Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Na Marsu otkrivena voda !!!

Sve o astronomiji.
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 914

Na Marsu otkrivena voda !!!

Post broj:#1  PostPostao/la Adamić » 28.9.2015, 18:03

Sve je više i više bliže dan , kad ćemo naseliti prvi planet.

SPEKTAKULARNO OTKRIĆE KOJE SU SVI ČEKALI 'Otkrili smo definitivne tragove tekuće vode na Marsu!'

Slika

Znanstvenici su u ponedjeljak izvijestili da postoje definitivni znakovi prisutnosti tekuće vode na površini Marsa, prenosi New York Times.

'Ovo otkriće bi nam trebalo pokazati koja bismo mjesta trebali pobliže istražiti', rekao je Alfred S. McEwen, profesor planetarne geologije na sveučilištu u Arizoni i glavni istražitelj slika koje je zabilježila NASA-ina kamera na satelitu koji kruži Marsovom orbitom.

U znanstvenom radu objavljenom u časopisu 'Nature Geoscience', Dr. McEwen i drugi znanstvenici identificirali su molekule pune vode na temelju čitanja iz orbite.

'Radi se o direktnoj detekciji vode u obliku hidratiziranih soli', rekao je Dr. McEwen. 'Da bi se proizvela hidratizirana sol tekuća voda morala je nedavno biti prisutna'.

Dr. McEwen kaže da se pod 'nedavno' misle 'dani, odnosno nešto što bi bilo ekvivalentno tom periodu vremena'.

http://www.jutarnji.hr/spektakularno-ot ... -/1427417/
Slika

DoX
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Re: Na Marsu otkrivena voda !!!

Post broj:#2  PostPostao/la DoX » 28.9.2015, 22:25

Super vijest. Dakle, iduće je ostalo samo da nadju male zelene! Koja bi to tek senzacija bila!

luce
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 2

Post broj:#3  PostPostao/la luce » 28.9.2015, 22:43

Pa mali zeleni smo mi Zemljani :mrgreen: bez šale, kažu da je na početku stvaranja bilo čega na Zemlji, sa meteorima dolazilo sa Marsa i ovdje se razvijalo nadalje, tako nam Mars dođe kao neki pra-ćaća : smile01

DoX
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Post broj:#4  PostPostao/la DoX » 29.9.2015, 02:39

luce napisao:Pa mali zeleni smo mi Zemljani :mrgreen: bez šale, kažu da je na početku stvaranja bilo čega na Zemlji, sa meteorima dolazilo sa Marsa i ovdje se razvijalo nadalje, tako nam Mars dođe kao neki pra-ćaća : smile01

A svašta je moguće... Ja ih znam nekolicinu za koje sumnjam da su pali s Marsa, i to nedavno! : lud

Vrati se na: Astronomija