Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Novi nogometni stadion HNK Rijeka na Kantridi i kamp na Rujevici

Riječki razvojni projekti
Jugolinija
Poznata osoba
Poznata osoba

Re: Novi nogometni stadion HNK Rijeka na Kantridi i kamp na Pehlinu

Post broj:#271  PostPostao/la Jugolinija » 9.1.2017, 07:12

chrisdelfiume napisao:Kapacitet : od 12 000 do 14 0000 ???

Premalo!!! :(

Preuzeto sa: viewtopic.php?f=19&t=222&start=255

A za koga da se gradi veci? Koliko puta se Kantrida popunila do zadnjeg mjesta u zadnjih 30 godina?
Yes, to dance beneath the diamond sky,with one hand waving free,silhouetted by the sea,circled by the circus sands,with all memory and fate,driven deep beneath the waves, let me forget about today until tomorrow

DoX
Šegrt
Šegrt

Post broj:#272  PostPostao/la DoX » 9.1.2017, 07:55

Ja sam isto za veći stadion, jer je to nešto šta se ne gradi za sutra, nego da traje najmanje 50 godina. Isto tako, pretplatnika je sve više svake godine, a ako i u budućnosti budemo gledali ovako jaku Rijeku (a nadam se da hoćemo), ta bi brojka trebala i dalje rasti. Mislim da bi za grad ove veličine bio ok stadion od 18-20 000 mjesta. Tu su i utakmice reprezentacije, koju bi tada trebali češće gledati na novoj Kantridi.

Polako se ljudima vraća i navika odlazaka na utakmice, koju su s godinama izgubili, a isto tako je sve više onih koji bojkotiraju Rujevicu zbog svih ovih nebuloza oko nove Kantride. Naravno da i u najboljem slučaju stadion ne bi bio pun svaku utakmicu, ali sam uvjeren da bi se napunio s vremena na vrijeme.

Tu je i trenutna cijena ulaznica koja je za naš standard ipak previsoka, ako bi dodatni sadržaji na novoj Kantridi poslovali dobro i ulaznice postale jeftinije, to bi privuklo još više ljudi.

Dakle stadion 18-20 000 bi po meni bio isplativ, naravno nemoguće je to prognozirati 100%, ali ako Rijeka ovako nastavi, a trebala bi, ništa nije nemoguće. Valja dugoročno razmišljati.

Jugolinija
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#273  PostPostao/la Jugolinija » 25.1.2017, 08:06

DoX napisao:Ja sam isto za veći stadion, jer je to nešto šta se ne gradi za sutra, nego da traje najmanje 50 godina. Isto tako, pretplatnika je sve više svake godine, a ako i u budućnosti budemo gledali ovako jaku Rijeku (a nadam se da hoćemo), ta bi brojka trebala i dalje rasti. Mislim da bi za grad ove veličine bio ok stadion od 18-20 000 mjesta. Tu su i utakmice reprezentacije, koju bi tada trebali češće gledati na novoj Kantridi.

Polako se ljudima vraća i navika odlazaka na utakmice, koju su s godinama izgubili, a isto tako je sve više onih koji bojkotiraju Rujevicu zbog svih ovih nebuloza oko nove Kantride. Naravno da i u najboljem slučaju stadion ne bi bio pun svaku utakmicu, ali sam uvjeren da bi se napunio s vremena na vrijeme.

Tu je i trenutna cijena ulaznica koja je za naš standard ipak previsoka, ako bi dodatni sadržaji na novoj Kantridi poslovali dobro i ulaznice postale jeftinije, to bi privuklo još više ljudi.

Dakle stadion 18-20 000 bi po meni bio isplativ, naravno nemoguće je to prognozirati 100%, ali ako Rijeka ovako nastavi, a trebala bi, ništa nije nemoguće. Valja dugoročno razmišljati.

opet- tko moze garantirati da bi Rijeka mogla redovito puniti takav stadion?Bilo danas,bilo za 50 godina. pogledajte Split- oni nikad nisu imali prosjecnu gledanost iznad 20 000 ako se ne varam a svaka usporedba mentaliteta je besmislena. Obicnim ljudima cifre od milijun eura i preko nisu pojmljive, pa se sa njima razbacuju kao da je rijec o sitnisu. Najlakse je tudjim k***** gloginje mlatit :kava:
Postoji razlog zasto je Misko krcat para- svako ulaganje koje je napravio je bilo dobro odmjereno i preispitano, jer da se vodio megalomanijom- niti bi imao koliko ima danas, niti bi uopce bio u poziciji da dovede Rijeku tu gdje je danas.

Ili drugim rijecima- kladim se da svatko od vas zivi zivotom primjerenim svojim financijskim mogucnostima(vise ili manje). Jer u suprotnom, vjerujem da bi vidio poprilicno puno novih mercedesa parkiranih ispred pučke kuhinje. Tako da jednostavno se moramo svi kolektivno pomiriti da klub još nije zreo za takav stadion, i upitno je kada će i hoće li uopće biti.

Mislim da su ljudi malo previse mislima u ligama petice a premalo na pasnjacima HNL-a, sto je u potpunosti razumljivo ali nesmiju izgubiti doticaj sa realnoscu- a to je da zivimo u maloj i siromasnoj zemlji i da se pravila koja se odnose na npr Talijane, Engleze, Spanjolce itd. ne odnose na nas- sto zbog drzave, sto zbog lige. Isto tako- pravila koja se odnose na npr Splicane i Zagrepcane se ne odnose na nas. Dovoljno je pogledati demografiju njihovih navijaca u odnosu na nase i stvari postaju jasnije. Mentalitet je drukciji, ljudi su drukciji, platezna moc je drukcija, cijene ulaznica su drukcije, stopa nezaposlenosti je drukcija, broj stanovnika je drukciji... Sve je drukcije. Jedino sto nas veze sa tim gradovima je prometna infrastruktura(bukvalno govoreci)

Svi sigurno sanjamo stadion od jedno 60 000 ljudi u Rijeci, dupke pun za utakmicu finala lige prvaka, dok s jedne strane stoji Rijeka a s druge strane Real Madrid ili Barca ili netko treci... Ali na tome ce i ostati, jer snovi smiju biti zvijezde vodilje, ali nesmiju biti modus operandi.

Gledaj na youtube.com

Idemo korak po korak. Kantrida bi se mogla zlatom popločati kad bi to bilo isplativo, ali nije, tako da treba ostati na zemlji i biti realan ako ne zelimo da nam klub dozivi sudbinu Hajduka
Yes, to dance beneath the diamond sky,with one hand waving free,silhouetted by the sea,circled by the circus sands,with all memory and fate,driven deep beneath the waves, let me forget about today until tomorrow

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 862

Post broj:#274  PostPostao/la Adamić » 28.1.2017, 17:42

Evo kako bi obalni pojas mogao izgledati i cijena se penje na 40 mil €. Ok cijena ,za investitora koji bi gradio trgovački kompleks.

obalni pojas kantrida stadion .jpg
ZDL -12 mjesec 2016.
obalni pojas kantrida stadion .jpg (47.62 KiB) Pogledano 897 puta

kantrida stadion .jpg
kantrida stadion .jpg (164.81 KiB) Pogledano 897 puta

http://www.psam.uk.com/rijekas-seaside- ... en-in-2020

Madeinri
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#275  PostPostao/la Madeinri » 9.2.2017, 20:58

Miske Lule Damire zivjeli smo sto godina i bez tebe.Imao si casne namjere dok je bilo para.Znamo da je off-shore na nivou tvoje dalmacije i da ti vise ne daju para za zajebanciju.NISI nista kupio u polusezoni.A mislis ozbiljno?Koga lazes amigo?Dinamo je kupio svasta u sarenim bojama a nama ne treba nista?Priznaj da ti je biznis u banani,da tvoji poslodavci cuvaju pare za neke druge stvari i da si se zaletio.Reci deckima koji zive za klub.Ima se para ali ne vise za HNK RIJEKU.Pa normalno je da nekada ne ide po spagu.Samo priznaj i volimo te kao prije.Znamo da si bio Torcida bio vise od pola zivota.Normalno da nemas 'ono' u sebi ali ajde nas si. Jbga mene je nonic vodio na Kantridu jos u 70' a to mi nikakve pare ovoga svijeta ne mogu uzeti.KANTRIDAje nasa i vrati nam je nazad bilo kakvu.Staru,razrusenu ili novu.Daj izbaci 'ono' iz sebe i budi FF ,pusti lovu i da budemo PRVACI finalmente!!!
Su
Zadnja izmjena: Madeinri; 9.2.2017, 22:21; ukupno mijenjano 1 put/a.

Madeinri
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#276  PostPostao/la Madeinri » 9.2.2017, 21:19

Otvorimo oci dragi moji,na koliko nam je zadnjiih derbija bio nas Predsdjednik?Na koliko ih nisu bili razni Abamovici,Berluske,Kinezi,Arabi?
Nesto tu ne valja.Dosao bi nas ali je frka u firmi.Otpustili su 20000 ljudi.Imaju para samo za svoje riti.Za Rijeku ostale su samo price.Ili price varalice..Ova ekipa je svjetska.Neka igraci odrade ovo do kraja ....PRVACI

Jugolinija
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#277  PostPostao/la Jugolinija » 9.2.2017, 23:41

Madeinri napisao:Miske Lule Damire zivjeli smo sto godina i bez tebe.Imao si casne namjere dok je bilo para.Znamo da je off-shore na nivou tvoje dalmacije i da ti vise ne daju para za zajebanciju.NISI nista kupio u polusezoni.A mislis ozbiljno?Koga lazes amigo?Dinamo je kupio svasta u sarenim bojama a nama ne treba nista?Priznaj da ti je biznis u banani,da tvoji poslodavci cuvaju pare za neke druge stvari i da si se zaletio.Reci deckima koji zive za klub.Ima se para ali ne vise za HNK RIJEKU.Pa normalno je da nekada ne ide po spagu.Samo priznaj i volimo te kao prije.Znamo da si bio Torcida bio vise od pola zivota.Normalno da nemas 'ono' u sebi ali ajde nas si. Jbga mene je nonic vodio na Kantridu jos u 70' a to mi nikakve pare ovoga svijeta ne mogu uzeti.KANTRIDAje nasa i vrati nam je nazad bilo kakvu.Staru,razrusenu ili novu.Daj izbaci 'ono' iz sebe i budi FF ,pusti lovu i da budemo PRVACI finalmente!!!
Su

otkud ti ovo boldano?

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#278  PostPostao/la Adamić » 3.3.2017, 09:18

Ne nisu radovi na novom stadionu. Jos jedno lupanje novca u tartan stazu .

Renoviraju jer se nakupio mulj ispod staze i grbe su po tartanu.

received_411810745836282.jpeg
received_411810745836282.jpeg (160.75 KiB) Pogledano 758 puta

received_411810759169614.jpeg
received_411810759169614.jpeg (173.25 KiB) Pogledano 758 puta

Zbog kisa unistena tartan staza. Zatvoren je tok oborinskih voda i da ona nema gdje otjecati. Situacija je alarmantna na Kantridi, voda izvire odasvud, iz stijena, tribina, asfalta, tartana...

Liburnian
Šegrt
Šegrt

Teme: 1

Post broj:#279  PostPostao/la Liburnian » 3.3.2017, 10:47

Adamić napisao:Situacija je alarmantna na Kantridi, voda izvire odasvud, iz stijena, tribina, asfalta, tartana...

Volim grad koji teče... :lol:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#280  PostPostao/la Adamić » 3.3.2017, 15:09

:lol: :lol: :lol:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#281  PostPostao/la Adamić » 9.4.2017, 19:36

Na sjevernoj strani jučer su osvanuli bageri, spominje se proširenje stadiona za još 2000 mjesta.

rujevica kamp iz zraka.jpg
rujevica kamp iz zraka.jpg (334.55 KiB) Pogledano 694 puta

Rijeka dinamo 1 1 8.4.2017..jpg
Rijeka dinamo 1 1 8.4.2017..jpg (111.91 KiB) Pogledano 689 puta

Rasprodan stadion,Rijeka Dinamo 1:1 ,8.4.2017.
17861581_10210755513917045_2797034427743131900_n.jpg
17861581_10210755513917045_2797034427743131900_n.jpg (131.09 KiB) Pogledano 694 puta

liga prvaka rijeka.jpg
liga prvaka rijeka.jpg (46.89 KiB) Pogledano 694 puta

Kantrida76
Šegrt
Šegrt

Teme: 8

Post broj:#282  PostPostao/la Kantrida76 » 10.4.2017, 09:51

Ako Rijeka misli igrati kvalifikacije za ligu prvaka morat ce prosirivati Rujevicu jer ako se ne varam, po standardima UEFE, mora se igrati na stadionu minimalnog kapaciteta 8 000 gledatelja. Alternativa moze biti i Kantrida ali ta opcija trazi i dodtana ulaganja tako da mi se cini prosirivanje Rujevice realnija opcija

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#283  PostPostao/la Adamić » 28.4.2017, 17:12

Nisam za lupanje novca u Rujevicu, kome će još jedan stadion od 8000 ? Kad nije ni ovaj od 5 i pol pun.

No ide se u gradnju sjeverne tribine. Također i gradonačelnik nam je odgovorio što je s pristupnom cestom.
-----------------------------------------------------------------------

Liga prvaka je veliki mamac?

- Prvo trebamo osvojiti prvenstvo, a onda je veliko pitanje možemo li izboriti Ligu prvaka, jer čekat će nas puno sjajnih momčadi u ždrijebu, svakako bogatijih od nas. No, mi ćemo nastaviti po svome, baš onako kako smo radili i u dosadašnjih pet godina. Drugi način za Rijeku ne postoji. Da imamo od lige, TV prava ili sponzora 5 milijuna eura godišnje, onda bismo drugačije razgovarali, ali ovako to nema smisla. I uz to čeka nas gradnja dodatne tribine, a to će koštati...

Bez novca za krov

Dakle, sjeverna tribina uskoro će krasiti Rujevicu?

- Tako je, najkasnije do konca svibnja krećemo s njezinom gradnjom, neovisno o tome hoćemo li biti prvaci ili ne. S njom ćemo kapacitet Rujevice zaokružiti na 8500 sjedećih mjesta, što će biti dovoljno za sve europske utakmice, pa i eventualne u Ligi prvaka. Očekujemo da će tribina biti u funkciji do konca srpnja.

http://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hnl ... a/5965096/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vojko Obersnel

Pozdrav. Rotor nije gradio Grad Rijeka nego InterSpar i to na cesti koja je već bila izgrađena, što znači da su bili riješeni i svi vlasnički odnosi.

Za tu pristupnu cestu stadionu Rujevica osigurani su novci u proračunu Grada Rijeke. No, u među vremenu je tvrtka Stadion Kantrida odlučila graditi sjevernu tribinu stadiona pa postojeću trasu ceste treba izmjestiti, a to nije bilo moguće do usvajanja novog Generalnog urbanističkog plana. Sada kada je GUP usvojen, imamo osnovu da krenemo u otkup zemljišta od privatnih vlasnika i o tome ovisi koliko brzo će se cesta moći izgraditi. No, u svakom slučaju, naglašavam da su novci u proračunu osigurani.

špar rujevica.jpg
špar rujevica.jpg (95.51 KiB) Pogledano 630 puta

SPAR uložio više od 3,6 milijuna kuna u rotor na Rujevici.

„Riječ je o investiciji vrijednoj 23 milijuna eura, bit će osigurano oko 150 novih radnih mjesta.

Novi INTERSPAR hipermarket prostirat će se na ukupno 15.000 kvadratnih metara, a kupcima će se osigurati gotovo 300 parkirnih mjesta.
„Otvorenje se očekuje na proljeće 2018. godine. Bit će to vrlo lijepo zdanje napravljeno prema arhitektu Turatu“, napomenuo je predsjednik Uprave Fenzl.

Također, planirana je još jedna izgradnja INTERSPAR hipermarketa i to na Krnjevu. Taj bi hipermarket bio prodajne veličine 3.100 kvadratnih metara, a vrijednost investicije iznosila bi gotovo 17 milijuna eura.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Re: Novi nogometni stadion HNK Rijeka na Kantridi i kamp na Rujevici

Post broj:#284  PostPostao/la Adamić » 3.5.2017, 23:00

Obersnel: Sve je spremno za gradnju sjeverne tribine

144738_7d0c9bdafc018d2f90f8.jpg
144738_7d0c9bdafc018d2f90f8.jpg (67.56 KiB) Pogledano 566 puta

Bilo je potrebno kroz izmjenu GUP-a izmjestiti trasu ceste koja prilazi iznad sjeverne strane Rujevice. To smo u ožujku napravili i može se krenuti u gradnju sjeverne tribine kao što je to i planirano, rekao je Obersnel

Posljednjih dana neslužbene informacije govorile su kako je izrada tehničke dokumentacije za izgradnju sjeverne tribine stadiona na Rujevici u završnoj fazi. Ovih dana riješena su i važna urbanistička pitanja i gradnja uskoro može početi.

Bilo je potrebno kroz izmjenu GUP-a izmjestiti trasu ceste koja prilazi iznad sjeverne strane Rujevice. To smo u ožujku napravili i može se krenuti u gradnju sjeverne tribine kao što je to i planirano zbog povećanja kapaciteta Rujevice potrebne za nastup Rijeke u Ligi prvaka, u što više nitko ne sumnja, rekao je riječki gradonačelnik Vojko Obersnel.

Slijedeći korak je podnošenje sve potrebne dokumentacije sa strane investitora i izdavanje građevinske dozvole.

Mi ćemo građevinsku dozvolu izdati u vrlo kratkom vremenu, u roku od 10-tak do 15-tak dana. Naravno, čim sva dokumentacija bude spremna. Održavaju se redoviti operativni sastanci između gradskih stručnih službi i projektanata koje je angažirao investiror, Stadion Kantrida d.o.o., i ja ne vidim razloga da sve ne bude gotovo do kraja srpnja, kao što je i planirano, rekao je Obersnel.

Uz tribinu, trebala bi biti izgrađena i cesta iznad same tribine.

Za cestu su osigurana sredstva u gradskom proračunu za ovu godinu. I ta cesta će biti izgrađena do kraja godine, potvrdio je Obersnel, ne željevši otkriti planove za kraj svibnja.

Dugo godina dolazim na utakmice Rijeke. Dolazio sam kada smo se borili za opstanak u ligi, kada su mnogi koji su danas zdušni navijači napustili klub i prepustili ga sudbini. Drago mi je da smo zajedno sa Social sportom, gospodom Volpijem i Miškovićem uspjeli postići to da Rijeka postane stabilan, dobro organiziran i uspješan klub. Rijeka je više nego zaslužila prvo mjesto ove godine. Ipak, pristaša sam one “prvo skoči pa reci hop”, ali mi smo u svakom trenutku spremni prirediti nezaboravan doček prvacima Hrvatske, zaključio je Obersnel.

Sjeverna tribina bila bi kapaciteta oko 2000 stolica, čime bi Rujevica mogla primiti ukupno 8000 gledatelja.

http://radio.hrt.hr/radio-rijeka/clanak ... ne/144738/

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Re: Novi nogometni stadion HNK Rijeka na Kantridi i kamp na Rujevici

Post broj:#285  PostPostao/la Adamić » 18.5.2017, 20:44

Zapocela je gradnja nove tribine na Rujevici za Ligu prvaka, sto po svemu sudeci Kantrida jos dosta dugo nece biti realizirana.

20170513_174758.jpg
20170513_174758.jpg (181.61 KiB) Pogledano 473 puta

Izbnad damije radi se kruzni tok . Vjerojatno ce biti mjesta i za parking.

20170508_153846.jpg
20170508_153846.jpg (68.01 KiB) Pogledano 473 puta

PrethodniSljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Projekti