Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Turistička promidžba našeg grada

Općeniti razgovori o Rijeci, koji nisu pokriveni drugim rubrikama.
gost

Re: Turistička promidžba našeg grada

Post broj:#76  PostPostao/la gost » 30.1.2012, 22:00

Nepismeni i neobrazovani autori. Za svaku osudu ! :lupiti:
RD je već dobro primjetio a da ja samo prenesem:

Nažalost, u uvodnom tekstu te u dijelu koji predstavlja povijest Rijeke potkrale su se pogreške na koje se moralo reagirati jer predstavljaju abecedu koju bi u Turističkoj zajednici morali znati. Najstariji dio Rijeke iz kojeg se razvila Tarsatica i današnji grad nije brdo Trsat nego područje današnjeg Školjića. D’Annunzio u Rijeku nije ušao 1920. godine nego 1919. Njegova samoproglašena talijanska regencija Kvarnera nije trajala do 1924. nego do 1920. godine. Slobodnu Državu Rijeka nije osnovao D’Annunzio nego Rapalski sporazum itd. Naši pokušaji da od Turističke zajednice Rijeke i turističke agencije saznamo autore i recenzente ovih dezinformacija nisu urodili plodom.

Edit: boldani dio sam ja morao ispraviti tekst iz RD. Original je na http://www.rijekadanas.com/atlasova-bro ... -pogreske/

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 266

Post broj:#77  PostPostao/la nikola » 30.1.2012, 22:10

FiumeRi napisao:Nepismeni i neobrazovani autori. Za svaku osudu ! :lupiti:
RD je već dobro primjetio a da ja samo prenesem:

[i]Nažalost, u uvodnom tekstu te u dijelu koji predstavlja povijest Rijeke potkrale su se pogreške na koje se moralo reagirati jer predstavljaju abecedu koju bi u Turističkoj zajednici morali znati...

Zato i nisam puno pisao nego samo stavio link.
A što bi u Turističkoj zajednici morali znati, to je pitanje za nagradu. Pa oni tamo samo rade. : lud
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 914

Post broj:#78  PostPostao/la Adamić » 1.2.2012, 23:26

Šta nemaju internet na poslu pa da proguglaju barem i provjere iz više izvora. Sve odgovore mogli su dobiti i na našem forumu. :čitati: To je tako kad radiš posao koji ti se ne sviđa. Nema bez ljubavi ništa. :srce :zastava:

Ali lijepo izgleda brošura sve u svemu. :gore
Slika

Alen_Rijeka
Baniran
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !

Teme: 8

Post broj:#79  PostPostao/la Alen_Rijeka » 13.3.2012, 10:55

Treba li Rijeka spomenik maškarama na Jelačićevom trgu?

Međunarodni riječki karneval iduće godine proslavlja svoju jubilarnu 30. obljetnicu. Tim povodom Turistička zajednica grada Rijeke planira objaviti monografiju koja bi trebala predstaviti stoljetnu tradiciju riječkog karnevala, a ljubitelje mesopusnih običaja zacijelo će razveseliti vijest da bi Rijeka mogla dobiti i – spomenik maškarama!

Inicijativa potekla od Turističke zajednice naišla je na dobar prijem u Gradu pa je u Odjelu za urbanizam već pripremljen i prijedlog da se skulpturalno obilježje riječkom karnevalu postavi na Trgu bana Jelačića. Prema riječima pročelnika Srđana Škunce, ta je lokacija odabrana jer na neki način predstavlja mjesto ulaska karnevalske povorke u najuži centar grada, dobro je orijentirama prema bitnim postorima kao što su Delta i Fiumara, a k tome je riječ o trgu koji nema posebno skulpturalno obilježje osim fontane sa skulpturom koju je Rijeka dobila na dar od prijateljskoga grada Kawasakija. Jelačićev trg bi u perspektivi trebao biti preuređen i proširen, za što već postoji projekt i građevinska dozvola, ali je s obzirom na kriznu situaciju i veliki zahvat u prometnu preregulaciju koju iziskuje novo rješenje, neizvjesno kad će se početi s preuređenjem. Skulptura bi, smatraju urbanisti, na prostranom trgu mogla biti dobar akcent u prostoru, a bi li to baš trebao biti spomenik maškarama, pitanje je o kojem će mišljenja javnosti vjerojatno biti podijeljena.

U svakom slučaju, prijedlog Odjela za urbanizam bit će proslijeđen gradonačelniku, a bude li prihvaćen, raspisat će se natječaj koji će autorima ostaviti slobodu likovne interpretacije teme, kao i ogućnost da spomen-obilježje riječkom karnevalu smjeste u okviru postojećeg, ali i budućeg izgleda trga. Trg bi se u budućnosti trebao značajno proširiti prema postojećem autobusnom terminalu koji napušta tu lokaciju, a spomenik bi mogao biti izveden i neovisno o njegovoj rekonstrukciji. Odjel za urbanizam je u pripremu prijedloga za raspis natječaja uključio širi krug stručnjaka, među kojima su Ivan Balažević i Damir Šegota kao predstavnici HDLU Rijeka, Emilija Duparova s Akademije primijenjenih umjetnosti, Zvonimir Pliskovac iz Konzervatorskog odjela, Nenad Kocijan iz Društva arhitekata, Ines Boban Štiglić iz Turističke zajednice te Srđan Škunca kao predstavnik Grada.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#80  PostPostao/la Adamić » 9.4.2012, 17:01

Novi riječki suvenir! :lol: :zastava:

dajbabikunusuvenir.jpg
dajbabikunusuvenir.jpg (72.56 KiB) Pogledano 2622 puta
Slika

Fiuman
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 22

Post broj:#81  PostPostao/la Fiuman » 9.4.2012, 17:31

Predobro... :lol:

gost

Post broj:#82  PostPostao/la gost » 10.4.2012, 08:20

Alen_Rijeka napisao:Treba li Rijeka spomenik maškarama na Jelačićevom trgu?
.

Za to ima novca a nema za dvoglavog orla na Uri i spomenik Carpathiji na obali? :shock:
Fuj :riganje: povraća mi se.

MARKO POLO
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 5

Post broj:#83  PostPostao/la MARKO POLO » 7.7.2012, 09:17

FiumeRi napisao:Za to ima novca a nema za dvoglavog orla na Uri i spomenik Carpathiji na obali? :shock:
Fuj :riganje: povraća mi se.

Niti dvoglavi orao, niti Carpathija ne donose ovom gradu toliko novaca koliko donose maškare :!:
Ne kažem da Carpathiji ne treba spomenik, niti imam išta protiv dvoglavog orla, dapače volio bi da i jedno i drugo bude što prije napravljeno i postavljeno. A kad budu stavljali dvoglavog orla, neka promijene i zastavu grada :zastava:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#84  PostPostao/la Adamić » 18.11.2012, 23:04

Ne znam jeste li primjetili bar kodove po gradu. :slikanje: :zastava:

------------------------------------------------------------------------------------
Predstavljen projekt novog označavanja kulturno-povijesnih spomenika Rijeke
20. 7. 2012. -
guvernerova  qr kod (1).jpg
guvernerova qr kod (1).jpg (42.18 KiB) Pogledano 2677 puta

na konferenciji za medije predstavljena realizacija projekta obilježavanja kulturno-povijesnih spomenika Rijeke QR kodovima. Kao predstavnici svih strana uključenih u ovaj projekt, o njemu su pričali pročelnik Odjela gradske uprave za kulturu Ivan Šarar, direktor Turističke zajednice grada Rijeke Petar Škarpa, predsjednik Savjeta mladih Grada Rijeke Vojko Braut te direktor Kreativnog odjela Davor Pasarić.

Petar Škarpa je naglasio da je cijeli projekt rezultat suradnje Grada Rijeke i Turističke zajednice grada Rijeke, s tehničke strane odrađen od strane Krativnog odjela, dok je inicijativa potekla od Savjeta mladih Grada Rijeke.
Vojko Braut je u ime Savjeta mladih izrazio zadovoljstvo početkom realizacije označavanja QR kodovima. Kako je Rijeka grad sa zanimljivom prošlosti, koja često nije poznata ni samim stanovnicima Rijeke, došli su na ideju spajanja moderne tehnologije i kulturne baštine.
Ivan Šarar također je izrazio zadovoljstvo projektom na više razina – uspješnim načinom financiranja s 3 različite strane, suvremenom formom informiranja koja je ujedno i jedna od najinventivnijih načina upoznavanja s pričama jednoga grada, u isto vrijeme je i odlična platforma koja se u budućnosti može dalje širiti i pružati sve više informacija u različitim formama, a na financijski vrlo pristupačan način. Dobar temelj za korištenje QR kodova svakako predstavlja i besplatni bežični internet koji Rijeka pruža u svom centru i time olakšava korištenje modernih uređaja i informiranje.
Davor Pasarić pobliže je tehnički predstavio projekt te objasnio sam pojam QR kodova koji se skeniraju pomoću smartphoneova ili tableta, čime se dolazi do internetskih stranica s više informacija. Prije kretanja u projekt Kreativni odjel je proučio primjenu QR kodova u većim Europskim gradovima te su primijetili da se taj način informiranja ne koristi tako često kao što bi se očekivalo, što bi danas svrstalo Rijeku u jedan od najnaprednijih gradova u pružanju informacija. Primjene QR kodova su nepregledne, te se uz informativne tekstove mogu dodavati i razne servisne informacije, video zapisi, stavljati nacrte kako će određena lokacija izgledati nakon obnove, kako je izgledala u prošlosti…, a sve uz vrlo niske investicije. Takav način označavanja također je i dobar način praćenja interesa posjetitelja, tj. koliko ih posjeti određenu lokaciju.
Na kraju je Petar Škarpa najavio daljnje nadograđivanje ovog projekta; za sada je postavljeno 15 tabli od planiranih 52, a QR kodovi će se koristiti i u svim turističkim brošurama, na City light panoima te svim marketinškim alatima kojima se prezentira Rijeka. Dizajn tabli, koji je radio Sanjin Kunić iz tvrtke Kindin, prati osnovni dizajn dijamanta preuzet od Turističke zajednice Kvarnera, a koristi tri osnovne boje – crvenu, žutu i plavu, boje stare riječke zastave. Za realizaciju tiskanja i postavljanja tabli odgovorna je tvrtka Libor d.o.o.
http://press.tz-rijeka.hr/Home.aspx?Pag ... newsId=122
--------------------------------------------------
Super projekt! :bravo:
Ali kako će neki "tukac " poput mene recimo, znati kako doći do informacija koje čuvaju table. Pa nigdje ne piše na stranicama TZ Rijeka. :ne znam:

Dakle ...
Slika

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#85  PostPostao/la Adamić » 18.11.2012, 23:25

Ne trebate ići do Guverneove , ja ću umjesto Vas ! :putopisac: :lol:

guvernerova  qr kod (2).jpg
guvernerova qr kod (2).jpg (311.29 KiB) Pogledano 2676 puta

Da bi očitali ovaj gore QR kod i dobili podatke o Guvernerovoj na eng., tal., njem ili dakako hrv.morate na svojem smart telefonu imati program za čitanje kodova.

Nekoliko aplikacije koje čitaju QR i bar kodove:

Android:
QR Droid
Barcode Generator / Reader
QuickMark QR Code Reader

iPhone:
Optiscan
QuickMark
ScanLife

BlackBerry:
ScanLife
QR Code Scanner Pro

Symbian:
UpCode
Kayawa Barcode Reader
BeeTag QR reader
NeoReader

Windows Phone 7:
PhraseMeme Scanner
QR Reader

Odabeite neku, ja sam odabrao QR Droid ! Otvorite aplikaciju , prislonite mobitel na ekran i voila!. :mrgreen:

QR kodove možete čitati sa plakata , sa web stranica , knjiga , ma svega...

QR kod

QR kod (kratica od engl. Quick Response kod, odnosno brzi odgovor) tip je matričnog barkoda (ili dvodimenzionalnog koda) koji je prvotno osmišljen za autoindustriju.QR kod je osmislila Toyotina podružnica Denso Wave 1994., a danas je najpopularniji dvodimenzionalni bar kod. QR kod je dizajniran kako bi se omogućilo njegovo brzo dekodiranje. QR kodove može očitati svaki mobitel s fotoaparatom i pristupom internetu koji ima instaliranu aplikaciju za čitanje QR kodova.

Ima tri glavne bitne prednosti nad linijskim bar kodom:

* S obzirom da podatke zapisuje u dvije dimenzije (horizontalno i vertikalno) manjih je dimenzija i zauzima manje prostora na pakiranju. Uz to, može nositi daleko više informacija;
*Čitljiv je iz bilo kojeg kuta i pri velikim brzinama. Svaki QR kod sadrži kontrolne dijelove (tri točke) koji su u svakom kodu na istom mjestu pa računalo lako pročita ostatak;
* Prilično je otporan na fizička oštećenja.

Kada govorimo o kapacitetu poruke koje QR kod može nositi, pojedini kod može spremiti do 7089 numeričkih znakova, 4296 alfanumeričkih znakova i 2953 tzv. binarnih riječi. Za usporedbu, ako želimo povećati kapacitet linijskog koda, treba postaviti više vertikalnih linija, što znači i veće dimenzije naljepnice.

Kako očitati tuđi i napraviti vlastiti QR kod?

Napraviti i očitati vlastiti QR kod danas je trivijalno. Dovoljno je posjetiti neki od internetski generatora kodova; popuniti nekoliko polja, podesiti poneku opciju i dobit ćete QR kod. Generirani kod možete spremiti kao sliku, isprintati ju, slati mailom itd. Za početak isprobajte Kaywain QR generator.

A sad slijedi pitanje što skriva ovaj QR kod? :pušiti: :zastava:

QR kod.jpg
QR kod.jpg (14.39 KiB) Pogledano 2676 puta
Slika

Kantrida76

Teme: 42

Post broj:#86  PostPostao/la Kantrida76 » 19.11.2012, 01:06

mislim da bi za pocetak trebalo srediti podrucje torpeda i lansirnu rampu i napraviti muzej. vjerujem da bi mnogi zeljeli vidjet to mjesto izbliza a i cuti nesto edukativno.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#87  PostPostao/la Adamić » 19.11.2012, 11:33

Kantrida76 napisao:mislim da bi za pocetak trebalo srediti podrucje torpeda i lansirnu rampu i napraviti muzej. vjerujem da bi mnogi zeljeli vidjet to mjesto izbliza a i cuti nesto edukativno.

Mislim da bi ti za početak..trebao malo proraditi na osjećaju za interakcijom... tema stoji jako dugo bez da je itko napisao nešto u njoj i onda ti dođeš odmah poslije mojeg napisanog posta i napišeš nešto baš što nema veze s postom iznad koji sam napisao... ko da nisi mogao malo pričekati...mislim ono....

Ma neću više pisati... ajde boook.... : pratim
Slika

ozren
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 16

Post broj:#88  PostPostao/la ozren » 19.11.2012, 15:36

Adamić napisao:A sad slijedi pitanje što skriva ovaj QR kod? :pušiti: :zastava:
Slika

http://www.lokalpatrioti-rijeka.com/forum/

:pozdrav:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#89  PostPostao/la Adamić » 21.11.2012, 00:07

Bravo! : bravo2 Šta nije fora. Nacrtaš na zidu ,bilježnici, knjizi ili gdje god želiš, prođeš mobitelom i otvori se LPR. :zastava:

Pohvale TZR ! I za znak dijamanta u bojama riječke zastave.
Slika

gost

Post broj:#90  PostPostao/la gost » 21.11.2012, 08:05

Evo ideje. Taj znak isprintati na A4 papir (po mogućnosti vodootporan) i zaljepiti pokraj svake turristčke oznake.
Dok se oni iz turističke zajednice znađu, netko će valjda skenirati taj znak i pogledati stranicu. ;)

PrethodniSljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Općenite rasprave