Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Branko Žgaljardić amaterski svjetski prvak u full contactu

Grad čine ljudi. Poznate osobe koje žive ili su živjele u našem gradu.
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 856

Branko Žgaljardić amaterski svjetski prvak u full contactu

Post broj:#1  PostPostao/la Adamić » 13.2.2010, 21:41

Jeste li znali da je Rijeka imala prvog amaterskog svjetskog prvaka u full contactu u povijesti. :zastava:

Prvo svjetsko prvenstvo u full contactu je bilo 1978. u zapadnom Berlinu. Branko Žgaljardić iz Rijeke je tada postao prvi amaterski svjetski prvak u full contactu u povijesti.

5.11, 1978: 1st WAKO World Championships

Natjecatelji su došli iz 18 zemalja.

Borbe su na platformi ,bez ringa. Borci nose hlače i imaju torzo gol ,na glavi nemaju kacige.

Rezultati u full-contactu su :

-84 Kg:
1) Branko Zgaljardic (Yugoslavia)
2) Dirk Peter (West Germany)
3) Nils Hovlsrud (Norway)

teugelstyler.jpg
teugelstyler.jpg (75.36 KiB) Pogledano 1621 puta

Daryl Tyler, desno, vs Branko Žgaljardić

Inače neka najvučnija imena u tom sportu su Branko Cikatić, Chuck Norris, Jean-Claude Van Damme .

Danas sam ga upoznao i tako saznao za ovu veliku stvar. Branko je rođen 1954 i sa samo 24 godine postao svjetski prvak.
Svaka mu čast , bit ce vječno upisan zlatnim slovima u povijesti karatea. :bravo:

nikola
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Teme: 266

Re: Branko Žgaljardić amaterski svjetski prvak u full contactu

Post broj:#2  PostPostao/la nikola » 13.2.2010, 22:57

Bilo mi je nešto poznato, dobro da si to izvukao!
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

gost

Post broj:#3  PostPostao/la gost » 27.6.2010, 18:58

U svoje vrijeme - tamo negdje početkom osamdesetih braća Branko i Zoran Žgaljardić vodila su disco bar LP na Preluci - ugostiteljsko poduzeće mislim Jadran (?) imalo je šankove i dobit od pića (kojih se tada pilo enormno - znam jer sam ja radio tamo na teglenju sanduka piva i punjenju frižidera, dopremi leda iz ledomata, dostavi do šanka i skupljanju praznih čaša), a Žgaljardići su naplaćivali ulaznice i vodili muziku - DJ je bio Zoran, Branko je održavao red i mir :mrgreen:
Koliko je samo likova glavačke letilo niz one strme stube prema dolje potpomognuto Brankovim guranjem! :smijeh:

Jedan od šankera je ćelavi momak kojeg sada vidim na Trsatu Gradu :lol:
Drugi je bio Vili iz Lovrana ili tamo negdje, i on je imao neki pojas i dobro se mlatio

A sad nam je Zoran cijenjeni estetski kirurg! :majstore:
Zadnja izmjena: gost; 27.6.2010, 19:07; ukupno mijenjano 1 put/a.

nikola
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Post broj:#4  PostPostao/la nikola » 27.6.2010, 19:02

Adamić napisao:Jeste li znali da je Rijeka imala prvog amaterskog svjetskog prvaka u full contactu u povijesti. :zastava:
Inače neka najvučnija imena u tom sportu su Branko Cikatić, Chuck Norris, Jean-Claude Van Damme .

Chuck Norris?
Ko će protiv njega? :ne znam:
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

gost

Post broj:#5  PostPostao/la gost » 27.6.2010, 19:04

nikola napisao:
Adamić napisao:Jeste li znali da je Rijeka imala prvog amaterskog svjetskog prvaka u full contactu u povijesti. :zastava:

Chuck Norris?
Ko će protiv njega? :ne znam:

S obzirom da se ne zna ko je taj prvak, možda je to baš Chuck Norris...Možemo ga uvrstit u turističku ponudu kao znamenitost, zajedno sa Maradoninim nonićem s Hreljina.. :smijeh:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#6  PostPostao/la Adamić » 27.6.2010, 20:29

Trebao bi napraviti intervju s njim na zaboravljenu riječku legendu, njegov osobni život je jako zanimljiv i brutalan bio.

Ivo
Šegrt
Šegrt

Teme: 5

Post broj:#7  PostPostao/la Ivo » 28.6.2010, 00:03

Žgaljardić je bio jedan od najjačih u Rijeci dok ga neki idiot nije napucao i bio je teško ranjen te ga je brat operirao

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Branko Žgaljardić

Post broj:#8  PostPostao/la Adamić » 14.8.2010, 01:10

Intervju : Branko Žgaljardić

Slika
Daryl Tyler, desno, vs Branko Žgaljardić

Nalazim se Brankom Žgaljardićem u zadano vrijeme, koje smo se prethodno telefonski dogovorili i nalazimo se u kafiću Premier ispod katedrale sv.Vida. Prethodno sam se dobro informirao o mojem sugovorniku, te saznao dosta zanimljivih detalja koje sam trebao potvrditi. U razgovoru sa riječkim izbacivačima saznao sam da se često znaju njega prisjetiti , da ga cijene i poštuju te kažu da je u „ono „ njegovo vrijeme bio najjači čovjek u Rijeci. Branko Žgaljardić kao osoba svakako zaslužuje ulazak u riječki „Hall of Fame“.U nastavku pročitajte intervju koji je prvenstveno napravljen da se ovakve velike riječke ličnosti, legende nikad ne zaborave.

1382010brankozgaljardic.jpg
1382010brankozgaljardic.jpg (173.14 KiB) Pogledano 1621 puta

Branko Žgaljardić rođen je 20.5.1954. godine

Recite nešto više o svojim sportskim uspjesima?
Moj najteži meč bio je sa Brankom Cikatićem, završio je neriješenim rezultatom u Celju a kasnije smo se trebali naći kao profesionalci ali me je u tome spriječilo nesretno ranjavanje. Od ostalih rezultata treba spomenuti da sam bio 5 puta prvak Jugoslavije u full contactu koji se danas zove kickboxing. Prvak svijeta sam bio 1978. godine u zapadnom Berlinu u poluteškoj kategoriji , viceprvak svijeta na Floridi te prvak Europe u Milanu 1979.godine. Dobitnik sam nagrade grada Rijeke za vrhunske rezultate u karate sportu 1979 godine.

Da li ste uz sport uspjeli i studirati ?
Da, završio sam ekonomski fakultet u Rijeci 1978. Znao sam učiti po 18 sati dnevno. Upisao sam i postdiplomski studij , ali nisam ga završio.

Čime ste se sve u životu bavili ?
Bio sam portir u kampu Preluka, trener i kapetan repke, električar, bušač na platformi, kormilar, izbacivač, konobar, u struci sam radio u Ina-brodomaterijalu, kao suvlasnik disko kluba LP , zaštitar imovine , novinar Sportplusa.

Dok ste bili radili kao izbacivač u Oskaru dogodila vam se nesreća .Opišite nam što ?
Gardisti su pucali u mene 1993.godine. Točnije njih dvojica i oslobođeni su od vojnog suda jer sam kao ja prekoračio nužnu obranu a oni što su pucali nisu ? Dobio sam 3 metka , od toga 2 u glavu i 1 u nogu. Marka pištolja s kojim su me upucali bila je TT 7,62 mm. Sad sam u civilnoj mirovini.

Tko vas je operirao i koliko ste bili u bolnici?
Moj brat Zoran Žgaljardić koji je estetski kirug me je operirao . Sve ukupno bio sam nekih mjesec dana u bolnici.

Da li ste za pretprljene rane dobili odštetu ?
Ne, nisam ni lipe.

Odnedavno ste počeli pisati za Sportplus recite nam više o tom novinarstvu?

Život te na natjera na sve, tako i na ovo. Kao novinar Sportplusa pratim karate i boks. Počeo sam pisati za njih čini mi se u 2 .mjesecu.

Da li ste zadovoljni postignutim u životu?
Nisam zadovoljan, mislim da mogu više da pružim sebi i društvu.

Za vrijeme Domovinskog rata trenirali ste specijalce hrv.vojske?
Za vrijeme Dom.rata trenirao sam jedinice specijalne namjene u Šapjanu. Bili su to dečki iz legije stranaca koji su bili vrhunski obučeni. Pukovnik im je bio Bruno Zorica „Zulu“ i Čedo Blasković. 6 sati dnevno sam ih trenirao.

Kad ste dobili crni pojas ?

1971. godine sam dobio crni pojas 1 dan a sad sam glavni instruktor 6 dan. Najviše stupnjeva je 10 ,to ima par ljudi na svijetu.

Vi ste i trener , što ste sve trenirali ?

Karate , jiu-jica, boks i judo. Današnji borci idu u ring bez osnova karatea ,to nije dobro. Talenat u sportu je 20 % a ostalo je samo naporan rad i odricanje.

Što možete poručiti mladim ljudima iz vašeg životnog iskustva ?

Mladim ljudima preporučujem da se bave bilo kojim sportovima. Jer mijenja čovjeka u boljeg čovjeka. Pomaže čovjeku da bude zdrav, kako psihički tako i fizički. Postao sam protivnik pijanaca i drogeraša jer od toga nema ništa.

I pitanje za kraj da li ste lokalpatriot i volite li Rijeku ?

Da, lokalpatriot sam i naravno da volim Rijeku.

Hvala vam lijepo !

Nema na čemu.

Za Lokalpatriote Rijeka, 13.8.2010

nikola
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Re: Branko Žgaljardić

Post broj:#9  PostPostao/la nikola » 14.8.2010, 09:58

:majstore: Adamiću!!!
Svaka čast za ovakvo predstavljanje Riječana.

gost

Post broj:#10  PostPostao/la gost » 14.8.2010, 19:53

Veliki pozdrav Branku i njegovom bratu Zoranu, nisam ih vidio još od onih dana kad sam radio u LP disko baru s njima, a oni vodili disco i održavali red i mir ... Blo je to jedno prekrasno ljeto na Preluku :piti: :slušati: :gore

Ivo
Šegrt
Šegrt

Teme: 5

Post broj:#11  PostPostao/la Ivo » 16.9.2010, 02:51

Adamić svaka čast :gore

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#12  PostPostao/la Adamić » 25.2.2012, 01:31

03.04.1979. Riječki karatist Branko Žgaljardić osvojio je titulu prvaka Europe na natjecanju u Milanu.

84 kg:
1) Branko Zgaljardic (Yugo)
2) Flavio Galessi (Italy)
3) Hovelsrud (Norway)

Tema uvrštena u rubriku "Riječka naj naj rubrika ! Jeste li znali ?" i u našu riječku kronologiju.

gost

Re: Branko Žgaljardić amaterski svjetski prvak u full conta

Post broj:#13  PostPostao/la gost » 19.6.2012, 08:47

Branko Žgaljarić krajem pedesetih (označen strelicom).
Ove dvije slike ne postoje na internetu a nema ih niti Branko.
Kuća ispred koje su slikani danas ne postoji. Nalazila se na mjestu današnje garaže Poliklinike Rident na Krnjevu.
Stavio sam veći scan jer ima dosta detalja Turnića u pozadini.

Branko_Zgaljaric_Krnjevo1.jpg

Branko_Zgaljaric_Krnjevo2.jpg
Branko_Zgaljaric_Krnjevo2.jpg (231.81 KiB) Pogledano 1635 puta

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#14  PostPostao/la Adamić » 11.11.2012, 16:40

Zanimljiv oglas se vrti danas na našem forumu. :kava: :gore

11-11-2012- 16-14-34.jpg
11-11-2012- 16-14-34.jpg (96.77 KiB) Pogledano 848 puta

Zoran Žgaljardić.jpg
Zoran Žgaljardić.jpg (30.04 KiB) Pogledano 848 puta

DOC.DR.SC.ZORAN ŽGALJARDIĆ

2008. godine uvršten je među 100 najboljih kozmetskih kirurga svijeta na 52. svjetskom kongresu IACS“ pogledajte više »
Rođen 1962. god.
Diplomirao na Medicinskom fakultetu u Rijeci 1986. god
Specijalizirao maksilofacijalnu kirurgiju i subspecijalizirao plastičnu kirurgiju glave i vrata, te položio ispit za općeg kozmetskog kirurga pri Internacionalnoj akademiji za kozmetsku kirurgiju (IACS).
Magistrirao i doktorirao na Medicinskom fakultetu u Rijeci.
1996 boravio u New Yorku u Brooklyn College Hospitalu i održao gostujuće predavanje iz doktorske dizertacije, uz boravak u eminentnim estetsko kirurškim klinikama.
U KBC Rijeka radio od 1990-1999. na Klinici za maksilofacijalnu kirurgiju.
Docent i pročelnik Ketedre za maksilofacijalnu kirurgiju u Splitu u 2005-2010.
Član Board of Academy of Cosmetic Surgery, te predstavnik Hrvatske u International Academy of Cosmetic surgery.
Jedan od osnivača World Academy of Cosmetic Surgery.
Prisustvovao na Svjetskim kongresima kao pozvani predavač Milano, Melbourne, Rio de Janeiro, Carthagena - Columbia...
Pionir u laserskoj liposukciji te pozvani predavač u radionicama za kurseve iz laserske lipolize.

:bravo: Zoran je "proizvod" , kakvog bi grad Rijeka trebala više proizvoditi. Za to se ide u školu, za to se žrtvuje. Bravo, baš mi je drago kad netko uspije !

Na njegovim stranicama možete pogledati osobe koje je su se podvrgnule njegovoj operacijia , naravno to vas zanima najviše. Zato je Red carpert tako i gledan. :lol: : o ) Tamo sam baš i gledao o onoj tal.manekenki koja se je došla ovdje urediti. http://www.zgaljardic.net/index.html

Pop
Gost
Gost

Post broj:#15  PostPostao/la Pop » 14.2.2014, 16:58

Branko je sad Jon Braun!

Sljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Poznate ličnosti