Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Matulji

Općina Matulji
Broj stanovnika: 11 274
fusher
Krepat ma ne molat !
Krepat ma ne molat !

Re: Matulji

Post broj:#106  PostPostao/la fusher » 24.11.2012, 20:51

neki pijanac zgleda da se je skućil gore, a morebit i da ga gore ni već leto dan,,nekakove ponjavi, mleko, pašteti...ćiki okole, oganj je gorel...nebitno..
a to ča se tiče propadanja, to je kriva općina ka je otela uvalit dom planinarskemu društvu, a to po zakone ni moguće, a i vlasništvo je trajlala...soldi se hita za piz**rije, tipa uvrštenje 2 kuće z našega sela va urbanistički plan uređenja kao" evindentirani etnografski lokalitet" :ne znam: i kade se izričito brani nasipanje dolci i rušenje suhozidi :lol: a da se skoro saki dolac nasipuje itd a dokle neš ča treba očuvat neka gre mater ženit... pa magari zatuć 200.000 kn va tuje gredi, i onako neće niki dom ća zet na krkič.

sad san se razjadil i nasekiral!! :evil:

jazbac
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !

Teme: 7

Post broj:#107  PostPostao/la jazbac » 25.11.2012, 12:01

ozren napisao:Jazbac,možda bi mogao sklepati neki tekst o propadanju doma i staviti ove stare slike da ljudi vide kako je nekad bilo živo oko doma.Matujci niti neznaju da je dom u tako očajnom stanju,pa neka to saznaju barem iz Tramontane. :gore

Čitaš mi misli :D Predložit ću to urednici. Falio mi je ovaj podatak o prvom domaru jer o domarima iza 2 svj. rata, odnosno od kraja 50.-tih uglavnom imam podatke. Moram to malo posložit pa ću to ovdje navest.
A ča se tvojga Fusher tiče mislin da si malo preoštar prema općine iako se slažen da su oni GLAVNI krivci, ali bil je tu i "skup nesretneh okolnosti". Kako san jedan od starosjedioci va Lisine znan tu problematiku.

fusher
Krepat ma ne molat !
Krepat ma ne molat !

Post broj:#108  PostPostao/la fusher » 25.11.2012, 12:49

ši znaš da općina misli kupovat 2 doma? za ako se dobro spametin 3 miljuna kun. koliko soldi se je pohitalo na mjesni odbori, ki su soldi porabili za vola vrtet? pa sada kad je promenjen način financiranja su se zdignuli na zadnje nogi i kukuriču!! mi smo svoji soldi namjenjeni z proračuna za kulturu mjesnega odbora provali zarivat za didaktičke igrački za vrtić,( videt ćemo ko će nan pasat) aš smo nemi kod noć.... soldi ki su se potrošili na oni sakramenski skalini prema rukafcu ki su obnovljeni pak sada razrovani aš je neki pametan pozabil da je pravo žalbi 15 dan? soldi ki su konkretno hićeni za igralište mane pred kućun da bi to danas bilo leglo narkomani keh j općina z policijun potirala od spreda školi i još se načelnik hvali kako je rešil problem!!

mogal bin napunit bar 3-4 stranice....si problemi se zarivuju pod trapid pa kad seme zileze već se neda rešit!

se spametiš pred izbori kako su brzo šli tobože uredit ono rampi za invalidi? dva puti delalo se je isto delo..pogledaj marčapiju pred poštun,za nogi zlomit...nan kočili karti za otpret old timer klub samo su čekali da pasa 15.11. do kada se more ča zarivat va proračun...pride mi da se ko vojo z vilison ja tako z nivun poprtin na općinski skalini!!

fusher
Krepat ma ne molat !
Krepat ma ne molat !

Post broj:#109  PostPostao/la fusher » 25.11.2012, 23:14

raspital san se za tega Pošćića mej staremi judi ki su bili va partizaneh..to da je jena gomila od čoveka bila...doznal san da je on bil tisti ki je prišal po moju tetu, da je peja va pržun, niki drugi ni otel aš da ni niš storila..nakon tega cela familija je pobegla va ronki

jazbac

Post broj:#110  PostPostao/la jazbac » 26.11.2012, 08:20

Bilo je više takoveh gnjusi ovuda. Ja znan za nekeh, ali mislin da nima smisla o temu pisat, ne zbog njih, aš oni su zameritali da se ih stavi na "stup srama", nego radi njiheh familiji i potomki ki nisu krivi za ono ča su njin nonoti delali. Va sakoj revolucije na površinu isplivaju govna od judi. To je pravilo. Radi takoveh ljudi puno se je predratneh ilegalci i partizani razočaralo va partiju i takov sistem pa su se povukli š nje. Nakon tega dosta njih je imelo itekakoveh problemi za dokazat svoj borački staž dokla su ga neki dobivali ki nisu pušku ni na slike videli. Tako je va saken rate. Evo ti sada frka okol objavi "liste branitelja"! ZNA SE ki se boji. Mi ki smo se va Likoj smržnjevali i okol keh su granati skoro saki dan padale nimamo niš protiv.
P.S. @Ozren: Urednica je dala nalog da obradim Lisinu, pa ako imaš još nešto samo ti stavi ili mi pošalji. Unaprijed hvala.

fusher
Krepat ma ne molat !
Krepat ma ne molat !

Post broj:#111  PostPostao/la fusher » 26.11.2012, 08:29

lisina va tramuntane...bit će veselo.. :mrgreen:

fusher
Krepat ma ne molat !
Krepat ma ne molat !

Post broj:#112  PostPostao/la fusher » 26.11.2012, 09:34

jazbac, si dobil pp?

ozren
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 16

Post broj:#113  PostPostao/la ozren » 26.11.2012, 17:07

jazbac napisao:P.S. @Ozren: Urednica je dala nalog da obradim Lisinu, pa ako imaš još nešto samo ti stavi ili mi pošalji. Unaprijed hvala.
Jazbac,to je dobra vijest!
Ponavljam ti ove dvije slike jer u tvom postu su malo nahero(ne znam dali imaš bolje),pa neka se nađu.

lisina 113-1.jpg
lisina 113-1.jpg (505 KiB) Pogledano 467 puta

lisina1.jpg
lisina1.jpg (286.24 KiB) Pogledano 460 puta

A ova slika je isto sa Lisine.U originalu ispod slike je pisalo Carovane scolastiche al Lisina:

lisina 113-3.jpg
lisina 113-3.jpg (274.96 KiB) Pogledano 467 puta

Ako još nađem koju sliku stavljam na LP budi bez brige.

:pozdrav:

fusher
Krepat ma ne molat !
Krepat ma ne molat !

Post broj:#114  PostPostao/la fusher » 26.11.2012, 19:04

kako san bil pul jene stare susedi pofin nečega drugega malo san je spićeval za lisinski dom, pak poveda da se je zgora doma kod malica od 14 let nakrcevala z leki, hranun, municijun i onput po noće hodeć prema svetemu mateju, do partizani (jadila se je ča noj n isu priznali sudjelovanje va NOB aš da je bila maloljetna : lud ) a povedala je da za vreme talje čuda judi po nedejah z Reki bi prišlo na štacjon h'matujan pak hodeć v'Lisinu, zgubit dan va dobren društve, i čisten zrake, govori da je znalo o mladen lete to zgledat kod crkvena procesija, 100tinjak judi pomalo nogu na nogu po sele, prema Lisine. obećala je nać sliki i teksti ki je njen pokojni muž, inače strastveni planinar zapisal.

denis
ĆO !!!
ĆO !!!

Post broj:#115  PostPostao/la denis » 29.11.2012, 21:22

Nešto vezano uz ime doma i pitanje koje je ranije postavljeno:Jurdana Stanko-mjesto njegove pogibije je obilježeno spomen pločom,dali je obilježeno približno (simbolično) ili točno to je već za drugu temu.Uglavnom,u šumskom predjelu ispod Planika uz šumsku cestu,od Veprinca cca. 15 km.

jazbac

Post broj:#116  PostPostao/la jazbac » 30.11.2012, 07:38

:bravo: Denis! Samo sipaj ako imaš još koji podatak ili sliku! Traži se i spomen ploča partizanske bolnice iznad Lisine

denis
ĆO !!!
ĆO !!!

Post broj:#117  PostPostao/la denis » 30.11.2012, 19:04

Ne obećajem čuda,ali potrudit ću se.Devedesetih god. prošlog stoljeća znao sam vidjet nekoliko takovih obilježja po šumi malo demoliranih,razbijenih petokraka i sl.Kad nađem što novo javljam.

ozren
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 16

Post broj:#118  PostPostao/la ozren » 1.12.2012, 18:20

Vjerujem da će Vam biti interesantno vidjeti cijene ulaza,noćenja,grijanja(interesantno),kao i ponudu skromnog jela i pića koje se nudilo planinarima i ostalim namjernicima u Domu "Egisto Rossi" 1925 .godine.
Najbolje mi zvuči vino domestico di Rubessi.Stvarno super! :gore

Matulji 118-1.jpg
Matulji 118-1.jpg (147.13 KiB) Pogledano 467 puta

Statistika posjeta Domu po mjesecima iz 1924. godine:

Matulji 118-2.jpg
Matulji 118-2.jpg (143.02 KiB) Pogledano 467 puta

:pozdrav:

jazbac