Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Mito i korupcija ! Priče iz našeg grada

Općeniti razgovori o Rijeci, koji nisu pokriveni drugim rubrikama.

Mislite li da su poslovi gradskog poglavarstva transparentni ?

Da
2
5%
Ne
37
90%
Ne znam
2
5%

Ukupno glasova : 41

gost

Re: Mito i korupcija ! Priče iz našeg grada

Post broj:#46  PostPostao/la gost » 21.11.2011, 11:20

blazina napisao:
zanella napisao:Važno da je u ovom gradu sve transparentno i pošteno.... kao što to reče naš vrli gradonačelnik :roll:

Normalno da je :lol:

Bez svake sumnje!
Dvoji li itko, neka pita druge! Npr. Vrhovnika, he, he : smijeh

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 916

Post broj:#47  PostPostao/la Adamić » 22.11.2011, 10:26

Gdje god se lagano zagrebe u našem gradu naiđeš na korupciju, nepotizam , nestručnost i lopovluk. Kako kažu SDP je korumpirana hobotnica na lokalnoj sredini a HDZ na državnoj razini. Možeš ti ići na fakultet i školovat se ali posao će dobiti sin od gospođe ili gospodina Hobotnice. :lol: :roll:
-------------------------------------------------------------------------

NOVA KRIZA U RIJEČKOM MUZEJU MODERNE I SUVREMENE UMJETNOSTI
Ravnateljica na odlasku, krim-policija u Muzeju
Iako joj mandat traje još godinu dana, ravnateljica MMSU-a Jerica Ziherl definitivno odlazi iz ustanove, dok o povratku u Rijeku pregovara bivši ravnatelj Branko Franceschi. U međuvremenu poslovanje ustanove istražuje krim-policija

Slika

Ravnateljica riječkog Muzeja moderne i suvremene umjetnosti Jerica Ziherl odlazi s funkcije, bivši ravnatelj Branko Franceschi pregovara o povratku u tu ustanovu, Grad odustaje od projekta nove muzejske zgrade arhitekata Randića i Turata, a krim-policija istražuje poslovanje ustanove u protekle dvije godine.
Tako u najkraćem glase novosti iz riječkog Muzeja moderne i suvremene umjetnosti čija je ravnateljica Jerica Ziherl podnijela molbu za razriješenje s dužnosti s 30. prosincem ove godine.
Da Ziherl razmišlja o odlasku iz Muzeja poznato je već duže vrijeme, otkad se natjecala za mjesto docenta na riječkoj Akademiji primijenjenih umjetnosti. Rezultati tog natječaja još nisu poznati, ali Ziherl nam je jučer potvrdila da iz Muzeja odlazi neovisno o njegovu ishodu.
– Iako mi mandat traje do 27. studenoga 2012. godine, podnijela sam molbu za razriješenje s te funkcije, a ne namjeravam ostati raditi ni kao kustosica. Moj odlazak iz Muzeja je definitivan, a odluka je motivirana moralnim razlozima – kaže ravnateljica Ziherl.
– Priznajem da sam ambiciozna, priznajem da sam karijerist i da sam slavoljubna. Ali ništa više od toga. Lopov sigurno nisam! – dodaje Ziherl, dok kuloari bruje da s funkcije odlazi ostavljajući iza sebe goleme dugove.

Anonimne prijave

Iako okolnosti svoga odlaska nije željela detaljnije obrazlagati, nije ni demantirala da je to povezano s nizom prijava koje su cijeli njezin mandat stavile pod policijsku istragu, a glavna se tiče nanamjenskog trošenja novca za otkup umjetnina. Muzej je naime, uz suglasnost Grada Rijeke, kod Erste & Steiermarkische banke Rijeka krajem 2010. podigao dugoročni kredit za otkup muzejske građe u iznosu od 2,760 milijuna kuna. Kredit s jednogodišnjim počekom i petogodišnjim rokom otplate bio je namijenjen otkupu umjetničkih djela Mirka Ilića, Slavka Grčka, Ines Matijević Cakić, Mirka Zrinšćaka, Dalibora Martinisa, Marka Košnika i Aljoše Brajdića.
Međutim, u međuvremenu je Muzeju na naplatu stiglo dugovanje prema tajnici Muzeja Tatjani Jelovica Roglić koja je sudskom odlukom vraćena na posao, deset godina nakon što joj je nekadašnja ravnateljica Ljubica Dujmović Kosovac dala otkaz zbog navodnog nesavjesnog poslovanja. No, kako Grad nije ima novca da plati obeštećenje u iznosu od oko 1,5 milijuna kuna, tako je dio kredita za otkup umjetnina, uz suglasnost Upravnog vijeća Muzeja, prenamijenjen za isplatu sudske nagodbe.
Tim povodom cijeli mandat ravnateljice Jerice Ziherl našao se pod istragom Odjela za gospodarski kriminalitet MUP-a, a čitavu akciju navodno je inicirala anonimna prijava. No, to nije i jedina prijava na račun ravnateljice, odnosno poslovanja Muzeja, jer ustanovu paralelno s policijom pohode i različite inspekcije, zbog navodnih propusta u području radnih odnosa, zaštite na radu i drugih sumnjivih rabota, pri čemu neki slučajevi graniče s bizarnošću.

Insajderski uvid

Tako je, primjerice, nedavno uoči otvaranja Bijenala kvadrilaterale, dolazak u Muzej najavila sanitarna inspekcija koju je netko alarmirao zbog toga što je akademski kipar Žarko Violić na otvaranju imao namjeru postaviti instalaciju »mirisno-okusne skulpture« koja je uključivala pripremu jela za uzvanike. Na kraju se od toga odustalo kako Muzej ne bi snosio reperkusije, jer nije registriran za ugostiteljsku djelatnost, na što je očito aludirao podnositelj prijave.
Po svemu sudeći, riječ je o osobi koja dobro poznaje prilike u Muzeju, a najvjerojatnije je u njemu i zaposlena. Takav se zaključak nameće kao logičan, jer riječ je o praksi koja je u ovoj ustanovi poznata već godinama – od Berislava Valušeka koji je bio lažno optužen za nestanak umjetnina iz fundusa, pa do Branka Franceschija koji se sa nekim od djelatnika i sudski sporio jer su ga optužili za klevetanje kad je reagirao na neprekidno prijavljivanje zbog navodnih propusta u poslovanju.
U MMSU-u očito nije lako biti ravnatelj, ali je nevjerojatno da Grad kao osnivač i vlasnik ustanove dopušta takvu krizu upravljanja i već petnaest godina ne poduzima ništa da omogući normalno funkcioniranje institucije.

Mogući kandidati

Prema kuloarskim informacijama, nakon odlaska Jerice Ziherl, na njezino mjesto trebao bi ponovno sjesti bivši ravnatelj Branko Franceschi, koji nam je i osobno potvrdio da o tome razmišlja i pregovara. U igri je navodno i akademski slikar Nemanja Cvijanović.
Franceschi je iz Rijeke otišao s obrazloženjem da u Muzeju nije imao tim s kojim je mogao ostvariti svoj program i vizije, ali smatra da su se neke okolnosti u međuvremenu bitno izmijenile. U prvom redu odnosi se to na pomlađen kustoski tim, a zatim i novu situaciju u gradskoj upravi koja je dolaskom Ivana Šarara na mjesto pročelnika Odjela za kulturu ostvarila uvjete za aktivniju podršku njegovim zamislima. Pritom Franceschi, kao vrlo bitan razlog, navodi i podudarnost u razmišljanjima oko nove zgrade Muzeja koja bi prema projektu arhitekata Saše Randića i Idisa Turata trebala biti izvedena u bivšem kompleksu tvornice »Rikard Benčić«.
Iako nije precizirao na koji se način razmišljanja Grada podudaraju s njegovima, poznato je da je u vrijeme svog ravnateljevanja Franceschi pružao veliki otpor projektu novog muzeja, smatrajući ga i muzeološki neopravdanim i neracionalnim u smislu održivosti, tako da njegove riječi zapravo najavljuju kako je Grad od realizacije projekta odlučio odustati.
Nemanja Cvijanović nam je kazao da o svojoj kandidaturi ni s kim nije službeno razgovarao, ali je točno da razmišlja o prijavi na natječaj ukoliko procjeni da to ima smisla.
Nela VALERJEV OGURLIĆ

-------------------------------------
: lud
Slika

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 267

Post broj:#48  PostPostao/la nikola » 22.11.2011, 18:45

Koja je ovo Santa Barbara... : lud
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#49  PostPostao/la nikola » 10.12.2011, 21:23

Dio Riječana, standardno uzbuđenih kada je lokalpatriotizam u pitanju (i neracionalni stav da se cijeli svijet urotio protiv prosperiteta ovog kraja) izuzetno je nezadovoljan ovom kupnjom, a predvodi ih lokalni šerif Slavko Linić, u to vrijeme dodatno ohrabren izvjesnom činjenicom da će skoro biti na vlasti. Tako 25. studenog pokreću tvrtku Ri - novine, koje podršku unutar Novog lista imaju u sadašnjem direktoru tog poduzeća Gordanu Kneževiću, koji je pod istragom DORH-a zbog malverzacija unutar tvrtke u proteklom razdoblju. Knežević omogućuje Ri - novinama da se registriraju na adresi Novog lista i kreće bitka...

Da ne prenosim cijeli tekst, kliknite i čitajte...interesantno. : lud

http://www.lupiga.com/vijesti/index.php?id=6453
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Domestos
ĆO !!!
ĆO !!!

Post broj:#50  PostPostao/la Domestos » 10.12.2011, 22:17

U sve se upleo i predsjednik Josipović, koji je Milanoviću pripomogao da situaciju riješi čim prije. Neslužbene informacije govore kako je zbog ovog incidenta Linić tijekom četvrtka ostao i bez ministarske fotelje u novoj vladi. Podsjetimo, trebao je biti na čelu ministarstva financija, a hoće li i preuzeti to ministarstvo ubrzo ćemo saznati. Da posljedice ne bi bile još teže, morao je odustati od plana preuzimanja Novog lista, za koji je tvrdio da nije bio iz zle namjere, nego je pokušavao spasiti riječki identitet ili takvo što.

viewtopic.php?f=112&t=125&p=50118#p50118

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#51  PostPostao/la Adamić » 13.12.2011, 17:08

Korupcija to nisam ja !
Slika

gost

Re: CHAT

Post broj:#52  PostPostao/la gost » 9.5.2012, 22:23

U Sarajevskom zatvoru umro kardiolog Ognjen Šimić
U SARAJEVSKOM zatvoru od posljedica srčanog udara večeras je u 55. godini života umro kardiolog Ognjen Šimić, piše Slobodna Bosna.

Šimić je umro u zatvoru poluotvorenog tipa na Igmanu. Liječnik je u Sarajevu izdržavao zatvorsku kaznu zbog primanja mita u vrijeme dok je radio kao kardiolog u Rijeci. Isti izvor navodi da je Šimić već godinama patio od srčanih problema, zbog čega su mu prije nekoliko godina ugrađene dvije premosnice.

Prije godinu dana otišao u zatvor

Kao što smo pisali, u travnju prošle godine Ognjenu Šimiću potvrđena je zatvorska kazna od dvije i pol godine zbog primanja mita od strane Vrhovnog suda Federacije BiH. Vrhovni sud tom je odlukom u cijelosti potvrdio presudu koju je u prosincu 2010. godine donesena na Županijskom sudu u Sarajevu.

Podsjećamo, Šimić je 2008. godine na Županijskom sudu u Rijeci osuđen na devet godina zatvora, nakon čega mu je Vrhovni sud pravomoćnom presudom smanjio kaznu na pet godina. Proglašen je krivim da je kao predstojnik odjela za kardiokirurgiju Kliničkog centra u Rijeci u razdoblju od 2001. do 2006. godine u više navrata primio mito u iznosima od pet stotina do tri tisuće eura. Nakon izricanja presude pobjegao u Bosnu i Hercegovinu, gdje se žalio na presudu.

"Osudili me prije presude"
"Korupcija se nalazi u državnoj administraciji, državnim aparatima i građevinarstvu, nigdje drugdje. Da bi se bacio pijesak u oči EU, nađena su dva, tri liječnika, kapetana, pozornika da bi izgledalo da se oni bore protiv korupcije", govorio je Šimić o svojoj sudbini u jednom BiH mediju dodajući kako je Hrvatska država željela uništiti i njega i njegovu obitelj.

Šimić je najavljivao i tužbu Europskom sudu za ljudska prava u Strasbourgu tvrdeći da u Hrvatskoj nije imao pošteno suđenje te da su mu povrijeđena ustavna prava.

Šimić je to pokušao dokazati tvrdeći da je postojao pritisak medija te da su ga državni dužnosnici proglasili krivim prije samog proglašenja presude.

R.I.P.
Zadnja izmjena: gost; 9.5.2012, 22:36; ukupno mijenjano 1 put/a.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Re: CHAT

Post broj:#53  PostPostao/la Adamić » 9.5.2012, 22:33

Tko bi rekao.Stvarno nisam to očekivao. Očito da je pritvor utjecao previše na njegovo zdravlje.

Doktor Ognjen Šimić crkva na Trsatu.jpg

R.I.P.
Slika

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#54  PostPostao/la nikola » 10.5.2012, 09:59

A meni je u sjećanju ostala njegova izjava novinarima, kako 40-ak riječana manje šeće Korzom od kada je otišao u BIH. Ironično, i sam je otišao zbog srca...nije se mogao spasiti kao ni tih 40-ak riječana. ;)

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#55  PostPostao/la Adamić » 15.11.2012, 22:54

Pa se vi javljajte na gradske natječaje. :lol: Hmm 98 slika prava mala Sanaderica , nadam se da ih nije samo vješala po zahodu kao Ivo.

-------------------------------------------------------------------------------------
TAJNE SNIMKE NA SUĐENJU ZA KORUPCIJU, PRESLUŠAVANI DOGOVORI OKO NAMJEŠTANJA POSLOVNOG PROSTORA
RAZGOVOR UGODNI
Marković: Svih ćemo zajeb... Gregorović: Ljubim te!

Tajnim snimanjem zabilježeni su detaljni dogovori oko iznajmljivanja gradskog prostora i načina kako da se konkurenti odbiju od natječaja, e da bi kći Biserke Gregorović dobila prostor po najnižoj cijeni

Slika
Željka Marković na sudu pod budnim okom tužiteljice Jasne Jurković-Kralj (Foto: Roni BRMALJ)

U točki pet optužnice protiv šestero osoba optuženih za više kaznenih djela koje sankcionira USKOK: protiv četiri osobe iz Državnog inspektorata, jednog akademskog slikara i ravnateljice Direkcije za poslovne objekte Grada Rijeke, opisana je suradnja inspektorice Biserke Gregorović i ravnateljice Željke Marković. Riječ je o poslovnom prostoru u Ciottinoj ulici u Rijeci kojeg je »izlicirala« inspektoričina kći Davorka.
Tužiteljica iz USKOK-a Jasna Jurković Kralj tvrdi da su dvije optuženice od 8. travnja do sredine lipnja 2011. godine »odradile« kazneno djelo poticanja na zlouporabu položaja i ovlasti (Gregorović) te zlouporabu položaja i ovlasti i primanja mita (Marković). Nakon što je 7. travnja 2011. godine objavljen natječaj Grada Rijeke za davanje u zakup poslovnih prostorija među kojima i za prostor u Ciottinoj ulici, Željka Marković je to dojavila Biserki Gregorović znajući da je ona zainteresirana za zakup u korist svoje kćeri Davorke – vlasnice obrta kožne galanterije i trgovine nakita »Mirakul«.

Novinski trač

Djelujući protivno interesima službe Željka Marković je izvršila dopunu navedenog natječaja dodavši u tekst natječaja »izuzev frizerskog salona« i to mimo suglasnosti Odjela za poduzetništvo i objavlila na web-stranici Grada Rijeke 15. travnja 2011. godine. Na taj način otklonjena je mogućnost javljanja na natječaj zainteresiranih frizera. Na natječaj se javila samo inspektoričina kći koja je po najnižoj cijeni s Gradom Rijekom zaključila ugovor o zakupu. Kao protuuslugu Željka Marković je od Biserke Gregorović 4. svibnja 2011. godine na poklon dobila ženski novčanik zlatne boje i narukvicu crne boje. Potom se Željka Marković osobno angažirala uz korištenje zaposlenika gradskih službi odnosno izvođača radova u svrhu uređenja dobivenog poslovnog prostora.
USKOK-ovo vijeće kojim predsjeda sutkinja Jesenka Kovačić preslušalo je tajno snimljene razgovore u trajanju od osam sati, a između ostalih i konverzaciju u vezi ishodovanja poslovnog prostora u Ciottinoj ulici.
Željka Marković kaže Biskerki Gregorović: »Sedmog travnja izaći će natječaj i to na web-stranici Grada, ne više u novinama. Tamo će ti to biti«, a na upit inspektorice kolika će biti jamčevina, Marković odgovara »Najmanje pet mjesečnih prosječnih izlicitiranih«. Gregovorić ju pita »što s ovom tračem u novinama da će se tamo prodavati mobiteli«? Marković odgovara: »To nema veze«.

Antipatični susjed

Inspektorica potom obaviještava kćer: »Rekla je da će sedmog travnja biti natječaj na web-stranicama Grada Rijeke i da će biti otvoren 15 dana, a probat će namjestiti ako uspije«. Naknadno kaže kćeri »Možda uspijemo ako ne bude puno kandidata, pa neće svi čitati na webu«.
– Danas me nazvala Željka Marković. Natječaj je na internetu, 15 tisuća kuna je jamčevina, rok natječaja je 26. travanj, javila je inspektorica kćeri.
Početkom svibnja, Željka Marković se žali inspektorici Gregorović na antipatičnog susjeda, a inspektorica će: »Mogu mu ja ići u nadzor pa će vidjeti«.

Nakon par dana inspektorica javlja Željki Marković da bi u navedenom prostoru u Ciottinoj mogao biti frizerski salon. Željka Marković odgovara: »Ne može to. Zato me zvao sin od Vere, a rekla sam da me nema. Sada ću nadopuniti jer je frizerski salon preko puta. Da dobro smo se čule. Ne smiješ nikome reći da sam ti to sredila. Biba, sve je riješeno, ipak nećemo staviti »osim frizerskog salona« nego u zagradi napisati postolar ili urar pa smo onda zajeb... svih«.

Marjanović za isključenje javnosti

– Upravo sam obaviješten da je Novi list objavio podatke posebnih dokaznih radnji kojima se ograničavaju Ustavom zaštićena građanska prava. I sada se u sudnici nalazi publika koja komunicira s novinarom. Mislim da bi sudac trebao sve upozoriti da su dužni čuvati tajnu – ustvrdio je branitelj Željke Marković – Goran Marjanović.
Reagirala je tužiteljica koja je rekla da je MUP u srpnju ove godine donio rješenje o deklasifikaciji svih podataka iz spisa što znači da više nema tajni.
Reagirao je i odvjetnik Biserke Gregorovoić – Milenko Škrlec.
– To rješenje nije meni dostavljeno. Na njega imam pravo žalbe. Opet se javio Marjanović.
– Ne radi se o tome može li se neki dokaz izvesti, već da se isključi javnost! Opet je reagirao Škrlec: »Ne treba isključivati javnost. Tu se radi o pučkoškolskom pitanju! Moram dobiti rješenje da se mogu žaliti, a sve je u vezi spisa«. Predsjednica vijeća je zaključila da sud neće isključiti javnost. Suđenje se nastavlja danas saslušavanjem svjedoka optužbe.

Dar za inspektora

Kada je došao na red pregled DVD-a na kojem je MUP napisao da se radi o tajnim podacima treće zaštitne sigurnosne razine, vijeće je odlučilo da svi napuste sudnicu. Nakon kraćeg vjećanja novinaru Novog lista je dopušteno da vidi o čemu se radi. Vidjeli smo Biserku Gregorović u druženju s Vivien Merdita u njenom lokalu ali kako zajednički ručaju u »Spaghu« kada je inspektorica dobila dar za inspektora koji je obavio nadzor kod Vivien Merdita.

Slika do slike

Nakon toga Biserka Gregorović govori kćeri: »Željka mi je javila. Izmijenila je natječaj«, a sumnjičava kći pita: »A što ako ne dobijem?«.
– Željka mi je rekla da kada sve skupimo da joj donesemo da prekontrolira, što znači da joj se nešto mora odnijeti. Ne možeš biti divljak. Ako je tražila odnijet ću joj. Svi kojima je ona namjestila dobili su«, zaključuje Gregorovićeva.
U narednom razgovoru Željka Marković kaže inspektorici da može slaviti, a ona će »Ljubim te«.
Nakon što je inspektoričina kći kao jedini kandidat za prostor uspjela u licitaciji, brižna majka joj savjetuje: »Što sam ti ja rekla, dobra je ona ali nešto očekuje, tako to ona radi«. A Davorka odgovara: »Dat ću joj jednu torbu«, a majka pokroviteljski: »Moraš dati da bi dobio, stalno ti to govorim«.
U nastavku preslušanih tajno snimljenih razgovora Željka Marković i Biserka Gregorović govore o uređenju prostora u Ciottinoj ulici iz kojih je vidljiv trud ravnateljice da gradske službe urede prostor na svoj trošak.
U nastavku dokaznog postupka pregledan je DVD u kojem smo vidjeli stan Željke Marković na tri etaže. Bolje rečeno, vidjeli smo stan galeriju. Slika do slike. Kao što je poznato, MUP je oduzeo 98 slika, ali je polovicu vratio.

Branko ŠKORIĆ (Novi list)
Slika

Kantrida76
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !

Teme: 42

Post broj:#56  PostPostao/la Kantrida76 » 16.11.2012, 22:45

Gledam stare slike Rijeke, gledam profil ljudi koji je tu zivio, gledam koji su ljudi sve stvarali i dizali ovaj grad i onda ovaj sljam koji se doselio nakon 45 jos i danas zajedno sa svojim potomstvom ruse sve ono sto vrijedi i od ovoga grada stvaraju cirkus.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#57  PostPostao/la Adamić » 28.11.2012, 17:50

Kriminal na kriminalu je u ovom gradu. Živjela borba za pravdu ! Pogledati video do kraja.

Opsada u centru grada: ‘Kralj Korza’ izbačen na ulicu!
Nov 22nd, 2012 | Kategorija: Vijesti

U Ulici Ante Starčevića 2 već dva dana traje opsada poslovnog prostora u kojem se trenutno nalaze Slavica Šota i zaštitarska služba koju je unajmila s jedne strane, a s druge predstavnici Rijekatekstil Domusa, ‘kralja Korza’ Mirka Pavičića i njihova zaštitarska služba.

U poslovnom prostoru, koji je Šota kupila prije gotovo 12 godina, godinama se nalazi tvrtka Rijekatekstil Domus iako je Šota na sudu u Ljubljani dobila pravomoćnu presudu kojom je potvrđeno kako je poslovni prostor njeno vlasništvo. Sporni prostor je do tada iznajmljivao Grad Rijeka, ali ga je nakon postupka denacionalizacije od vlasnika otkupila riječka poduzetnica. Nekoliko godina nakon toga prostori su izuzeti iz upravljanja Grada. Novac uplaćen za najam od razdoblja presude do izlaska iz upravljanja Grada je vraćen najmoprimcu koji do danas nije izašao iz prostora te ih i dalje koristi.

Pravomoćnu presudu iz 2009. godine Šota je odnijela na Općinski sud koji ju je potvrdio, a na što je Rijekatekstil Domus uložio žalbu. Od tada pa do danas, predmet je na Županijskom sudu koji do danas ne riješava sporni predmet. Zanimljivo je da, iako predmet na Županijskom sudu nije riješen, predsjednik uprave Rijekatekstil Domusa Dragan Rukavina u izjavi za Novi list već zna koju će presudu donijeti:
– Županijski sud odbio je potvrditi pravomoćnost presude jer se nekretnina nalazi u Hrvatskoj i za nju je nadležan hrvatski pravni sustav, tvrdi Rukavina.

Odmah nakon operacije ulaska u prostor u Ulici Ante Starčevića, u zašitarsku kuću Klemm, koju je angažirala Šota, ušao je nadzor Državnog inspektorata. Istovremeno, Šota u svojoj tvrtki ima porezni nadzor još od travnja mjeseca. Riječka poduzetnica sumnja kako se ne radi o koincidenciji nego uobičajenim metodama pritiska prema ljudima koji se usuđuju suprotstaviti moćnicima.

Imala sam provjerenu informaciju da se Rijekatekstil Domus sprema na izlazak iz poslovnog prostora, a u što smo se sami uvjerili, ali da je jednako tako intencija u njega ubaciti drugu tvrtku. Da se to dogodilo, mi bismo opet bili prisiljeni voditi dugogodišnje sporove kako bismo stupili u posjed našega vlasništva, izjavljuje za Novi list Šota koja je u vlastiti prostor ušla 20. studenog uz pomoć zaštitara, doslovno 10 minuta prije zatvaranja lokala te obavijestila policiju kako se nalazi u svom prostoru.

U međuvremenu je, prema tvrdnjama Rukavine, u rekordnom roku od Općinskog suda ishodovana prvremena mjera prema kojoj Šota mora napustiti poslovni prostor, ali Šota tvrdi da nikakvu mjeru nije zaprimila. (rd)

--------------------------------------------------------------
Slika
Rat fotografijama: vlasnik Rijekatekstila Mirko Pavičić i predsjednik Županijskog suda Veljko Miškulin u izlogu dućana Casa mia

Šota: Pavičiću, tuži me! (VIDEO)

Tjedan dana nakon početka opsade poslovnog prostora u Starčevićevoj ulici, Slavica Šota je dala interview za RiTV. Slavica Šota poručuje kako ovo nije borba samo za njenu imovinu nego borba protiv korupcije i kriminala u cijelom gradu apelirajući na institucije da konačno počnu raditi svoj posao.

U razgovoru za RiTV Šota objašnjava način na koji sustav štiti i pogoduje vlasniku Rijekatekstila Mirku Pavičiću. Šota tvrdi i kako ima konkretne dokaze za kriminal koje je poslala nadležnim institucijama, a koje za sada ne reagiraju.
– Ne bojim se više ničega. Sve građane koji su s Pavičićem imali problema, moraju biti hrabri poput nas. Samo na taj način će ga se moći procesuirati, zaključuje Šota.
http://www.rijekadanas.com/sota-pavicicu-tuzi-me-video/
Slika

klošarinjo zamet
ĆO !!!
ĆO !!!

Post broj:#58  PostPostao/la klošarinjo zamet » 3.12.2012, 09:31

ovaj grad je ustrojen na način da pomaže nazivimo ih veleposjednicima, i tako već dugi niz godina. Nadam se da će se neko normalan kandidirat na sljedećim izborima jer mi je obija i njegove klike kojom se okružio već puna kapa! :dole :dole

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#59  PostPostao/la Adamić » 10.12.2012, 16:25

:zastava: : ajmo
21. dan u borbi protiv korupcije i kriminala na riječki način

Protječe 21. dan od kada je Slavica Šota sa suprugom zatočena u poslovnom prostoru kojeg je kupila prije 10-tak godina i za kojeg još uvijek čeka uknjižbu vlasništva koja je nemoguća bez rješenja Županijskog suda. Slučaj je izazvao veliku pažnju svih nacionalnih i svih lokalnih medija osim Novog lista u kojem je ova tema zabranjena.

Sa obitelji Šota se solidariziraju i mnogobrojni Riječani koji ih podržavaju u pokušajima da obrane svoju imovinu ali i ukažu na razmjere korupcije i organiziranog kriminala u gradu Rijeci.

Kako su najavili odgovorni iz Rijekatekstila, koji je do ulaska Šote koristio ovaj poslovni prostor, svakog trenutka očekuje se obustava struje, vode i hrane. Šote mirnim putem ne namjeravaju van do odluke Županijskog suda, pokušaj nasilne policijske deložacije bi se mogao dogoditi već u srijedu.

U međuvremenu Slavica Šota se oboružala majicom na kojoj je pored slike antologijskog šampanjca vlasnika Rijekatekstila Mirka Pavičića i predsjednika Županijskog suda Veljka Miškulina natpis ‘Borba protiv korupcije i organiziranog kriminala u Rijeci’.

slavica31.jpg
SVI SMO MI SLAVICA !
slavica31.jpg (21.99 KiB) Pogledano 1429 puta

MITO I KORUPCIJA.jpg
MITO I KORUPCIJA
MITO I KORUPCIJA.jpg (64.46 KiB) Pogledano 1429 puta

(rd)
----------------------------------------------------------------------------------------

Vezano za ovu korpciju, baš danas sam doznao od jedne kolegice koja radi u gradskoj upravi da je to sve mito i korupcija. Ovi gradski natječaji , ma zaboravite ako mislite pošteno sudjelovati. Tu su samo veze, ne samo obične veze , nego onda još na to ide onaj tko ima još jaču vezu. Dakle , npr. razgovor za posao je već unaprijed riješen, zato što takvi koji imaju vezu dobiju unaprijed pitanja sa natječaja i naravno bit će najbolji kandidati. Nemoguće je znati sve gradske propise napamet, nema te osobe.
Kaže kolegica , najbolja je plaća u županiji, tu se plaće kreću oko 7000 kuna.
Slika

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#60  PostPostao/la Adamić » 20.2.2013, 12:04

Ovo je u biti Rijeka na svakom koraku! Treba sve takve iz gradske i državne uprave potjerati u zatvor pa nek tamo namještaju ! Ljudi bi zbog bilo kakve materijalne koristi učinili svašta, gazili druge ljude samo da dođu do cilja! Šteta zbog ovakvih korumpiranih stvari mladi odlaze iz grada. Šarićka bi trebala svu tu đubrad smjestiti rešetaka ! :lol: :gore

Suđenje u Rijeci
Marković i Gregorić: Zatvorene smo i osramoćene zbog neuvjetnog prostora

Slika
Planovi i dogovori Željke Marković i Biserke Gregorović izjalovili su se zbog banalne činjenice da je iznajmljeni gradski prostor prenizak da bi u njemu bila trgovina, pa taj prostor i sad zjapi prazan

RIJEKA Nastavak suđenja akterima zvučnih imena i zanimanja zbog zlouporabe položaja i ovlasti te davanja i primanja mita jučer je ukazao na jedan gotovo nevjerojatan detalj, sporni poslovni prostor u Ciottinoj ulici 12 c uopće ne udovoljava zakonskim tehničkim minimalnim uvjetima da bi se u njemu odvijala djelatnost trgovine, jer strop nije dovoljno visok. A prema optužnici USKOK-a prvooptuženoj bivšoj inspektorici Državnog inspektorata Biserki Gregorović i suspendiranoj ravnateljici Direkcije za poslovne prostore Grada Rijeke Željki Marković na teret se stavlja da su kaznenim djelima omogućili da inspektoričina kći Davorka izlicitira upravo taj prostor.
Ukloniti konkurenciju

U konačnici Davorka Gregorović je prostor u Ciottinoj vratila Gradu Rijeci i povela spor da joj se vrati jamčevina u iznosu od 15 tisuća kuna. Međutim, u Gradu Rijeci drže da je unajmiteljica tog prostora uoči licitacije imala pravo pogledati prostor gdje je trebala imati trgovinu kožne galanterije i bižuterije i da je prema tome trebala i znati koliko je potrebna minimalna visina prostora za obavljanje djelatnosti trgovine.

USKOK navodi da je od 8. travnja do sredine lipnja 2011. godine Željka Marković u kooperaciji s Biserkom Gregorović omogućila da se na licitaciji za prostor u Ciottinoj javi samo Davorka Gregorović. U tom cilju Željka Marković je optužena da je promijenila već objavljene uvjete natječaja i u drugom oglasu navela »osim za frizerske usluge«. I to iz razloga što se znalo da ima zainteresiranih za »frizeraj«.

Iz tajno snimljenih razgovora između dvije optuženice posve je razvidno kako su se dogovarale. Željka Marković upozorava Biserku Gregorović da je na web stranici objavljen natječaj. Biserka zove kćer Davorku i obavještava je da je jamčevina 15 tisuća kuna, a rok natječaja 26. travnja.

Nakon okončanja rasprave obratila nam se Željka Marković.

– Eto vidite! Za što sam ja optužena? A taj prostor uopće ne zadovoljava uvjetima za trgovinu. Pa zar ja da idem s metrom po dvije tisuća poslovnih prostora i kontroliram udovoljavaju li tehničkim uvjetima za djelatnost?

– Zašto sam ja bila u zatvoru? Ostala sam bez 20 tisuća kuna, osramoćena sam, a sve zbog neuvjetnog prostora, rekla nam je umirovljena inspektorica Gregorović.

Nakon što je inspektorica doznala da ima zainteresiranih za frizerski salon, Markovićeva javlja da će dopuniti natječaj jer je frizerski salon preko puta

– Ne smiješ nikome reći da sam ti to sredila, kaže Marković.

Nakon toga obraća se »Ediški«, a riječ je o referentu u Direkciji Edi Damjanoviću i daje mu upute. Inspektorici Gregorović javlja pak da je sve riješeno.

– Ipak neću staviti samo »osim frizerskog salona« nego u zagradi napisati »postolar ili urar« pa smo onda zaj... svih.
Naknada za uslugu

Gregorović je ubrzo javila dobre vijesti svojoj kćeri i upozorila da se mora odužiti Željki Marković.

– Izmijenila je natječaj da ne bi netko drugi pucao na to. Ne možeš biti divljak, ako je tražila odnijet ćeš joj, svi kojima je ona namjestila dobili su.

U konačnici su policijski inspektori u sobi Željke Marković pronašli narukvicu i novčanik koji je dobila za uslugu oko namještanja poslovnog prostora u Ciottinoj 12 c.

Proceduru oko iznajmljivanja poslovnih prostora jučer je vijeću kojem predsjeda sutkinja Jesenka Kovačić detaljno pojasnio svjedok Edo Damjanović. Tijekom 2011. godine radio je kao viši referent za korištenje i evidenciju poslovnih prostora u Direkciji.

– Ja pripremam materijale u vezi poslovnih prostora i prije licitacije dostavljam ih šefici Marković. Ona ih pregleda i nakon potpisivanja prosljeđuje pročelnici Miličević. Nakon toga materijali idu na kolegij gradonačelnika. Slijedi sjednica kolegija i na kraju gradonačelnik potpisuje. U konkretnom slučaju za Ciottinu 12 c znam da je ravnateljica promijenila uvjete natječaja jer smo pogriješili ne navevši u natječaju »sve osim frizerskog salona«.

Tužiteljicu Jasnu Jurković je zanimalo je li kolegij odnosno gradonačelnik uvijek potvrdio sve što je vezano uz zakup poslovnih prostora. Svjedok je odgovorio da je bilo je slučajeva kada je gradonačelnik nešto promijenio u natječajima. Svjedok je još pojasnio kako nisu baš uvijek tražili od Odjela za poduzetništvo suglasnost u slučaju da se mijenjaju uvjeti natječaja jer se radi o brzinskoj dopuni. »Nakon ovog slučaja sve izmjene i dopune natječaja objavljuju se u Novom listu«.

Dugi radovi

Inženjerka građevinarstva Tajana Jukić Nezirević gotovo sat vremena odgovarala je na pitanja u vezi obavljanja radova u Ciottinoj. Između ostaloga rekla je kako je njena šefica optužena Marković sazvala sastanak sa zakupcem prostora i izvođaćem radova i da je to neuobičajeno. Objasnila je da bi radovi bili daleko ranije gotovi da se nije uplela šefica.

– Ja sam predvidjela da će sanacioni radovi potrajati deset dana, ali su potrajali mjesec i pol.

Svjedokinja je na pitanje branitelja Biserke Gregorović – Milenka Škrleca »Je li izmjerena visina prostora i je li ona spada u minimalne tehničke uvjete?« jednostavno odgovorila – da nije izmjerila visinu.

I Željka Marković je postavila brojna pitanja, a na ključno – jesu li radovi kasnili zbog gradnje sanitarnog čvora, Jukić Nezirović je odgovorila »Tamo nije niti trebao biti sanitarni čvor«.

Jučer smo čuli i zanimljiv odgovor svjedoka Gorana Marjanovića vlasnika tvrtke koja ima opatijski restoran Ružmarin.

– Meni je gospođa Biserka javila da dolazi nadzor u restoran, ali prije toga već me nazvala i Tihana iz istog inspektorata. Ona je kuma moje supruge i javila mi je da dolazi inspekcija.

Suđenje se nastavlja danas iskazima novih svjedoka koje je predložio USKOKkraj teksta

Autor: Branko Škorić
http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kro ... g-prostora
-------------------------------------
Negdje sam bio čitao da je u razvijenim sjevernim zemljama Švedske , Norveške .. korupcije gotovo da i nema , kad su ih bili pitali o tome nešto..čudili su se..jednostavno to im je neprihvatljivo ponašanje... i sad ono zanimljivo... čuli ste tu priču bezbroj puta..

Prvi koji je pokušao bespravno napravit kuću bio je tamo neki naš čoban (balkanac)... i zbog njega su morali zakone o bespravnoj gradnji donijeti...
Slika

PrethodniSljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Općenite rasprave