Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Krčki most - najveća i najniža visina od razine mora..

Prije svega dobrodošli na forum, bili samo u prolazu ili stalni član. U ovoj rubrici Vi pitate a mi, članovi foruma odgovaramo. Ako imate kakvo pitanje, koje ima veze s Rijekom i našim krajem, slobodno ga postavite. Stojimo svima na usluzi !
Za postavit pitanje trebate se registrirat, što je vrlo brz i jednostavan postupak u koji ćete se i sami uvjeriti.
Postavite pitanje i pretplatite se na odgovor.
Pogledajte RIJEŠENA i NERIJEŠENA pitanja.
Pravila foruma
Što bolje opišete naslov i vaše pitanje, to je veća vjerojatnost i da ćete prije dobiti odgovor. Vi kao autor pitanja možete označiti temu "NERIJEŠENO" ili "RIJEŠENO". Obavezno prilikom pisanja pitanja postavite opciju na NERIJEŠENO, s time će se vaše pitanje, prikazati u listi neriješenih pitanja, što još više povećava odgovor. Pretplatite se na temu, opcija je pri dnu svake teme. Ne stavljajte slike s drugih poslužitelja za pohranu sliku, koristite našu opciju za umetanje privitaka .
Hvala Vam na pitanju i nadamo se, da ćete što prije dobiti odgovor na vaše pitanje i biti zadovoljni s njime. Ukoliko ste dobili traženi odgovor, označite temu kao "RIJEŠENO".
nicsoew
Gost
Gost

Teme: 1

Krčki most - najveća i najniža visina od razine mora..

Post broj:#1  PostPostao/la nicsoew » 1.2.2017, 16:11

Pokušao sam pronaći ali nigdje nisam uspio visine mosta. Jedini podatak koji sam uspio naći je da je na najvišoj točki visok 68 metara.
Koliko su visine jednog i drugog luka, koja je najniža visina od mora i sl.

Dolazim u napast da uzmem laserski disto i odem mjerit :D

Vežičanka
Moderatorica
Moderatorica
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Teme: 90

Re: Krčki most - najveća i najniža visina od razine mora..

Post broj:#2  PostPostao/la Vežičanka » 1.2.2017, 17:18

Na nacrtu iz knjige Gradnja mostova Stanka Šrama koji je bio glavni inžinjer prilikom gradnje Krčkog mosta vidi se visina lukova.
Oznaćena je nulta kota tako da se vidi odakle se mjeri visina.
Također sam taj nacrt stavila u našu temu Krčki most, post br.33, a ovdje sam sliku povećala
Ne znam da li bi imalo smisla mjeriti od razine mora zbog razlika u plimi i oseki koje su različite u različito doba godine. Ova nulta kota izgleda prilično blizu površine mora, a koliko blizu ne bih znala. Nek netko provjeri na licu mjesta. : smile01

Uzdužni presjek mosta Krk.JPG

Naslovna mostovi.JPG
Naslovna mostovi.JPG (183.47 KiB) Pogledano 189 puta

EDIT: Čini se da nulta kota ipak označava razinu mora. Kako se to određuje možda nam netko zna objasniti. Najniža zabilježena? Srednja?

nicsoew
Gost
Gost

Post broj:#3  PostPostao/la nicsoew » 2.2.2017, 13:20

Zahvaljujem na odgovoru :)
Kad izmjerim napišem tu koja je točna visina +/- plime i oseke s tim da milsim da je ovo prilično precizno.

Vežičanka
Moderatorica
Moderatorica
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Teme: 90

Post broj:#4  PostPostao/la Vežičanka » 2.2.2017, 22:08

Vežičanka napisao:EDIT: Čini se da nulta kota ipak označava razinu mora. Kako se to određuje možda nam netko zna objasniti. Najniža zabilježena? Srednja?

Kad smo se već toga dotakli, da razjasnimo (raspitala sam se). To bi bila "hidrografska nula". To je srednja razina nižih niskih voda živih morskih mijena.

http://struna.ihjj.hr/naziv/hidrografska-nula/2043/

http://www.geof.unizg.hr/pluginfile.php ... 229/45.pdf

nicsoew
Gost
Gost

Post broj:#5  PostPostao/la nicsoew » 3.2.2017, 19:02

Temeljita si :) Svaka čast na trudu i najljepša hvala!!!!

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Pitanja i odgovori