Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Dječija onkologija-Kantrida

Aktualni događaji u Rijeci i okolici.
Cambieri
Poznata osoba
Poznata osoba

Teme: 3

Dječija onkologija-Kantrida

Post broj:#1  PostPostao/la Cambieri » 16.4.2012, 16:02

Zar je prošlo nezapaženo, ili griješim.

luka
Poznata osoba
Poznata osoba

Re: Dječija onkologija-Kantrida

Post broj:#2  PostPostao/la luka » 16.4.2012, 16:23

Koji dio?
Da li dio u kojem neki birokrat u Ministarstvu odlučuje da bolnici "ne treba" toliko novca pa ostavlja male pacijente bez neophodnih lijekova ili dio u kojem lokalci između svojih plaća i lijekova za male pacijente biraju svoje plaće?

:ne znam:

Cambieri
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#3  PostPostao/la Cambieri » 16.4.2012, 16:40

I prvi i drugi dio ali i činjenica da je i oko pitanja adaptacije odjela bilo problema.Ako bi išta u zdravstvu trebalo biti neupitno,to je briga oko zdravlja djece a pogotovo one koja se lijeći od onkoloških bolesti.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 866

Post broj:#4  PostPostao/la Adamić » 16.4.2012, 16:54

Nisam upoznat sa cijelom problematikom, pa kad se već otvara tema treba se napisati što i zašto, nismo vidoviti da znamo o čemu se radi. Koliko mi je poznato ministar zdravlja prof. dr. Rajko Ostojić je izjavio da će liječenje na Odjelu hematologije i onkologije kemoterapiju biti riješeno te da nije potrebna panika.

Odjel za hematologiju i onkologiju Dječje bolnice od siječnja radi u otežanim uvjetima jer traje uređenje novih prostora u koji bi dječja onkologija trebala useliti polovicom godine, a troškove uređenja financiraju država s milijun kuna, Grad Rijeka s 250 tisuća kuna, Udruga Krijesnica s prikupljenih 700 tisuća kuna u brojnim humanitarnim akcijama, kao i neke riječke tvrtke i građani.

Cambieri
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#5  PostPostao/la Cambieri » 16.4.2012, 17:40

Nije riječ o vidovitosti,a dovoljno je grmilo po medijima o toj temi pa sam smatrao da ne treba ponavljati poznato,tim više što se radi o događaju u našem gradu.

nikola
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Teme: 266

Post broj:#6  PostPostao/la nikola » 16.4.2012, 22:40

Cambieri napisao:Zar je prošlo nezapaženo, ili griješim.

Hm da, pa nije prošlo nezapaženo. Eto, ti si otvorio temu.
A reakcija? Kao i sve drugo u nas. Traljavo i neorganizirano. Što se bolnice tiče, danas svaka šuša ima svog glasnogovornika. Dotični je trebao dan prije rastezanja po novinama, u obraćanju javnosti, pogotovo roditeljima liječene djece, reći stav bolnice i svoju stranu priče.
A sa ljudske strane, ne mogu i ne želim vjerovati da je uopće bilo na vagi da li novac usmjeriti na plaće ili na lijekove za bolesnu djecu. Mislim da se tu mješaju kruške i jabuke.
;)
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

luka
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#7  PostPostao/la luka » 17.4.2012, 13:43

nikola napisao:A sa ljudske strane, ne mogu i ne želim vjerovati da je uopće bilo na vagi da li novac usmjeriti na plaće ili na lijekove za bolesnu djecu. Mislim da se tu mješaju kruške i jabuke.
;)

Potpuno si u pravu, uopće niti na jedan trenutak nije bilo na vagi da li novac usmjeriti na bilo što drugo osim na plaće.

Nemojte me krivo shvatiti, naravno da zaposlenici u bolnici zaslužuju svoje plaće, ali u svim pričama do sada kada je zbog nedostatka novaca došlo u pitanje liječenje ili nabavka lijekova i medicinskog materijala, nikada do sada nisam čuo da su im plaće kasnile pa makar i jedan dan. A zar nije lakše preživjeti sa plaćom koja kasni par dana nego par dana bez onkoloških lijekova?

nikola
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Teme: 266

Post broj:#8  PostPostao/la nikola » 17.4.2012, 14:03

luka napisao:...Nemojte me krivo shvatiti...

Shvaćam što želiš reći, ali mislim i dalje da se mješaju kruške i jabuke. Naime, novac za plaće zdravstvenim djelatnicima ne ide iz iste vreće kao i novac za lijekove. Samim time, nije moguće prebacivati sredstva kako se to ovdje prikazalo. Ako je drukčije, onda ja griješim.
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

luka
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#9  PostPostao/la luka » 17.4.2012, 14:53

nikola napisao: Naime, novac za plaće zdravstvenim djelatnicima ne ide iz iste vreće kao i novac za lijekove.

Novac ide iz iste vreće, odnosno proračuna RH ;) ali možda dolazi preko različitih kanala/računa pa ga nije moguće jednostavno (ili uopće) prebaciti unutar bolnice. Taj dio sam previdio, imaš pravo.

Ponavljam još jednom , medicinsko osoblje zaslužuje svoje plaće, neki i doslovno krvavo ali do sada nisam dobio osjećaj da bi se između kašnjenja plaća i kašnjenja lijekova odlučili za ono prvo. Nadam se da nećemo morati nikada saznati da li sam bio u pravu.

Inače, moja iskutva sa medicinskim osobljem su OK, medicinske sestre su za svaku pohvalu, dok se moj odnos sa liječnicima u bolnicama svodio na to da bi priznali da postojim i obavili svoj posao. Valjda se mogu smatrati sretnim jer se navodno brinu samo o težim pacijentima, odnosno (IMHO) preciznije - brinu o uspjesima svojih težih operacija.

Cambieri
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#10  PostPostao/la Cambieri » 18.4.2012, 12:09

Večeras na prvom u 20,10 u emisiji "Misija:Zajedno" bit će govora o ovoj temi.Vjerujem da će biti zanimljivo.

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Aktualno