Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Kazališna grupa Viktora Cara Emina, Rijeka

Kulturne ustanove, zbivanja, predstave, izložbe, književnost i jezik, dijalekti nacionalne manjine itd.
sposaric
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 3

Re: Kazališna grupa Viktora Cara Emina, Rijeka

Post broj:#61  PostPostao/la sposaric » 31.3.2016, 18:50

Čast mi je i zadovoljstvo obavijestiti poštovano pučanstvo da smo uspjeli privesti kraju i drugu svoju predstavu u ovoj sezoni te ćemo obje predstave izvesti na Smotri Primorsko-goranske županije:

1. predstava: Filodrammatica, Rijeka, 2. travnja 2016. u 17 sati - druga izvedba

Siniša Posarić

BALADA O DVOGLEDU
veseloigra

TEA LOVIĆ - DANICA
EUGEN TRAVALJA - TOMISLAV

1. Balada o dvogledu.jpg
1. Balada o dvogledu.jpg (66.88 KiB) Pogledano 4509 puta

Redatelj: SINIŠA POSARIĆ

2. predstava: Filodrammatica, Rijeka, 2. travnja 2016. u 19 sati - premijera

Luko Paljetak

GOVORI MI O AUGUSTI
farsa

ENI BAUS - KRALJ I. I KRALJ II.
DAMIRKA VUKOVIĆ - HELINAND
EUGEN TRAVALJA - TEOBALD
IVANA BRLJAK - PUČANKA
DOMAGOJ ILIĆ - PUČANIN
TEA LOVIĆ - CURA

Augusta 1.jpg
Augusta 1.jpg (97.13 KiB) Pogledano 4509 puta

Redatelj: SINIŠA POSARIĆ

Osim toga bilo bi pošteno ovdje navesti sveukupan program ovogodišnje smotre s obzirom da NIJE financiran iz sredstava gradskog proračuna, prema tome, niti Kazališna grupa Viktora Cara Emina, niti organizatori smotre nisu oštetili porezne obveznike. Ulaz za sve predstave je posve bezplatan, slobodan, ne naplaćuju se nikakve ulaznice, dođite, zauzmite svoje mjesto u gledalištu i uživajte u živoj riječi!
Smotra 2016..jpg
Smotra 2016..jpg (109.16 KiB) Pogledano 4509 puta

sposaric
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Post broj:#62  PostPostao/la sposaric » 3.4.2016, 10:32

Nakon pet izvedenih predstava, izbornik, gospodin Igor Ružić, odlučio je:

NAJBOLJI GLUMAC: Milan Grlica (Dario Fo: Niti tat ne more pošteno krasti, SKPD Bazovica);
NAJBOLJI REDATELJ: Serđo Dlačić (Dario Fo: Niti tat ne more pošteno krasti, SKPD Bazovica);
NAJBOLJA GLUMICA: ravnopravno Eni Baus i Damirka Vuković (L. Paljetak: Govori mi o Augusti, KG V. Cara Emina);
NAJBOLJA PREDSTAVA: L. Paljetak: Govori mi o Augusti, KG V. Cara Emina!

Tko je gledao, gledao je! Istom se je mogao uvjeriti kako se u "gradu kulture" održava dvorana Filodrammatice; dočekala su nas samo dva osposobljena reflektora! Najsiromašnije kazalište u Hrvatskoj najjbolje je u Primorsko-goranskoj županiji! Sad nam ostaje slatka briga kako prikupiti novac za odlazak na Festival i gdje - bi li u Vodice kod Šibenika ili u Pazin grad? Osobno bih volio ovu moju kraljevsku farsu izvesti u pazinskom kaštelu. Netko će me možda konačno poslušati...

sposaric
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Post broj:#63  PostPostao/la sposaric » 6.5.2016, 16:28

Evo, dodajem vijest da će naša kraljevska predstava GOVORI MI O AUGUSTI akademika Luka Paljetka biti izvedena u Pazinu, Spomen dom, 21. svibnja u 21 sat. Hrvatski sabor kulture osigurao nam je noćenje s doručkom u Vrsaru, a dobit ćemo podporu za ostale troškove djelomice od Županije i Grada. Zahvaliti ćemo im tako da ćemo se dostojno predstaviti na 56. festivalu hrvatskih kazališnih amatera i nadamo se uspjehu u konkurenciji 12 ansambala iz čitave Hrvatske. Ako imate poznanike ili rodbinu u Pazinu, svakako ih obavijestite; predstava je namijenjena gledateljima pa tek onda prosudbenom odboru. Na žalost, ne znam kada ćemo i gdje u Rijeci ponoviti nastup; očigledno je da to nikoga ne zanima.

Izvješće selektora Igora Ružića: „Govori mi o Augusti“, Kazališna grupa Viktora Cara Emina, Rijeka

Neobičan spoj farse i romanse, erotomanske doskočice i (ne)skrivene društvene kritike, tekst Luka Paljetka gotovo je nemoguća kombinacija koja upravo izvedbom dobiva smisao. Ludička u punini pojma, ali i svjesna svojih nemogućnosti, kao i (ne)mogućnosti medija za koji je mišljena, „Govori mi o Augusti“ dobar je primjer predaje kazališta koje se ne predaje jer će ipak, nesklonom vremenu ili trivijalnoj zbilji, na svoj poseban način reći ono što želi reći. Do toga je, ipak, teško doći, jer i redatelj i izvođači, ali i gledatelji s njima, trebaju se probijati kroz naslage eruditskog, multireferencijalnog teksta učenog dubrovačkog poete koji uvijek traje malo predugo i uvijek za to ima pokriće. Hrabro su se s takvom predloškom u koštac uhvatili redatelj Siniša Posarić i njegova mlada glumačka ekipa u kojoj posebno upečatljivo, čak i nadahnuto, glavne uloge igraju Eni Baus i Damirka Vuković. Prva igra Kralja u svim njegovim pojavnostima, a druga ništa manje vječnog kraljevog pratitelja, ludu i savjetnika ili suborca i protivnika u isti čas. Sve ostale uloge pobunjenih pučana, krvnika koji bi rado okončao karijeru i djevojke spremne na sve kako bi uspjela, što sve ima i izravne i neizravne poveznice s vremenom koje kraljeve ne poznaje niti priznaje, služe tom dvokoraku kralja i Helinanda u koji gledatelj ne može ne biti uvučen. Scenografski svjesno naivna, a izvedbeno pojačana do maksimuma i granice s apsurdom, pogotovo u songovima koji to zapravo nisu, ova predstava kvalitetan je dokaz kako se u kazališnom amaterizmu, čak i uz vidljive i čujne žrtve, bezuvjetnom hrabrošću dolazi do željenog cilja.

1. KG V. Cara Emina GOVORI MI O AUGUSTI, 2016..jpg
1. KG V. Cara Emina GOVORI MI O AUGUSTI, 2016..jpg (116.16 KiB) Pogledano 4477 puta

2. KG V.Cara Emina GOVORI MI O AUGUSTI.jpg
2. KG V.Cara Emina GOVORI MI O AUGUSTI.jpg (114.41 KiB) Pogledano 4477 puta

sposaric
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Post broj:#64  PostPostao/la sposaric » 14.5.2016, 21:12

marintek
Šta da ?
Šta da ?

Post broj:#65  PostPostao/la marintek » 2.2.2021, 16:35

Prošlo je već dosta godina a g.Posarić se ne javlja.Bilo bi mi drago da nastavimo tamo gdje smo stali. LP

marintek
Šta da ?
Šta da ?

Post broj:#66  PostPostao/la marintek » 2.2.2021, 16:44

Bilo bi mi drago da mi se g.Posarić javi.
manzonibranko@gmail.com
098 325 752

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 918

Post broj:#67  PostPostao/la Adamić » 6.2.2021, 10:47

Nije više ovdje. Dao se je u politiku, otišao u HSP ili ga potražite na Riječkoj enciklopediji, Vedrane Spadoni , tamo je jedan od glavnih.
Slika

Prethodni

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Umjetnost i kultura