Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Sanacija Galeba

Aktualni događaji u Rijeci i okolici.
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 861

Re: Sanacija Galeba

Post broj:#226  PostPostao/la Adamić » 26.3.2016, 14:46

Tito brod Galeb pudlica.jpg

Iz albuma Miodraga Šepića, kapetana Titovog motornog broda Galeb.

eneo
R13kA
R13kA

Teme: 4

Post broj:#227  PostPostao/la eneo » 26.3.2016, 18:14

Sad sam shvatio zašto su Pula i Dubrovnik izgubili kandidaturu. Samo Rijeka ima diktatorov brod. : ideja

sposaric
Šegrt
Šegrt

Teme: 3

Post broj:#228  PostPostao/la sposaric » 31.3.2016, 18:06

eneo napisao:Sad sam shvatio zašto su Pula i Dubrovnik izgubili kandidaturu. Samo Rijeka ima diktatorov brod. : ideja

A "kulturni radnici" iz Rijeke samozadovoljno šute, ha? :pušiti: Da Bog dao skresali im plaće, prisjela im svaka hrvatska kuna! :kokoš :kokoš :kokoš :kokoš

sijori
Poznata osoba
Poznata osoba

Teme: 2

Post broj:#229  PostPostao/la sijori » 31.3.2016, 19:03

A "kulturni radnici" iz Rijeke samozadovoljno šute, ha? :pušiti: Da Bog dao skresali im plaće, prisjela im svaka hrvatska kuna! :kokoš :kokoš :kokoš :kokoš[/quote]

čekaj sada kad osnuju agenciju za EPK 2020 i zaposle još 45 "kulturnih djelatnika"

sposaric
Šegrt
Šegrt

Teme: 3

Post broj:#230  PostPostao/la sposaric » 31.3.2016, 21:58

Da, da, to će biti ona čuvena floskula "s faksa na posao"; prvo pranje palube na ruzini, noćne straže oko i na ruzini, a zatim angažirano piskaranje po portalima ("Što ti imaš protiv Titota i Galeba?!"), na posljetku slijedi nagrada za "predan rad" - kandidatura za vijeće mjesnog odbora... :lol: Krrrasna je ta naša mlad... - ops! - omladina (Titova). :shock: Žalost Božja... A tako je mnogo lijepih stvari i tako mnogo posla u našem životu da je stvarno nevjerojatno kako nam se i zašto nameće ta "kultura" titoizma!
No, uzgred sam provjerio nekoje iznose, pa sam odkrio koliko bi, npr. koštala izgradnja nove suvremene dvorane za lutkarsko kazalište s gledalištem od barem 350 sjedećih mjesta - cijena (prava sitnica!) nešto manje od 4 milijuna eura! A Obi & Co sprčkat će 6 milijuna eura u spomenik nekrofiliji!? Hajde da čujem jesu li važnija naša djeca i njihov kulturni odgoj ili prisjećanje na jednog diktatora?
Zanimljivo, prema svjedočanstvu Stanislava Škrbeca i Milana Slanog (obojica su bili direktori N. lista) drug Tito nije htio dati prebite pare za izgradnju riječke "kuće štampe", nego su radnici izdvajali od svojih plaća za izgradnju nebodera (i moja pok. mama). Danas tog druga Tita slave u tome istom neboderu?

Vežičanka
Moderatorica
Moderatorica
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Teme: 90

Post broj:#231  PostPostao/la Vežičanka » 25.8.2017, 22:30

Iz teme Stara fotografija - nova fotografija

Tri faze u životu jednog broda...Talijanski brod Ramb III prije WWII- Galeb u svojim najboljim danima- zahrđali stari Galeb u Sušačkoj luci

Slika

Prethodni

Vrati se na: Aktualno