways us! – mogu se pitati navijači s ovih prostora. Lakše bi bilo da se utakmica gubila pa da se došlo do boda. Ovako je, ipak, bilo teško sažvakati situaciju u kojoj si ispustio pobjedu u posljednjim trenucima utakmice. Al', jebiga, vrijeme nakon utakmice je vrijeme za pivo bilo slavljeničko bilo plačljivo, a ovo je bilo nešto između te dvije krajnosti.

Ispred Miramarea opet se skupila gomila navijača. Mamić United je gubio od Celtica 1 prema 0, ali ni to nije pretjerano radovalo riječke navijače. No, ni razočarenje nije prijetilo da se pretvori u neku frustriranu agresiju.

Drugari su me pitali za utisak, rekao sam iskreno, bez želje da se ikome uvlačim: bila je to najpristojnija i, paradoksalno, najpankerskija nogometna publika koju sam vidio u životu. Uostalom, gdje ste vi na stadionu doživjeli da vam se netko tko se provlači kroz vaš red ispričava? Gdje ste doživjeli da vam navijači nude dio stola kako bi vam svima bilo udobno i ugodno? Ja, jebiga, nisam nigdje. Osim u Rijeci. Nekako mi je ova utakmica objasnila cijeli misterij riječkog punka. Da se ne lažemo, ima i tu, i bilo ih je, raznih naci i inih svinjarija, jer gdje je gomila ljudi tu su i svinjarije, ali te večeri bila je to neka drugačija, civilizirana nogometna priča za kojom čezne svaki frustrirani nogometni zaljubljenik na ovim prostorima.

Na Kantridi se, barem u nogometnom smislu, gradi ona Borina mala, pristojna Hrvatska.

Znate, svako je pivo dobro, pogotovo kad je hladno, ali najbolje je ono koje piješ kad si rahat. A Riječani zaslužuju da budu rahat. Što biste vi drugo poželjeli ljudima kojima se u kafanskoj trenerskoj prepirci otme pomalo luzerska, ali, onako, luzerska na predivan pankerski način, takorekuć divnogubitnička rečenica:

pobijedili smo 2: 2!

(zurnal.info)

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#820  PostPostao/la Adamić » 7.10.2014, 12:21

Predivno neutralno viđenje nekoga izvan Rijeke, izvan države....

Uz tu pozitivnu vijest i ovaj video proširio se van ovih prostora. Naime jedna curica na ramenu svojeg tate zdušno i bez greške učila je kako se navija. Bravo! :nk rijeka: :zastava:

Gledaj na youtube.com

Rijeka - Sevilla 2:2 (02.10.2014)

Bio sam i ja na ovoj do 91 min povijesne utakmice. Šteta za neriješeno. :mrgreen: Bravo za ispunjen stadion!

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#821  PostPostao/la Adamić » 7.10.2014, 12:54

A negativna vijest je da su primitivci s juga barbarski vrijeđali, te divljački čupali i bacali stolice na naše igrače što bi trebali svi osuditi i stati više tom primitivizmu na kraj!!! Šta će nam to raditi i na na ovom stadionu kao i prošle godine ? Ta stoka ? Koja mrzi sve što je riječko :ne znam:

Nema mi smo mentalitetom miljama daleko od njih. Oni će uvijek biti kamenjari s juga. AE

Bekovi Rijeke odigrali najmučnije minute u karijeri
Tomečak: Da su mogli, dohvatili bi nas šakama; Leovac: Pogodila me boca

Što nam je drugo preostalo nego sve mirno podnijeti, sigurno bi svaka naša druga reakcija još više potpalila atmosferu – kaže Ivan Tomečak. Ne znam gdje to ima da trener poput navijača izlazi iz svojega prostora i otima loptu iz ruku igraču suparničke momčadi. Mislio sam da je Tudor gospodin – kaže Marin Leovac

RIJEKA Igrači i treneri zaslužuju naklon do poda za svoje ponašanje u Dugopolju. Matjaž Kek i njegovi odabranici nisu niti jednom gestom ili potezom odgovorili na primitivno i nasilničko ponašanje, kojim su bili izloženi tijekom cijele utakmice.

I ne samo oni, već i prateće klupsko osoblje te vodstvo kluba u loži. Verbalne uvrede i prijetnje su međutim najmanje što se Riječanima dogodilo u Dugopolju. Većina igrača i trenera završila je utakmicu ispljuvana, a dobar dio njih trpio stoički udarce predmeta koji su padali po njima tijekom cijele utakmice.

Najviše su tome bili izloženi bočni igrači »Rijeke« Marin Leovac i Ivan Tomečak. Svaki aut za njih je značio susret s pljuvačkom, kovanicama, upaljačima, bocama, a umalo i udarcima šaka.

Budući da sakupljači lopti nisu od straha željeli po lopte koje bi se otkotrljale pod metar i pol visoki zid koji je dijelio razjarene navijače i travnjak, bočni igrači »Rijeke« su kod svakoga auta bili izloženi rijetko viđenoj torturi. Za svaku pohvalu je što niti u jednom trenutku nisu reagirali, već stoički sve istrpili iako su bili u krajnje ponižavajućem položaju za svako ljudsko biće.

– Što nam je drugo preostalo nego sve mirno podnijeti, jer sigurno je da bi svaka naša druga reakcija još više potpalila ionako nabrijanu atmosferu. Bilo nas je strah da će neka nervoznija reakcija motivirati nekoga da uskoči na teren i da nas počne naganjati po terenu. Pokušavao sam ne reagirati, na kraju krajeva to njihovo ponašanje ide njima na čast i na dušu. Pustimo sada nogomet, nije lijepo da se tako ponaša čovjek prema čovjeku. Da su mogli, dohvatili bi nas šakama s tribine. Nažalost, i to je dio hrvatskog nogometa. Važno je da smo svi preživjeli – prenosio je Ivan Tomečak , desni bek »bijelih«, svoje dojmove.
Kao bivši igrač »Dinama« prolazio je vruća gostovanja na Kantridi ili na Poljudu, ali nikada nije doživio da doslovce mora strahovati hoće li izvući čitavu glavu nakon utakmice.

Tko je kriv za sramotu u Dugopolju?

HAJDUK
»Hajduk« je kao domaćin i organizator utakmice apsolutni krivac i najodgovorniji za ono što se događalo u Dugopolju. Iako se na Poljudu pokušavaju sakriti iza HNS-ovog marifetluka oko određivanja mjesta igranja utakmice, Splićani su odbijanjem prebacivanja domaćinstva utakmice na Kantridu pokazali što im je cilj. Osim toga, jasno je da se na tribinama stadiona u Dugopolju našlo više gledatelja nego što je to dopušteno i da je atmosfera linča očito odgovarala ljudima koji vode »Hajduk« do onoga trenutka dok sve nije izašlo iz nekih očekivanih granica. Uostalom, nerede su izazvali njihovi pretplatnici koji ovo nisu shvatili kao »uobičajeni huliganski pir«, već kao priliku da utjeraju strah u kost suparničkim igračima ne birajući pritom sredstva.
HNS
Natjecateljska komisija HNS-a i povjerenik za natjecanje Prve HNL Josip Brezni slijepo su slijedili važeće propise i u skladu s njima donijeli odluku da se jadranski derbi mora igrati na neadekvatnom stadionu u Dugopolju. Pravno-formalno nisu pogriješili, no u stvarnosti su povukli katastrofalni potez zbog kojega treba mijenjati propise ili ljude kojih ih provode. Gospodo, tko bi bio odgovoran da je netko nastradao, ostao bez oka ili završio bolnici razbijene glave? Pritom treba uzeti u obzir da navijači suparničke momčadi uopće nisu bili meta Torcidinih projektila, već članovi HNS-a, odnosno suci, igrači i treneri.
SUDAC JOVIĆ
Sudačka petorka predvođena sucem Franom Jovićem nije imala lagan posao, upravo suprotno proživjela je pravu golgotu zajedno s igračima gostujuće momčadi. No, za razliku od bespomoćnih igrača zagrebački sudac imao je u rukama zaštitni mehanizam – mogao je i morao prekinuti utakmicu, zaštititi time sebe, svoje pomoćnike i igrače te trenere »Rijeke«. Netko će reći da Jović zaslužuje pohvale jer je izvukao utakmicu. Zar je to cilj? Izvući utakmicu iako je ona igrana u potpuno neregularnim uvjetima! Ako je tome tako, onda je to poraz nogometa i sporta uopće.
POLICIJA
Policijska uprava Splitsko-dalmatinske županije dala je suglasnost da može osigurati odigravanje utakmice na stadionu u Dugopolju. Gledano iz »policijskog« kuta sve je prošlo OK. Nije bilo žrtava! Međutim, tko god je bio na stadionu, zna da samo spletom okolnosti netko nije nastradao, a teško je i pomisliti tko bi zaustavio razjarenu masu da je kojim slučajem »Rijeci« priznat regularan gol vrijedan pobjede. Ako ništa, policija je iz sigurnosnih razloga morala umanjiti kapacitet stadiona, unaprijed isprazniti prvih nekoliko redova tribina i smanjiti mogućnost incidenata koji su bili lako predvidljivi.
TUDOR
Splitske kolege tvrde da je trener Splićana Igor Tudor bio glavni zagovaratelj igranja jadranskog derbija u Dugopolju. Očito se trener »Hajduka« vodio logikom da se u specifičnoj atmosferi dugopoljskog stadiona može nešto ušićariti. Osim toga, svojim potezima i gestikulacijom tijela zajedno sa svojim pomoćnicima samo je dodatno podizao tenzije na tribinama. Šteta jedne obećavajuće trenerske karijere koja se uz takvo ponašanje sigurno neće razvijati u željenom smjeru.

Tuga i žalost

– Sjetite se samo što se događalo Jajalu kod onoga kornera. Ne znam što bih rekao osim da je to tužno i žalosno. Ruku na srce, nije ni trebalo doći do toga, ali to je sada jedna druga priča. Moramo ovo što prije zaboraviti i ne dati da ovakve stvari postanu bitnije od nogometa i sporta.

Tomečak je izlaskom Jugovića dobio kapetansku traku. Jesu li igrači »Rijeke« urgirali kod suca Jovića, koji je u prvom poluvremenu prijetio da će zbog učestalog ubacivanja predmeta i stolica prekinuti utakmicu, a u nastavku samo okretao glavu od incidenata koji su se množili.

– Rekli smo nakon prvoga prekida kada nas je okupio na centru da ovo nije normalno, a on sam je rekao da će prekinuti ako se nastavi. Bilo je još par puta isto, ali očito se utakmica morala odigrati do kraja bez obzira na sve.

O nogometu je nakon svega teško pričati, iako treba reći da je »Rijeka« s obzirom na okolnosti odigrala dobrih sat vremena tijekom kojih je postigla dva pogotka vrijedna pobjede. Jedan je neopravdano poništen.

– Kada smo se prilagodili terenu koji nije dopuštao igru po podu i kada smo shvatili da se može igrati jedino po zraku, onda smo krenuli i to nam je umalo donijelo tri boda. Nažalost, sudačka pogreška nam ih je otkinula, ali i ovo je s obzirom na uvjete za igranje veliki rezultat. Moramo biti ponosni na sve što smo učinili u zadnjih nekoliko tjedana pa i na sve rezultate. Nogometna sreća nas je malo napustila u posljednje vrijeme, ali to nam se mora negdje vratiti – zaključio je Tomečak.

Marin Leovac , njegov kolega na lijevoj strani riječke obrane, također je proživljavao teške trenutke, posebno kada je igrao ispod zapadne tribine na kojoj su bili smješteni oni najradikalniji navijači »Hajduka«.

Tudor izazvao incident

– Nije baš lijep osjećaj bio kada moraš izvesti aut, a u strahu si hoće li te nešto pogoditi – govori Leovac. – Jednostavno se bojiš baciti loptu, jer oko tebe lete predmeti i stalno misliš u sebi da će te pogoditi neka stolica, upaljač ili boca.

Spomenuo je Leovac bocu, jedna ga je pogodila krajem utakmice. Doletjela je s tribine gdje su bili oni, uvjetno rečeno, mirniji navijači »Hajduka«.

– Pogodili su me bocom vode u lakat, ali što to vrijedi kada sudac nije pokazivao nikakvu namjeru da nas zaštiti time što bi prekinuo utakmicu.
U 28. minuti »Leo« je bio uvučen u sukob s trenerom Tudorom i njegovim pomoćnikom Juricom Vučkom. Želio je izvesti aut, a Tudor mu je krenuo otimati loptu iz ruku budući da je pomoćni sudac, pokazalo se kasnije pogrešno, pokazao da je lopta za »Hajduk«. – Prije svega aut je bio za nas, a ne znam gdje to ima da trener poput navijača izlazi iz svojega prostora i otima loptu iz ruku igraču suparničke momčadi. Mislio sam da je Tudor gospodin, ipak je riječ o bivšem reprezentativcu i igraču »Juventusa«.

Leovac je do dolaska u »Rijeku« igrao nogomet isključivo u Austriji za koju su ovakve scene vjerojatno nezamislive.

– Bilo je slično kada sam svojevremeno s bečkom »Austrijom« igrao derbi protiv »Rapida«. Razlika je u tome što je sudac kada su prve stolice doletjele na teren prekinuo utakmicu. Očekivao sam da će to biti u Dugopolju jer je bilo očito da su igrači u opasnosti. Nije prema nama doletjela jedna stolica, nego su tijekom utakmice cijelo vrijeme u teren padale stolice i ostali predmeti. I vjerujte da nisu to bile lagane stolice, nego teški komadi plastike i stvarno smo se dobro izvukli što nitko nije stradao. Da se ova utakmica igrala u nekoj drugoj ligi ili da je s druge strane centra bio »Dinamo«, vjerojatno bi se utakmica prekinula. Ali, očito je da smo došli preblizu nekome...

Prvi jadranski derbi u kojem navijači nisu bili cilj

Povijest jadranskih derbija pamti brojne sukobe navijača, incidente, pa čak i nesreće s ozlijeđenim navijačima. Padale su 60-ih godina stijene na Kantridi, sukobile su se navijačke skupine nebrojeno puta. Onaj »slavni« sukob Armade i Torcide na Kantridi krajem 80-ih nazvan je Yu-Heyeselom. Napadani su navijači i igrači suparničke momčadi po autocestama ili hotelima, ali nikada se nije dogodilo da su za vrijeme utakmice navijači jedne momčadi imali jasnu namjeru ozlijediti igrače ili trenere suparničke momčadi kao što je to bio slučaj prošle nedjelje u Dugopolju. Budući da igrači i vodstvo »Rijeke«, ama baš ničim nisu provocirali navijače »Hajduka«, jasno je da se u tim potezima osim rijetko viđenog primitivizma može isčitati i silna frustracija činjenicom da je njihov klub daleko od svoje slavne prošlosti, da je nakon »Dinama« i »Rijeka« u ovom trenutku po mnogom čemu ispred »Hajduka«. No, za takvo stanje navijači »Hajduk« krivce trebaju tražiti u svojem dvorištu. Nisu Riječani izvlačili novac iz »Hajdukove« blagajne 90-ih godina kao neke bivše uprave Splićana i doveli klub u velike financijske probleme, niti su bacili u vjetar desetke milijuna kuna »isisanih« iz državnih tvrtki koji je stizao na Poljud zahvaljujući bivšem premijeru Ivi Sanaderu i Zakonu o sportu koji je izmišljen kako bi se privatizirao »Hajduk« i spasio bankrota.

Riječani gađani i baterijama!

Doista je šarolik repertoar projektila koji je pogađao ili bio upućen prema igračima i trenerima »Rijeke«. Plastične stolice otrgnute su s tribina, upaljači izvučeni iz džepova, kovanice iz novčanika, a plastične čaše piva su kupljenje na obližnjem šanku, no pravi je misterij otkud navijačima baterije! I to ne one tanke od »volt i pol«, već desetak centimetara duge baterije koje se obično koriste za neke uređaje poput tranzistora ili džepne lampe. Nije teško zamisliti kako bi sve završilo da je taj predmet pronašao svoj cilj.

I sreća okrenula leđa

Uzme li se sve u obzir, Riječani su iz Dugopolja donijeli bod velik kao – trobod.

– Sigurno da smo na početku utakmice bili malo šokirani. Primili smo u tom periodu nepotreban gol. Kada smo došli sebi, pokušali smo dati sve od sebe iako to nije bilo lako jer je i teren bio loš. Izjednačili smo, nakon toga postigli regularan gol. I nije bila u pitanju pogrešna procjena od par centimetara, već nekoliko metara. Ako to pomoćni sudac ne vidi, onda stvarno nemamo više o čemu pričati.
»Bijeli« u posljednje vrijeme osim sa suđenjem, što više nije i ne može biti slučajno, imaju problema i sa srećom koja im definitivno nije saveznik. Momčad igra puno bolje nego što to pokazuju zadnji rezultati.

– Puno truda smo uložili u posljednje utakmice, igrali smo neke utakmice dobro, a nismo dobili. Šteta, ali mora se i to okrenuti. Kada se vidi kako radimo na trenizima i kako treniramo, onda se mora vjerovati da će nas prestati pratiti nesreća.

Leovac je odnedavno ponovo postao hrvatski državljanin, a mogao bi biti i hrvatski reprezentativac.

– Čekam odluku FIFA-e, oni moraju dati svoje dopuštenje i onda ćemo vidjeti. Ako mi FIFA dopusti igranje za hrvatsku reprezentaciju, onda sve što se dalje događa nije više do mene – poručio je jedan od dvojice istinskih junaka »Rijeke« u Dugopolju.

http://www.novilist.hr/Sport/Nogomet/To ... la-me-boca

neredi hajduk rijeka (1).jpg
neredi hajduk rijeka (1).jpg (86.67 KiB) Pogledano 163 puta

neredi hajduk rijeka (2).jpg
neredi hajduk rijeka (2).jpg (140.87 KiB) Pogledano 163 puta

Tomecak-Da-su-mogli-dohvatili-bi-nas-sakama-Leovac-Pogodila-me-boca_ca_large.jpg
Tomecak-Da-su-mogli-dohvatili-bi-nas-sakama-Leovac-Pogodila-me-boca_ca_large.jpg (46.69 KiB) Pogledano 163 puta

sposaric
Šegrt
Šegrt

Post broj:#822  PostPostao/la sposaric » 7.10.2014, 23:14

Evo jedan prilog o kulturi Hajdukova "trenera" koji se odaziva na ime Igor Tudor. Vrlo "pedagoški" potez, nakon što je Leovcu doslovno istrgnuo loptu iz ruku, izazvao je priličnu gužvu, a nije kažnjen, već je na tribine otjeran nekakav pomoćni trener!? Pogledajte Tudorov izraz lica? Kako je ovaj naš Kek uspio ostati uljudan i svoga "kolegu" pokušao umiriti, a zatim je skoro dobio stolac u glavu!? Mene čudi da HNK Rijeka nije podnijela prijavu HNSu zbog ovakva divljačkog ponašanja. Očigledno se sve pokušava da se spasi taj stari oronuli klub bez ikakve perspektive s gomilom dugova i sudskih sporova. Prije desetak godina odlučio sam bojkotirati sva gostovanja Hajduka na Kantridi, ne ću "to" gledati. FUJ!
Prilog
Tudor.jpg
Tudor.jpg (516.57 KiB) Pogledano 149 puta

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#823  PostPostao/la Adamić » 8.10.2014, 12:10

Suci su zbog primitivnog ambijenta bili jako loši. Što je najgore out nije bio za Hajduk, što je i Oko solovo pokazalo i onda na scenu stupa Tudor sa svojim balkanskim ponašanjem. Ukazao bi i na pomoćnog trenera Hajduka, Hari Vukasa (2 slijeva na klupi ) koji se cijelo vrijeme iznenađujuće smješkao. Mislim da jako,jako mrzi Rijeku, slušao sam ga u par navrata. Ma sve je to ista bagra, gledajte samo onu emisiju Istinom do gola, u Talk-showu sportskog novinara Zdravka Reića , ajme koliko je taj puta govorio podrugljivo o Rijeci , koliko zavisti. : lud

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#824  PostPostao/la Adamić » 8.10.2014, 13:00

Zastava od Vatikana i primitivizam ! IQ ? :riganje:

Vatikan torcida.jpg
Vatikan torcida.jpg (75.93 KiB) Pogledano 124 puta

sposaric
Šegrt
Šegrt

Post broj:#825  PostPostao/la sposaric » 8.10.2014, 23:03

A zašto su svima na ovoj fotografiji zamagljena lica?
Ma evo još dvije fotke. Leovac je dobio žuti karton valjda zbog obraćanja kradljivcu lopte, a pogledi hajdukovih "navijača" na drugoj slici su više nego rječiti.
Prilog
Tudor i njegova lopta.jpg
Tudor i njegova lopta.jpg (515.07 KiB) Pogledano 104 puta
Tudor i dr..jpg
Tudor i dr..jpg (494.82 KiB) Pogledano 104 puta

PrethodniSljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Sport