Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Riječka povijesna zastava

Općeniti razgovori o Rijeci, koji nisu pokriveni drugim rubrikama.

Jeste li za povratak riječke povijesne zastave (karmin crveno-zlatno žuto-kobaltno plave) ?

Ne
3
5%
Da
57
95%

Ukupno glasova : 60

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 859

Re: Riječka povijesna zastava

Post broj:#91  PostPostao/la Adamić » 4.7.2016, 22:59

Negdje oko 14.7.2016. ide riječka trobojnica u gradsko vijeće na glasanje pa se šalje dalje u proceduru u ministarstvo na konačno riješenje ! Mislim da je povoljno vrijeme , da odgovor bude potvrdan, vidjet ćemo koliko su jaki "nacionalizam" i demokracija .

Ovako bi trebala riječka zastava izgledati. Ekskluzivno za nas, sve predstavljam. :zastava:
riječka trobojnica konačno riješenje .jpg

Što kažete ?

Dakle nedostaju kruna i natpis "indeficienter". Drugačije varijante neće moći proći. ;)

chrisdelfiume
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#92  PostPostao/la chrisdelfiume » 5.7.2016, 04:53

Nije lose. Nesto malo bolje! :)

DoX
Šegrt
Šegrt

Post broj:#93  PostPostao/la DoX » 5.7.2016, 05:11

Jasno mi je zašto su makli krunu, ali mi nije jasno šta im smeta onaj "Indeficienter"?

sijori
Poznata osoba
Poznata osoba

Teme: 2

Post broj:#94  PostPostao/la sijori » 5.7.2016, 09:54

ne vidim zašto ovo ne bi prošlo, nema apsolutno nikakvog iredentizma i prizivanja drugih vlasti.
ali isto tako ne vidim kakve veze ima ova zastava s poviješću rijeke?
bolje nam je obična trobojnica bez grba jer je ovo nakaradno bez natpisa i krune

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#95  PostPostao/la Adamić » 5.7.2016, 10:02

DoX napisao:Jasno mi je zašto su makli krunu, ali mi nije jasno šta im smeta onaj "Indeficienter"?

Nepresušan - nepresušno vrelo vode kao sto nas grad i je pun izvora , u argumentima protiv asocira na vjernost Habsburgovcima. Habsburgovci su u svoje vrijeme bili najjaca dinastija u Europi.

DoX
Šegrt
Šegrt

Post broj:#96  PostPostao/la DoX » 5.7.2016, 10:52

Pa mislim da se to upravo i odnosi na te izvore pitke vode, i ne vidim kakve to veze ima sa Habsburgovcima ili bilo kim drugim. A vjerujem da ćete se složit da to daje i jednu drugačiju dimenziju samoj zastavi i grbu, ovako izgleda nekako prazno. Meni baš fali taj "Indeficienter".

sijori
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#97  PostPostao/la sijori » 5.7.2016, 12:06

ovo sadašnje rješene je običan spoj trenutnog grb koji je "prijepljen" na povijesnu trobojnicu. po meni ako stvarno bude ovako, katastrofa

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#98  PostPostao/la Adamić » 6.7.2016, 18:13

U grbu se bas nista ne mijenja, promijenit ce se samo boje u pozadini zastave. ;)

Bitka tek predstoji s ministarstvom u kojem sjede 5 članova , 1 članica je zahebana već i samim izgledom. :lol:

sijori
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#99  PostPostao/la sijori » 7.7.2016, 09:12

ajde krunu mogu shvatiti ali bez nepresušnog mi cijela ta priča nema smisla. medijska šarada koja se poziva na povijest a veze s njom nema. neka mi netko kaže i ispravi me ako grješim jeli postojala zastava u ovakvom obliku ikada kroz povijest? nije...i čemu onda studije o riječkoj povijesnoj zastavi?

predrag
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#100  PostPostao/la predrag » 7.7.2016, 13:15

prilagodili su tzv .pravilnike o dodjeli grba i zastave još ranih 90.tih na način da Rijeka ne može dobit svoj grb u integralnom obliku. Sve je počelo kad se javila inicijativa da se Rijeci vrati grb, pa su hdz birokrati brže bolje izmislili pravilnik da kruna i "indeficienter" ne smiju bit van štita, a u štitu, gle čuda, ne smije bit nikakav naziv, ukoliko bi Rijeka prepravila pa u štit ubacila krunu i geslo. Još se tu nadovezao i otpor tadašnjeg riječkog SDP-a koji su bili protiv povijesnog grba i zastave, za razliku od sada kada su za povrat povijesne zastave,

sijori
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#101  PostPostao/la sijori » 8.7.2016, 09:47

zašto ne pokušati ponovno? politika se promijenila u zadnjih 20 godina

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#102  PostPostao/la Adamić » 14.7.2016, 23:14

Nitko protiv ! :jupi :bravo: :piva :klanja

Grad Rijeka želi opet svoju zastavu !!!

Gradsko vijeće jednoglasno za povratak povijesne trobojnice :zastava:

Na prijedlog Danka Švorinića kojeg je potpisima podržao još 21 vijećnik, Gradsko vijeće je danas jednoglasno usvojilo zaključak o Prijedlogu odluke o izmjeni Odluke o grbu i zastavi Grada Rijeke koji će se uputiti Ministarstvu uprave RH na potvrdu. Ukoliko Ministarstvo bude suglasno, Rijeka bi ponovno mogla dobiti svoju povijesnu zastavu s orlom na karmin-zlatno-plavoj trobojnici. Ovo će biti drugi pokušaj za povratak povijesne gradske zastave, budući da je Povjerenstvo Ministarstva uprave 1998. godine već jednom odbilo takav zahtjev Gradskog vijeća Grada Rijeke.

Predlagači su postigli dosad rijetko viđen konsenzus u vijećnici pa su za prijedlog ruke digli vijećnici svih stranaka zastupljenih u Gradskom vijeću: Lista za Rijeku, Akcija mladih, Laburisti, HNS, SDP, PGS, ARS, IDS, HDZ, SDSS, nezavisni, HDZ i HSP AS, a inicijativu je podržao i gradonačelnik Obersnel.

http://www.rijekadanas.com/gradsko-vije ... robojnice/

Slozit cu dogadaj za nasu pov. Rijecku kronologiju .

14.07.2016. Gradsko vijeće po drugi put izglasalo povratak povijesne riječke trobojnice i to jednoglasno. Pijedlog odluke o izmjeni Odluke o grbu i zastavi Grada Rijeke će se uputiti Ministarstvu uprave RH na potvrdu. To je drugi pokušaj za povratak povijesne gradske zastave, budući da je Povjerenstvo Ministarstva uprave 1998. godine već jednom odbilo takav zahtjev Gradskog vijeća Grada Rijeke.

Imam imena iz ministarstva koji ce odlucivat o nasoj zastavi pa ako koga zanima , mogu staviti ih javno.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#103  PostPostao/la Adamić » 15.7.2016, 00:02

U 40 minuti videa možete pogledati prijenos te gradske sjednice i čuti dosta novih informacija vezanih za zastavu.

Gledaj na youtube.com

TV GRADSKA SJEDNICA -

Prijedlog odluke o izmjeni Odluke o grbu i zastavi Grada Rijeke
Očitovanje gradonačelnika.

DoX
Šegrt
Šegrt

Post broj:#104  PostPostao/la DoX » 15.7.2016, 08:16

Adamiću slobodno ti stavi ta imena... Da znamo koga ćemo popljuvat ako nas opet odbiju! :kazna

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#105  PostPostao/la Adamić » 15.7.2016, 08:56

Dakle povjerenstvo čine :

Članovi Povjerenstva:

1. gđa. Maja Bejdić – heraldičarka, članica Povjerenstva od njegovog osnutka
2. prof. Zdravko Tišljar – likovni umjetnik, član Povjerenstva od njegovog osnutka
3. akademik Tomislav Raukar – povjesničar
4. g. Mario Stipančević – arhivist, zaposlen u Hrvatskom državnom arhivu
5. Željka Tropina Godec, dipl. pravnik – predsjednica Povjerenstva od 2006. godine Tajnica Povjerenstva od 2011. godine – Katarina Serdar, dipl. pravnik

ova prva je zajebana, što se vidi iz predloženog :mrgreen:

Maja Bejdić.jpg
spada u staru gardu, već je jednom rušila zastavu , na prigovor Petra Strčića
Maja Bejdić.jpg (59.07 KiB) Pogledano 359 puta

PrethodniSljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Općenite rasprave