Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

{RIJEŠENO} Sklonište Princeze Stephanie na Učki

Prije svega dobrodošli na forum, bili samo u prolazu ili stalni član. U ovoj rubrici Vi pitate a mi, članovi foruma odgovaramo. Ako imate kakvo pitanje, koje ima veze s Rijekom i našim krajem, slobodno ga postavite. Stojimo svima na usluzi !
Za postavit pitanje trebate se registrirat, što je vrlo brz i jednostavan postupak u koji ćete se i sami uvjeriti.
Postavite pitanje i pretplatite se na odgovor.
Pogledajte RIJEŠENA i NERIJEŠENA pitanja.
Pravila foruma
Što bolje opišete naslov i vaše pitanje, to je veća vjerojatnost i da ćete prije dobiti odgovor. Vi kao autor pitanja možete označiti temu "NERIJEŠENO" ili "RIJEŠENO". Obavezno prilikom pisanja pitanja postavite opciju na NERIJEŠENO, s time će se vaše pitanje, prikazati u listi neriješenih pitanja, što još više povećava odgovor. Pretplatite se na temu, opcija je pri dnu svake teme. Ne stavljajte slike s drugih poslužitelja za pohranu sliku, koristite našu opciju za umetanje privitaka .
Hvala Vam na pitanju i nadamo se, da ćete što prije dobiti odgovor na vaše pitanje i biti zadovoljni s njime. Ukoliko ste dobili traženi odgovor, označite temu kao "RIJEŠENO".
PODUCKAR
Gost
Gost

Teme: 1

{RIJEŠENO} Sklonište Princeze Stephanie na Učki

Post broj:#1  PostPostao/la PODUCKAR » 20.4.2017, 17:24

Ucka stari dom.jpg
Ucka stari dom.jpg (165.05 KiB) Pogledano 174 puta

Na linku

download/file.php?id=39883

naišao sam na sliku Skloništa Princeze Stephanie na Poklonu, koja mi je neophodna kao podloga za dovršavanje korica knjige STRADANJE VELE I MALE UČKE 1944. god. Ja sam autor a nakladnik je Udruga antifašističkih boraca i antifašista grada Opatije, tako da molim za pomoć i u njihovo ime. Slika je skenirana u relativno niskoj rezoluciji, trebalo bi mi bar nekoliko MB. Tko bi mi mogao poslati bolji scan bio bih mu zahvalan a za uzvrat može dobiti na poklon primjerak knjige kada izađe (najkasnije do ljeta).

Daluka
Šegrt
Šegrt

Teme: 6

Re: Sklonište Princeze Stephanie na Učki

Post broj:#2  PostPostao/la Daluka » 21.4.2017, 11:13

PODUCKAR napisao:...
Slika je skenirana u relativno niskoj rezoluciji, trebalo bi mi bar nekoliko MB.
...

Sve je to manje više isti www izvor "originala", jedino riješenje je neka privatna zbirka pa odabir druge fotografije.
Kako je tema, 44. i haračenje fašista, ima nešto fotografija bildarchiv_prov_bolzano
izvor www
MonteMaggiore1.jpg
MonteMaggiore1.jpg (79.57 KiB) Pogledano 154 puta

PODUCKAR
Gost
Gost

Post broj:#3  PostPostao/la PODUCKAR » 21.4.2017, 14:13

Slažem se s tobom oko izbora originala, ali ova razglednica bi mi bila idealna jer na nju ide docrtana manja kolona Učkara koji su natjerani u zbjeg (imaju i kola i volove, pa mogu ići samo po ovom, neasfaltiranom, putu inače bi možda koristio i sadašnju fotografiju ali su ceste asfaltirane, ili se na slici nalaze kakvi kablovi od struje, saobraćajni znakovi itd.). Mislio sam da ukoliko je moderatorica VEŽIĆANKA stavila logo localpatriota na razglednicu da njoj je netko dao na uvid original. Volio bih da se ona o tome očituje pa da znamo na čemu smo. S druge strane možda i netko od membera možda ima navedenu razglednicu pa je posudi za skeniranje.
Što se tiče Policijske regimente Bozen sve je konzultirano i par slika će biti stavljeno u knjizi. Birao sam one koje nemaju ispod njihov vodeni pečat jer ne znam koliko bi me teretili za plaćanje. Inače ova njihovu arhiva postoji jer su imali profesionalnog snimatelja koji je išao za regimentom i snimao te kasnije sve ostavio gradu Bozenu tj. Bolzanu. Iako se Učka dogodila prvi i drugi dan nakon Lipe, snimatelj nije nažalost snimio stradanje i žrtve ili barem zbjeg ljudi već se je zadovoljio fotografiranjem jedinica po položajima oko stegnutog obruča.

Vežičanka
Moderatorica
Moderatorica
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Teme: 78

Post broj:#4  PostPostao/la Vežičanka » 22.4.2017, 10:25

Ne, fizičku razglednicu nemam, imala sam samo sken. Uostalom, što to znači original kada su se razglednice štampale u tisuće primjeraka?
A i za takvu staru razglednicu su odavno istekla bilo kakva autorska prava.

Probati ću naći taj sken negdje kod sebe bez loga, a možda je i veći, mada mi je u sjećanju ostalo da nije bio veći od ovoga već postavljenog.
Problem je što nisam u Rijeci, neću biti još neko vrijeme pa mi nije pri ruci moj kompjuter.

zdrumpo
Gost
Gost

Post broj:#5  PostPostao/la zdrumpo » 22.4.2017, 14:45

Pozdrav,
ista se prodaje na njuškalu

http://www.njuskalo.hr/razglednice-foto ... s-21896864

Daluka
Šegrt
Šegrt

Post broj:#6  PostPostao/la Daluka » 24.4.2017, 09:46

od razglednice se nemože očekivati neka velika rezolucija
PODUCKAR napisao:... snimatelj nije nažalost snimio stradanje i žrtve ili barem zbjeg ljudi ...

ova je iz tog perioda, snimljena u Jurdanima

PODUCKAR
Gost
Gost

Post broj:#7  PostPostao/la PODUCKAR » 24.4.2017, 09:51

Prodaje se nažalost od 22.4.2017. a kada sam gledao 21.4.2017. pisalo je da je aukcija završena. Izgleda da nitko nije kupio. Pokušat ću kontaktirati prodavača pa ću vidjeti što će reći.

Papalina
Šegrt
Šegrt

Post broj:#8  PostPostao/la Papalina » 24.4.2017, 12:06

Probajte kontaktirati Gradsku knjižnicu Rijeka....oni imaju razne razglednice s Učke.

http://svevid.locloudhosting.net/search?query=u%C4%8Dka&query_type=keyword&record_types%5B%5D=Item&record_types%5B%5D=File&record_types%5B%5D=Collection

Učka..jpg
Učka..jpg (177.52 KiB) Pogledano 84 puta

PODUCKAR
Gost
Gost

Post broj:#9  PostPostao/la PODUCKAR » 26.4.2017, 09:41

Kupljeno na aukciji i sada ćemo imati kvalitetnije korice knjige koja izlazi vjerojatno u maju. Hvala svima na korisnim sugestijama.

Vrati se na: Pitanja i odgovori