Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Pomorski putnički terminal

Cestovni, pomorski, zračni i željeznički promet Rijeke i našeg kraja.
gost

Pomorski putnički terminal

Post broj:#1  PostPostao/la gost » 6.10.2009, 19:57

Upravo gledam prilog na TV o (konačnom) otvaranju putničkog terminala

Baš smo komentirali kako bazen i rukometna dvorana imaju premala gledališta....
A naš famozni terminal nema čekaonicu :predaj:

Ne možeš vjerovat :evil:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 862

Re: Otvorenje putničkog terminala

Post broj:#2  PostPostao/la Adamić » 6.10.2009, 20:04

Danas se je službeno otvorio iako sam vec preko 15 puta prošetao njime otkad se otvorio.

Nema čekaonice , trebala bi biti tamo gdje se budu karte prodavale.

Ne znam nisam jos vidio pa nemogu nista reci .

Vjerojatno ce se u kaficu cekati
Ekskluzivni.jpg
Ekskluzivni.jpg (34.33 KiB) Pogledano 341 puta

Lounge.jpg
Lounge.jpg (30.29 KiB) Pogledano 341 puta

gost

Post broj:#3  PostPostao/la gost » 6.10.2009, 20:07

Navodno je čekaonica u sklopu kafića i restorana brze prehrane...to će bit OK ukoliko te netko ne upozori da ne možeš sjedit ukoliko nisi bar kavu naručio :piti:

Da sad ne kopam po netu..koliko je novaca potrošeno za terminal?

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#4  PostPostao/la Adamić » 6.10.2009, 20:14

Pomorsko-putnički terminal navodno je vrijedan 95 milijuna kuna.

Treba napomenuti da se je velika prašina dignula oko koncesioniranja zgrade na lukobranu.
Zoran Maržić, inače vlasnik tvrtke Dulcis Vita, glavni je koncesionar u zgradi na Riječkom lukobranu, dosta se je pisalo da je to namješteno unaprijed bez nekog natječaja.

Njegova tvrtka Dulcis Vita dobila je koncesiju koju godišnje plaća, navodno oko 120.000 eura. Maržić ističe kako je riječ o 2000 metara četvornog prostora u putničkom terminalu koji je pod koncesijom. U prizemlju će se urediti poslovni prostori za agencije, poput rent a cara, za prodaju karata te prostori za prijam putnika.

Taj riječki poduzetnik javnosti je postao poznat prvo kao ugostitelj s nekadašnjim lancem punktova brze hrane, koji je danas prerastao u tvrtku pod imenom Food City(Hamby), čija se prodajna mjesta nalaze na frekventnim pozicijama.

gost

Post broj:#5  PostPostao/la gost » 11.10.2009, 22:21

"Čekaonica uopće nije bitna". Putnici za katamarane dođu malo prije partence, brza pruga navodno broji zadnje dane a za kafić, restoran i disko klub ne treba čekaonica.
Bilo je govora da će Jadrolinija imati agenciju u terminalu, kad ono neki kazotić u sklopu kafića. Od AGENCIJE (danas neka banka) otišlo se sa strane zgrade u agenciju ;a sad ta velebna agencija izgleda kao mjenjačnice ispod robne kuće RI. A ni autom nemozes unutra ako ti se drvenjak ne smiluje

nikola
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Teme: 266

Post broj:#6  PostPostao/la nikola » 12.10.2009, 08:57

ilirija napisao:"Čekaonica uopće nije bitna". Putnici za katamarane dođu malo prije partence, brza pruga navodno broji zadnje dane a za kafić, restoran i disko klub ne treba čekaonica.
Bilo je govora da će Jadrolinija imati agenciju u terminalu, kad ono neki kazotić u sklopu kafića. Od AGENCIJE (danas neka banka) otišlo se sa strane zgrade u agenciju ;a sad ta velebna agencija izgleda kao mjenjačnice ispod robne kuće RI. A ni autom nemozes unutra ako ti se drvenjak ne smiluje

POTPISUJEM!!!
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#7  PostPostao/la Adamić » 12.10.2009, 12:38

ilirija napisao:"Čekaonica uopće nije bitna". Putnici za katamarane dođu malo prije partence, brza pruga navodno broji zadnje dane a za kafić, restoran i disko klub ne treba čekaonica.

Bio sam na otvorenju terminala ,izgleda dosta veliko i ima puno mjesta. Čekaonice u pravom smislu nema ali zato restoran-kafić služi umjesto nje i koliko cujem gost ce moci sjest bez išta da naruči.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#8  PostPostao/la Adamić » 13.10.2009, 00:26

s otvorenja ;)
Terminal Club 2009.JPG
Terminal Club 2009.JPG (109.11 KiB) Pogledano 340 puta

Terminal Club otvorenje 2009 s26.jpg
Terminal Club otvorenje 2009 s26.jpg (254.7 KiB) Pogledano 340 puta

Terminal Club otvorenje 2009.jpg
Terminal Club otvorenje 2009.jpg (91.46 KiB) Pogledano 340 puta

Gost
R13kA
R13kA

Teme: 23

Post broj:#9  PostPostao/la Gost » 13.10.2009, 15:08

Ja mislim da je čekaonica potrebna ako mislimo primati i velike putničke brodove, a ne samo katamaran. A koliko se sjećam u planu je i privlačenje tih velikih kruzera.
Ja sada navigam na jednom od takvih (3000 putnika) i neka čekaonica je potrebna radi carinskih i sigurnosnih pregleda tokom izlaska i povratka putnika na brod.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#10  PostPostao/la Adamić » 11.4.2010, 12:39

Kako je rekao jedan profesor sa Ekonomskog fakulteta
" mislio sam da ce Rijeka napraviti novi terminal kad ono birc . :lol:

Ima tu dosta istine.

sec

Post broj:#11  PostPostao/la sec » 11.4.2010, 19:15

sad ce bit da opet ja nesto kenjam , recimo autobusni kolodvor zabica ima cekaonicu , kakva takva i svi smo mi putovali s te iste , i nek mi sad netko kaze da je sjedio tamo i cekao bus , mos mislit , svi smo visili po kaficima uokolao ili na samom kolodvoru .

zato ne vidim problem sto ga vi ovdje stalno naglasavate , a i u samom ulazu u terminal postoji jedno 15stak mjesta u stilu cekaone .

mislim da vecina onih koji putuju , rade ce sjest u birc i popiti cugu ili ce jednostavno pricekati na lukobranu prije polaska , ovako i onako na terminalu je prometno ljeti tako da ljudi zele biti van na otvorenom ili na terasi a ne u nekakvom zatvorenom prostoru .

gost

Post broj:#12  PostPostao/la gost » 11.4.2010, 20:06

Da i popit pivu za 20 kuna.Lako je kad se ima

rijeka53

Post broj:#13  PostPostao/la rijeka53 » 11.4.2010, 21:48

sec napisao:sad ce bit da opet ja nesto kenjam , recimo autobusni kolodvor zabica ima cekaonicu , kakva takva i svi smo mi putovali s te iste , i nek mi sad netko kaze da je sjedio tamo i cekao bus , mos mislit , svi smo visili po kaficima uokolao ili na samom kolodvoru .

zato ne vidim problem sto ga vi ovdje stalno naglasavate , a i u samom ulazu u terminal postoji jedno 15stak mjesta u stilu cekaone .

mislim da vecina onih koji putuju , rade ce sjest u birc i popiti cugu ili ce jednostavno pricekati na lukobranu prije polaska , ovako i onako na terminalu je prometno ljeti tako da ljudi zele biti van na otvorenom ili na terasi a ne u nekakvom zatvorenom prostoru
.

Cesto putujem na dulje staze i rado idem u cekaonu jer su prostrane, ciste, mirne
sa foteljama i prikljuckom za pc pa mogu na internet i "K VAMA" :lol:,
a ima i cuvar....., tako da NE moram ici na zuju i stajati na nogama po noci u bircu ....

Na zabici mi pred par godina trebala garderoba za ostaviti na par sati kofer .... tamo je gotovo NEmoguce sjediti na onih par izlizanih stolica uz wc, minimini garderobu, pijance, @urvice, smucavce
i sumnjivce koji se tamo smucaju, a o cistoci cemo drugom prilikom.

Sto se ima vise alternativa to je uvijek najbolja solucija.... ;) ako imamo terminal,
onda neka i opravda ime ca ga nosi, sa svim potrebnim sadrzajima za PUTNIKA.... :D

gost

Post broj:#14  PostPostao/la gost » 11.4.2010, 22:27

Putnički terminal (čekaonica) služi znači PUTNICIMA za odmor i čekanje određenog prevoznoga sredstva, kupnju karata naravno a ne za ispijanje bire i jedenje sendviča zato jer moraš kad si već tamo nešto popiti i naravno pojesti jer hvala bogu nemožeš tamo sjediti i piti vodu koju ti ja neću donesti jer je besplatna ( a i nisam konobar). Na kraju svega ono i nije putnički terminal. Brza pruga se ukinula (koristi više nije ni bilo), a za katamarane terminal ni ne treba jer to sve traje 15-ak minuta. Prema tome naprijed Maržiću, Obi i ekipa

sec

Post broj:#15  PostPostao/la sec » 13.4.2010, 11:06

koliko ja znam , nekakvih nocnih brodskih linija kod nas nema , ono u stilu da moras prespavati , izmedu ostalog ako i imas par sati do broda , katamarana ... sigurno neces cekati u nekakvoj cekaonici nego ces malo obici grad , razgledati , makar ja tako radi ako sam u mogucnosti , pogotovo u manjim sredinama .

nije rijeka NY , pariz . milano ili nekakav velegrad di ti do centra treba sat vremena da bi nes pogledao , rijeka je mali gradic di u par sati mozes skoro sve bitno pogledati , tako da nam ne treba neka velebna cekaonica , alternativa je uvijek dobro dosla , prikljucak za pc super .

lako je tu pisati i praviti se pametan ,al ako ti nesto smeta , regagiras , sugeriras , upucujes , djelujes , radis . . .

sto se mene tice za mene je terminal pun pogodak i da ima mana nas je kakav takav je , stvari se uvijek mogu jos bolje napraviti al ne same od sebe ili nekakvim kritiziranjem na netu !
rasprava je uvijek dobro dosla , mozda neki i budu ucinili nesto da se takve stvari sto ih smetaju , isprave !

Sljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Promet