Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Uništavanje gradske imovine

Općeniti razgovori o Rijeci, koji nisu pokriveni drugim rubrikama.
KarlaRi
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 1

Re: Uništavanje gradske imovine

Post broj:#181  PostPostao/la KarlaRi » 5.1.2012, 19:16

gorgoroth napisao:VANDALI DEMOLIRALI NOVO DJEČJE IGRALIŠTE NA BRAJDI

Slika

http://novine.novilist.hr/default.asp?W ... 328592863R

došla cica na kolica :pušiti:

upravo su na KanaluRi objavili da su pronašli tri počinitelja ovog djela, za četvrtim još tragaju.

Policijski službenici I. policijske postaje Rijeka otkrili su trojicu počinitelja koji su 29. na 30. prosinca prošle godine oštetili dječje igralište u parku "Campetto" u Omladinskoj ulici u Rijeci, pričinivši riječkom trgovačkom društvu štetu od oko desetak tisuća kuna. Policija nastavlja istragu s ciljem pronalaska još jednog počinitelja kaznenog djela uništenje i oštećenje tuđe stvari.

izvor: http://primorska.policija.hr/MainPu.aspx?id=114041

Fiume1908
Quarnero
Quarnero

Teme: 3

Post broj:#182  PostPostao/la Fiume1908 » 5.1.2012, 19:29

Da će otkriti vandale nisam se očekivao , svaka čast policiji no pitanje je kakve će kazne dobit?

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 914

Post broj:#183  PostPostao/la Adamić » 5.1.2012, 19:30

Onda povlačim svoje riječi. Stanari su obavili svoju građansku dužnost! :bravo: :zastava:
Slika

Asterix
Quarnero
Quarnero

Post broj:#184  PostPostao/la Asterix » 5.1.2012, 19:32

Drustveno koristan rad - neka poprave stetu koju su nanijeli. Pricam o najblazoj kazni, naravno :kava:
I gledam more gdje se k meni penje
i slušam more dobrojutro veli

gost

Post broj:#185  PostPostao/la gost » 5.1.2012, 19:38

Asterix napisao:Drustveno koristan rad - neka poprave stetu koju su nanijeli. Pricam o najblazoj kazni, naravno :kava:

Pričinjenu štetu u cjelosti podmiriti + novčana kazna + društveno koristan rad koji bi u ovom slučaju bio čuvanje i održavanje navedenog igrališta u trajanju od 1 godine dana!

duskom

Post broj:#186  PostPostao/la duskom » 5.1.2012, 19:39

Dragutin napisao:
Asterix napisao:Drustveno koristan rad - neka poprave stetu koju su nanijeli. Pricam o najblazoj kazni, naravno :kava:

Pričinjenu štetu u cjelosti podmiriti + novčana kazna + društveno koristan rad koji bi u ovom slučaju bio čuvanje i održavanje navedenog igrališta u trajanju od 1 godine dana!

100% podržavam !!! :kava: :kava: :kava: :bravo: :bravo: :bravo:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#187  PostPostao/la Adamić » 5.1.2012, 19:54

Pa eto tu presudu bi sudac mogao bez problema izreći ali ne znam baš da li suci takve odluke donose. :roll:
Slika

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 266

Post broj:#188  PostPostao/la nikola » 5.1.2012, 19:58

Adamić napisao:Slika
Pendrek lijek za sve probleme !

Misliš "tonfa"? ;)
Glede sankcija, držim da je društveno koristan rad odlična stvar. A platiti štetu se razumije!
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Fiume1908
Quarnero
Quarnero

Post broj:#189  PostPostao/la Fiume1908 » 5.1.2012, 20:01

Ma ja bi njima kosti polomio , pa im nikad više to ne bi palo na pamet :lol:

Alen_Rijeka
Baniran
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !

Teme: 8

Post broj:#190  PostPostao/la Alen_Rijeka » 14.2.2012, 08:32

Neznam di bi stavio ovo

Alarm za uzbunu: Maloljetnička delikvencija u Rijeci porasla za 46 posto

RIJEKA Bura koja je proteklih dana poharala Rijeku i okolicu prouzročila je štete na gradskim i privatnim objektima, ali u Gradu Rijeci još uvijek nemaju kompletnu informaciju o razmjerima.

– Za sljedeći Kolegij gradonačelnika imat ćemo podatke o štetama na gradskoj imovini. Poduzete su sve radnje kako bi se u što kraćem vremenu izvršila sanacija objekata. Znamo da je dosta problema bilo sa smrzavanjem vodovodnih cijevi i vodomjera, a u Vodovodu i kanalizaciji razmišljaju na koji način gubitke vode ne stavljati na dodatni teret građanima. Da stvari ne budu još gore, zaslužne su dežurne službe, a posebno vatrogasci koji su omogućili funkcioniranje u vrlo teškim okolnostima – izjavio je riječki gradonačelnik Vojko Obersnel.

Na Kolegiju gradonačelnika predstavnici Policijske uprave podnijeli su izvješće o stanju sigurnosti u Rijeci tijekom 2011. godine koje je, prema ocjeni načelnika Sektora policije Gorana Gašperta i načelnika kriminalističke policije Željka Kruneša, zadovoljavajuće.

Gašpert je kao negativnu pojavu izdvojio povećanje narušavanja javnog reda i mira, a zabrinjavajuće je da je sve veći broj maloljetnika registriran upravo u toj statistici.

Dramatičan je porast udjela maloljetnika u počinjenju kaznenih djela. Maloljetnici su počinili 193 kaznena djela, što je za 61 djelo ili 46,2 posto više u odnosu na godinu prije. Prijavljen je 191 maloljetni počinitelj, a po dobnoj strukturi 33 počinitelja su djeca do 14 godina starosti, 62 počinitelja su starosti od 14 do 16 godina, a 96 počinitelja su starosti od 16 do 18 godina. Obersnel je dodao da je to signal za uzbunu.

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#191  PostPostao/la nikola » 14.2.2012, 10:16

Alen_Rijeka napisao:...Prijavljen je 191 maloljetni počinitelj, a po dobnoj strukturi 33 počinitelja su djeca do 14 godina starosti, 62 počinitelja su starosti od 14 do 16 godina, a 96 počinitelja su starosti od 16 do 18 godina. Obersnel je dodao da je to signal za uzbunu.

Pomnožite puta dva i dobit ćete broj roditelja koji su odgovorni za djela svoje maloljetne djece.
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#192  PostPostao/la Adamić » 26.3.2012, 15:18

SKULPTURA »IMA NADE« NAKON ČLANKA O OŠTEĆENJU SKULPTURE U STAROM GRADU JAVIO SE SVJEDOK DOGAĐAJA
Na »Cvjetić« nasrnuo pripit muškarac i srušio ga

Slika
Muškarac od oko 35 godina nasrnuo je na kip golim rukama i »Cvjetić« se odmah srušio na pod, svjedoči Marijan Zubović demantirajući nagađanja da je kip srušilo vozilo Čistoće

RIJEKA Nakon objave članka o oštećenju skulpture Josipa Diminića »Ima nade«, koja je postavljena na Trgu Matije Vlačića Flaciusa u Starom gradu, redakciji Novog lista javio se je Marijan Zubović – svjedok vandalskog nasrtaja na kip, koji otklanja sumnju da je spomenik iz originalnog ležišta izbačen udarcem vozila »Čistoće«, kako su zaključili neki od korisnika okolnih poslovnih prostora.
Marijan Zubović stanuje na drugom katu zgrade u Ulici Antuna Dalmatina 7, točno iznad skulpture i svojim je očima vidio što se događalo u noći s 15. na 16. ožujka.

Galama iz Užarske

– Oko 4.30 sati ujutro probudila me je galama i otišao sam do prozora pogledati što se događa. Shvatio sam da vika dopire iz Užarske ulice, a malo zatim na Vlačićevom trgu pojavio se muškarac od svojih 35 godina koji je djelovao pripito. Nasrnuo je na kip golim rukama i »Cvjetić« se odmah srušio. Pao je na pod, ispričao nam je stanar koji je istog časa nazvao policiju.
– »Cvjetić« je ostao ležati na podu, muškarac je krenuo u pravcu Sport bara, a ja sam požurio na telefon. Dobro sam zapamtio kako je izgledao. Bio je odjeven u traperice i smeđu kožnu jaknu ispod koje je izvirivala karirana košulja. Procjenjujem da je visok oko 185-190 centimetara i ima kratku plavu kovrčavu kosu.

Zgrožen vandalskim činom

Svjedok Zubović našoj redakciji odlučio se javiti najviše zbog iskaza pojedinaca koji rušenje kipa povezuju s udarcem vozila »Čistoće«.
– Ljudi pričaju gluposti. Ne razumijem zašto to čine, kaže Zubović koji je zgrožen vandalskim činom, a nije baš oduševljen niti brzinom reakcije komunalaca.

Konačno se sjetili

Javila mi se dežurna policajka kojoj sam se predstavio i sve to pokušao ispričati, a ona me pomalo nestrpljivo saslušala i rekla da će poslati kolege na mjesto događaja.
Nakon destak minuta opet sam čuo glasove i pod prozorom ugledao trojicu policajaca koji su podigli kip i vratili ga na postament, a pritom su komentirali kako ga ne mogu vratiti u ležište. Čuo sam kako govore: – A dobro, neka stoji tako, dok ne dođe netko tko će to popraviti.
Nakon toga su otišli, a »Cvjetić« je na postolju stajao nakrivljen još danima. Došli su ga popraviti tek u subotu 24. ožujka, dan nakon što je u Novom listu objavljen članak da je skulptura izvaljena iz ležišta. Baš sam komentirao kako su se konačno sjetili nešto poduzeti, jer je skulptura mogla pasti i na neko dijete – kaže Marijan Zubović
Nela VALERJEV OGURLIĆ
----------------------------------------------
:bravo: Bravo za građanina koji je dojavio to policiji. :zastava:
Slika

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#193  PostPostao/la nikola » 27.3.2012, 09:41

U društvu u kojem supermarketi imaju ulogu crkve, gdje se umjesto knjižnica otvaraju barovi, noćni klubovi i cajke, spomenici, skulpture i sl. ne mogu bolje ni proći. Tako je nedavno u Daruvaru skulptura A.Augustinčića ukradena i rasječena u namjeri da se proda kao bronca. Grozno ali istinito. Sustav vrijednosti je poremećen, pa i ovi naši mali "nevidljivi" koraci koje poduzimamo (npr. tema spomenici iz doba komunizma) možda pomognu da se počne ponašati normalno.

gost

Post broj:#194  PostPostao/la gost » 22.10.2012, 22:09

Postano: sri vel 08, 2012

Raspolaže li itko informacijom kamo je nestao gornji dio kovanih vrata na istočnom ulazu u dvorište Guvernerove palače?
Nadam se da nije i taj ukras završio kao "plijen" revnih sakupljača sekundarnih sirovina!
:slikanje:

p2080068n.jpg

:slikanje:
p2080069.jpg

Premjestio Adamić iz teme nove slike. Premješteno ovdje jer je upit vezan za uništavanje imovine..

kobler
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 9

Post broj:#195  PostPostao/la kobler » 22.10.2012, 22:16

Izvještaj o kapiji pred Guverom.
Ograda (kompletna), po svoj prilici nije originalna, jer ni ovim krajevima recikliranje i gledanje na sve kao potencijalnu sirovinu, nije od jutros.
Naime, ima naznaka da je originalna ograda stradala na "oltaru domovine", kad je Kr. Italiju bio zahvatio virus autarhije, a sve metalno moglo je dobro poslužiti u odbrani domovine.

Elem, ova ograda, kažu, da je postavljena iza WW2, te je i kvaliteta materijala nekako time uvjetovana.
Stvar zahtijva dalja istraživanja.

O samom komadu vrata: taj je pao sam od sebe jedno prijepodne, ne počinivši veću štetu, ali je uzrokovao pojavu da su vrata čvršće zatvorena i da se više ne otvaraju. Sam otpadnuti komad je u muzeju, na sigurnom.

O lavovima: sad nije nitko pitao, nego prije. Lavovi s ulaza i još dva druga bili su na terasi ispred Pajtona, a danas služe nekoj mladeži da ih baca preko stepenica u grmlje.
Razlog je mrak u ljetnim večerima, pa je tako savršena atmosfera za okupljanja. A policiji se uglavnom ne da niti zaviriti, zbog bezveznog gubljenja vremena.

Toliko za sada.

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Općenite rasprave