Krajem 1923. sjedište se seli iz Trsta u Sušak, Uprava je bila na adresi Jelačićev trg br.4, Sušak.
Prestaje postojati 1947.
Odmah nakon podjele austro-ugarske trgovačke mornarice preseljavaju na Sušak novoformirana »Jadranska plovidba« i »Prekomorska plovidba«, a kad je 1924. god. utvrđena konačno granica između tadašnje Jugoslavije i Italije, izabiru Sušak svojim stalnim sjedištem »Oceania”, koja je preselila iz Trsta, te novoformirana brodarstva »Progres«, »Vesna« i »Slobodna plovidba Topić«.
Kapital najglavnijih brodarstva (Jadranska plovidba, Oceania i Prekomorska plovidba) nalazio se većim dijelom u rukama kreditnih poduzeća i banaka.
reklama iz "Jadranske straže" 1925.god
reklama 1932. god
reklama 1937.god
reklama 1938.god
O osnivanju Oceanie prema govoru Egona Stare, podpredsjednika nadzornog odbora, u povodu dvadesetogodišnjice osnivanja parobrodarskog društva "Oceania" 1937. god:
Cijele godine 1916. vršile su se pripreme i savjetovanja djelomično u Jadransko – podunavskoj, djelomično u Živnostenskoj banci, a dijelom u odvjetničkoj kancelariji Egona Stare u Trstu.
Dana 03.travnja 1917. održana je u Beču u prostorijama Živnostenske banke konstituirajuća glavna skupština parobrodarskog društva “Oceania”.
Prve godine nakon osnivanja bile su burne. Nakon Prvog svjetskog rata postavilo se pitanje opstanka društva i također pitanje da li će ovo društvo postati jugoslavensko.
U mjesecu rujnu 1920. prema sporazumu Trumbić-Bertolini konačno je odlučeno da "Oceania", čiji je veći dio temeljne glavnice bio u jugoslavenskim rukama, postane jugoslavensko društvo.
Unatoč tome, prošlo je još tri godine prije nego što se taj dogovor mogao stvarno i provesti.
Tek 20. studenog 1923. u trgovačkom registru u Beogradu “Oceania” je upisana kao jugoslavensko trgovačko društvo.
Odmah poslije završetka Prvog svjetskog rata i još duže vrijeme poslije toga bio je veliki dio društvenog parka rekviriran od talijanske vlade što je činilo društvu velike teškoće.
Nakon povratka brodova 1923. društvo je stalno napredovalo.