Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Javne površine onečišćene izmetima od pasa !

Sve vezano za parkove i igrališta u našem gradu.
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 862

Javne površine onečišćene izmetima od pasa !

Post broj:#1  PostPostao/la Adamić » 29.9.2010, 16:13

Ovo je strašno , prevršilo je svaku mjeru da ne možeš ni u jednom gradskom parku doći i prošetat s malim djetetom a da ne naletiš na izmet pasa. : lud : govno

Nedavno novotvoreni mali parkić iznad kafića Fiume je zasran stotinama govana i smrdi za poludjeti a lijepo na ulazu stoji tabela zabranjeno za pse. Neka teta koja čisti park rekla je da ju vlasnici pasa ne slušaju ama baš ništa i da su ratoborni, te ne žele poštivati znak zabrane.

Nevjerojatno da kućni ljubimci imaju veća prava nego ljudi. Ako gradski komunalni redari mogu pisati kazne za nepropisno parkiranje onda mogu i vlasnicima kućnih ljubimaca napisat kaznu za nagrđivanje javne površine.

Park iznad Zagrada isto okupljalište mnoštvo pasa... mala djeca zbog toga se ne mogu igrati u parku... jednostavno ne možeš pustiti malo djete da se igra jer ono kako je zaigrano i znatiželjno sve stavlja u ruku i u usta. Užas , dođeš se odmoriti a na kraju moraš trčati za djetetom da ne ugazi u govno ili ne daj Bože stavi to u usta.Užas.

Zagrad govna psi.jpg
Zagrad govna psi.jpg (168.72 KiB) Pogledano 486 puta

Poslat ću dopis ovima u gradskoj upravi baš da vidim šta će učiniti u tom pogledu.

nikola
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Teme: 266

Re: Zabrana za pse u parku !

Post broj:#2  PostPostao/la nikola » 29.9.2010, 16:21

Vlasnik sam psa i to povećeg komada DODŽ specijalne vrste, sorte i namjene.
Jedanaesta mu godina tuče, vjeran k`o i svaki drugi psi.
Više puta na dan smo sa njim vani, pa iako mi je tik kuće dječije igralište, ne pada mi na pamet otići tamo sa njim.
Prvo, nikad se ne zna.Znam ga, sve njegove vrline i mane, ali...ne zovi vraga!
Stoga, tjeram dalje, ubrdo sa njim, tamo gdje nema djece (i mladih mama :mrgreen: ).
No, ima i onih debelih obraza, što ne brinu brigu, takve treba po džepu!A jadni siroti psi nisu ništa krivi.Oni samo vole svoga gazdu, mašu repom i laju od sreće.Oni su...oni su slični kao i gazda.
Vau!
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#3  PostPostao/la Adamić » 29.9.2010, 16:31

Ma nemam ništa protiva pasa ali ne mogu oni imati ama baš svaki park u gradu. Neka 50 %- 50 % bude omjer. S time da vlasnici pokupe izmet svojih kućnih ljubimaca na gradskim javnim površinama poslije svake velike nužde. Bit će bolje njima i nama.

Svašta vidim u gradu. Od zasranih nogostupa pa do pokušaja da se bude kulturan, neka ženska je pokupila izmet od svojeg psa i ubacila sve to u kontejner za staklene boce. : lud : govno

Samo novčane kazne mogu naučit čovjeka da se ponaša kulturno , jer drugačije ne ide.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#4  PostPostao/la Adamić » 30.9.2010, 13:54

Dobio sam odgovor od ureda grada , moram reći da su jako ljubazni i do sad su mi uvijek odgovorili na sva moja pitanja. :bravo:

Poštovani,

Činjenica da je na području Grada Rijeke evidentirano približno 5000 pasa, ukazuje na to da je problem, koji ste iznijeli , uvelike rasprostranjen, budući da nesavjesni vlasnici svakodnevnim izvođenjem pasa često krše odredbe Odluke o komunalnom redu Grada Rijeke koja propisuje način i uvjete njihovog izvođenja.

Sukladno Odluci pse je na javnu površinu dozvoljeno dovoditi na povodcu. U parkovima i na drugim zelenim površinama psa je dozvoljeno voditi isključivo po pješačkim stazama namijenjenim kretanju pješaka. Vlasnik psa dužan je očistiti javnu površinu u koliko je pas onečisti.

Na travnjake, cvijetnjake, dječja igrališta i druge javne površine koje odredi i znakovima označi Odjel za komunalni sustav, zabranjeno je dovoditi i puštati pse.

Za navedene prekršaje propisane su kazne u iznosima od 500,00 kn ( za vlasnike pasa koji ne očiste javnu površinu ukoliko je pas onečisti ili dovedu psa na javnu površinu bez povodca ili brnjice ) i 1000,00 kn ( za vlasnike pasa koji puštaju psa na javnu površinu bez nadzora ili dovedu psa na dječija igrališta ).

Vršenje nadzora, pored velikog broja registriranih pasa, otežava činjenica da vlasnici izvode pse u neradno vrijeme u ranim jutarnjim i kasnijim večernjim satima, ili subotom i nedjeljom. U slučaju da su vlasnici sa psom zatečeni u prekršaju na zelenoj i drugoj javnoj površini najčešće komunalnom redaru ne žele dati podatke, često su arogantni i nasilni prema redaru, te napuštaju mjesto prekršaja, pa je utvrđivanje identiteta počinitelja gotovo nemoguće bez suradnje policijskih službenika.

U takvim okolnostima, kad prekršitelj odbije dati podatke o identitetu, komunalni redar nema sukladno Zakonu o komunalnom gospodarstvu daljnjih ovlasti da bi na drugi način utvrdio njegov identitet i prekršajno ga sankcionirao zbog tog prekršaja, za razliku od drugih inspekcija koje imaju te ovlasti. Svakako, da ovakvo zakonsko rješenje umanjuje efikasnost rada komunalnog redara.

Bez obzira na sve navedene probleme u vezi vršenja nadzora Direkcija za komunalno redarstvo je napravila plan vršenja nadzora na prioritetnim lokacijama , kojih je više od pedeset ( kao što su parkovi, dječija igrališta, pješačke zone, okoliši škola i dječijih vrtića i slično ) na kojima se vrši svakodnevni pojačan nadzor uz asistenciju policije.
Sa štovanjem

Komunalno redarstvo Odjela gradske uprave za komunalni sustav.

---------------------------------------------
Zadovoljan sam odgovorom. Stvarno nisam znao da su kazne jako dobre , te da zakoni postoje ali se ne provode.
Bilo je par puta rizičnih/opasnih siutacija kad pas dođe u park bez brnjice ,jer nikad ne znaš kako će regirati na malo dijete. Drugi put ima da imam očitam lekciju uz napomenu da ću zvati policiju.

Sjetio sam se kako bi se to moglo regulirati. Svaki pas se mora cijepiti pa neka se tada čipira putem ogrlice i tako na njemu piše ime i prezime vlasnika ili još bolje kad bi to bili elektronski čipovi gdje bi pritiskom na jednu tipku mogli učitati podaci o vlasniku dotičnog ljubimca . Eto riješio sam problem samo treba još softver. :mrgreen: ali to nije problem potrebna je samo volja da se riješi ovaj problem.

nikola
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Teme: 266

Re: Parkovi i nogostupi zasrani izmetima od pasa !

Post broj:#5  PostPostao/la nikola » 30.9.2010, 14:20

Angažman i trud koji si uložio je neizmjerljiv, hvale vrijedan, no evo situacije od danas, vrijeme oko 13,00, mjesto radnje isti park, dakle kod caffe Fiume ( :zastava: ).

Prolazim ja F.la Guardia ulicom uz pomenuti park,, sjetim se Adamića, zavirim, kad-lik svojih 50-ak godina, u parku, stao uz zid kod vrtuljka za djecu okrenuo leđa i piša li ga piša!
A lijevo na klupici, sjede dečko i cura i nešto šapuću u uho jedan drugome, onako zaljubljeni, tko zna da li su i vidjeli pišača.
Pa sad, ne bi li i ljudima trebao čip?
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#6  PostPostao/la Adamić » 30.9.2010, 14:24

:lol: ha,ha da naravno da bi trebalo . Šta nije mogao u Fiume otići obaviti malu nuždu.
Eto i onda djeca to sve diraju rukama. :riganje:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#7  PostPostao/la Adamić » 21.10.2010, 17:35

Rješenje za sve probleme, kad ne mogu ljudi mogu psi.
pas izmet čisti.jpg
pas izmet čisti.jpg (36.03 KiB) Pogledano 486 puta

gost

Nagrđivanje i neodržavanje zgrada

Post broj:#8  PostPostao/la gost » 7.2.2012, 17:53

Snijeg nas je zaobišao!
Ovaj puta ni pahuljice!
Ali, u Rijeci je prava mećava gotovo svaki dan!
Psećih kakica!
:slikanje:
tizianova 39 Rstočine izmeti psi.jpg

Ne govori li dovoljno o kulturi nekih naših sugrađana sama činjenica kako nam je gotovo na svakom koraku pasji izmet?
Doslovno na svakom koraku je hrpica izmeta (npr. u Brajšinoj, južna strana ulice, u dužini od cca 500 m između Trinajstićeve i Starog Voljaka), a uz svako stablo u drvoredu te ulice (i ne samo nje!) je prava "izložba"!
Sramota!

gost

Post broj:#9  PostPostao/la gost » 8.2.2012, 23:49

Bravo Bazilisk! :bravo:
Da se u svakom parku nalazi držač sa vrećicama koje bi besplatno uzimao vlasnik svog psa (ala svaki hiper market), da pobere isto, vjerujem da to mnogi ne bi napravili, a i oni koji bi to baš htjeli, ne bi mogli jer bi huligani preko noći to isto razbili i vrećice odnijeli pitaj Boga gdje...
Dakle, gdje je kultura života? Oni koji bi kakicu odnjeli, odnose je i sa svojim vrećicama već sada, a oni koji ne... :ne znam: neće ni tada.. ni nikada..
Mnogi spadaju u kategoriju koji se kunu u ljubav prema životinjama...
A pitanje je gdje je ljubav prema svima nama ostalima? Nama, koji nismo psi???
:ruka

gost

Post broj:#10  PostPostao/la gost » 9.2.2012, 18:33

Riječanka napisao:Bravo Bazilisk! :bravo:
Da se u svakom parku nalazi držač sa vrećicama koje bi besplatno uzimao vlasnik svog psa (ala svaki hiper market), da pobere isto, vjerujem da to mnogi ne bi napravili, a i oni koji bi to baš htjeli, ne bi mogli jer bi huligani preko noći to isto razbili i vrećice odnijeli pitaj Boga gdje...
Dakle, gdje je kultura života? Oni koji bi kakicu odnjeli, odnose je i sa svojim vrećicama već sada, a oni koji ne... :ne znam: neće ni tada.. ni nikada..
Mnogi spadaju u kategoriju koji se kunu u ljubav prema životinjama...
A pitanje je gdje je ljubav prema svima nama ostalima? Nama, koji nismo psi???
:ruka

Nema tu pomoći dok ne krene žestoko kažnjavanje!
Grad je prepun primitivaca! : govno
Iznimkama kapa dolje, ima : psic savjesnih, ali malo. K tome su predmet ismijavanja ovih prvih. : govno

Možda nam se ipak posreći, pa sve ove pseće izloške pokrije snijeg!
Makar one koja ova orkanska bura što danima ne jenjava nije da sada već odnijela - u more!(?)
: govno

gost

Post broj:#11  PostPostao/la gost » 17.2.2012, 12:30

:bravo:

uskiparizer
Gost
Gost

Post broj:#12  PostPostao/la uskiparizer » 1.11.2012, 15:09

Evo ja sam jedno vrijeme živio u Amsterdamu koji je u to vrijeme glasio za "dogshit capital of the world" i imali su posebne jedinice gradske čistoće koji su na motorinima obilazili ulice i usisavali izmet, a naposlijetku pukli, i počeli naplaćivati luđački visoke kazne i par godina kasnije si mogao jest s ulice.
Jedini je problem što to šljaka s njihovim mentalitetom, tamo te prvi susjed prijavi i to je kao najnormalnija stvar a ovdje bi to išlo do krvne osvete koji smo mi divljaci. Živim isto gore na Kozali i Brajšina je stvarno ono ekstremni primjer toga ali ima toga i u parkićima gore, cura najnormalnije pusti da joj pas s**e u parkiću na 2 metra od moje bebe i kad joj prigovorim pobjegne. Palo mi je na pamet da je gađam go**om, samo više nisam tako precizan. Govoreć o divljacima...ubrojite tu i mene :ne znam:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#13  PostPostao/la Adamić » 6.1.2014, 19:07

lukobran  pas rijeka  (1).jpg
lukobran pas rijeka (1).jpg (221.84 KiB) Pogledano 484 puta

Govno i pas u daljini ! : lud

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#14  PostPostao/la Adamić » 6.1.2014, 19:26

Danas sam toliko bio živčan, na ove izmete. Pa to je strašno. : flame Što napraviti vlasnicima ovih pasa ?
U ovaj park u Pomerio ulici sigurno dođe oko 20 pasa bez uzice svaki dan. Definitnvo neću više nikad ovdje kročiti.
Brajda zagrad psi izmet govna park dijete.jpg
Brajda zagrad psi izmet govna park dijete.jpg (265.45 KiB) Pogledano 482 puta

Vaše dijete se može igrati, uzet kamenčić i zabijat u govno !

Stavili su novi pijesak i sve je opet kao prije. Sve ovo tamno su na pijesku su govna.

čokolada vanilija.jpg
čokolada vanilija.jpg (263.26 KiB) Pogledano 482 puta

Birajte čokoladu ili vaniliju. :piti:

Sav je park usran i onda odem kod Kapucinske kad ono.... : lud

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#15  PostPostao/la Adamić » 6.1.2014, 19:43

A današnji vrh je , zasrano stubište i vidikovac kod Kapucinske, kao Rijeka želi biti turistički grad.
kapucinska vidikovac rijeka.jpg
kapucinska vidikovac rijeka.jpg (210.8 KiB) Pogledano 482 puta

Kapucniska drek.jpg
Kapucniska drek.jpg (305.86 KiB) Pogledano 482 puta

Ja sam jedan koji je ugazio tu u govance. Nisam očekivao ovdje da ću morati paziti gdje hodam. Izgleda po svježim i osušenim ostacima da je ovo sad postala nekome ili nekima aktivna baza za kenjanje. :roll:
kapucinska govna.jpg
kapucinska govna.jpg (247.96 KiB) Pogledano 482 puta

Zamisli koji to čoban moraš biti da psa vodiš ovdje da tu kenja !

IMG_2772.jpg
IMG_2772.jpg (282.73 KiB) Pogledano 482 puta

Ma i stubište je dobro za obavit nuždu.

Stranci će dobiti baš dobru sliku o nama, reći će koji primitivci ovdje žive.

Sljedeće

Vrati se na: Parkovi i igrališta