Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Taxisti

Cestovni, pomorski, zračni i željeznički promet Rijeke i našeg kraja.
rijeka53

Taxisti

Post broj:#1  PostPostao/la rijeka53 » 18.11.2009, 15:56

stvarno moraju imati jedan minimum znanja o gradu u kojem
obnasaju, recimo "prvi", promidzbu samoga grada pa ovaj
ispit o gradskim znamenitostima za riječke taksiste,
je zaista hvale vrijedna inicijativa :čitati:

http://www.korzo.net/aktualno-u-rijeci/ ... siste.html

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 862

Re: taxisti

Post broj:#2  PostPostao/la Adamić » 18.11.2009, 17:41

Neka ih i ovdje posalju na ovaj forum :smijeh:

nikola
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Teme: 266

Post broj:#3  PostPostao/la nikola » 18.11.2009, 20:10

Adamić napisao:Neka ih i ovdje posalju na ovaj forum :smijeh:

Dobra, dobra!!! :smijeh:
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

nikola
Zaražen virusom R13Ka
Zaražen virusom R13Ka

Teme: 266

Post broj:#4  PostPostao/la nikola » 23.3.2010, 17:44

Određene maksimalne cijene riječkih taksija: Do pet kilometara 30 kuna
Nakon što je na prošloj sjednici Gradskog vijeća usvojena Odluka o autotaksi prijevozu, na Kolegiju je donesena Odluka o maksimalnom iznosu cijene usluge prijevoza.

Sagledavajući cijene prijevoza u hrvatskim gradovima, cijene u ostalim zemljama regije i Europe te dosadašnje cijene u Rijeci, kao i potrebe da se zadrži povoljna cijena prijevoza za relaciju do 5 kilometara, maksimalna cijena za relaciju do 5 kilometra će iznositi 30 kuna, a jedan kilometar vožnje za relaciju preko 5 kilometara maksimalno 7 kuna.

Jedan sat vožnje brzinom manjom od granične ili za stajanje moći će se naplatiti najviše 10 kuna, a cijena za noćnu vožnju može biti samo 20 posto viša od cijene dnevne vožnje.

Pročelnica Odjela za komunalni sustav Irena Miličević procijenila je kako će cijene koje će ponuditi autotaksi prijevoznici biti niže od maksimalnih, s obzirom na postojeću i potencijalnu konkurenciju na tržištu.

Gradonačelnik Obersnel osvrnuo se na dopis Udruženja obrtnika Rijeka te je prihvatio jedan njihov zahtjev, a to je da visina naknade za izdavanje dozvole za obavljanje autotaksi prijevoza ne stoji 1.500 kuna, već 1.000 kuna.

Neopravdanim su ocijenjeni zahtjevi Udruženja da maksimalna cijena do 5 kilometara bude 40 kuna, a čekanja 50 kuna.

izvor: rijeka.hr
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#5  PostPostao/la Adamić » 9.4.2011, 15:03

Slika

Sve pohvale Cammeu jer je svojom pojavom srušio cijene. :bravo:

Neki riječki taksisti nisu ni krenuli a već traže 50 kuna. Samo ću reći jednu stvar prijevoz 4 osobe od G.Zameta do centra grada dođe kod njih samo 23 kune a napadanja na ovu firmu dolazi od konkurencije koje su dosad držale monopol , uostalom tko ne želi raditi kao taksist za malu plaču nitko ga ne tjera. Ako se nitko ne javlja za posao taksista , vlasnik će morati povečati plaču i smanjiti broj radnih sati. Uostalom to mene ni zanima, meni je bitna cijena. :gore

Cammeo je bolji i od Autotroleja i drndanja u prenapučenim autobusima, stajanju na svakoj stanici. Prednosti taksija su ugodna vožnja , cijena, brzina i što je najvažnije dovede te točno na odredište. Pa gdje češ bolje.

gost

Re: Taxisti

Post broj:#6  PostPostao/la gost » 9.4.2011, 21:05

Da da super je Cammeo, samo za tu firmu izgleda ne vrijede prometni propisi kao za nas ostale smrtnike, barem po onome što se vidi svakodnevno u Mihanovićevoj

gost

Post broj:#7  PostPostao/la gost » 10.4.2011, 02:11

vinska mušica napisao:Da da super je Cammeo, samo za tu firmu izgleda ne vrijede prometni propisi kao za nas ostale smrtnike, barem po onome što se vidi svakodnevno u Mihanovićevoj

I na Žabici. I sve u svemu jako su bahati

gost1

Post broj:#8  PostPostao/la gost1 » 10.4.2011, 05:51

Cammeo je vratio taksi kao način prijevoza u Rijeku, a valjda i u cijelu Hrvatsku...

E sad...

Meni se dosta Cammeovih taksista žalilo na uvjete rada, ono koga briga za 8 sati i to...

Zadnji put me i odveo i doveo njihov taksist koji ne poznaje još dovoljno Rijeku, pa sam ga doslovno učio gdje, što i kako...nema veze, naučit će!

Ali ono od čega mi se kosa diže na glavi jesu njihovi fašistički pozivi provjere klijentu nakon vožnje, kao "da li vam je vozač izdao račun"...

U 2 ujutro...u 5 ujutro - strijeljao bi ih najrađe...

Uglavnom, firma očigledno nudi posao, ali prema razgovorima s vozačima međuljudski odnosi tamo su katastrofa.

(Opaska: prva varijanta posta je bila izeditirana, da mi Cammeo - za kojeg uopće ne sumnjam da provjerava internetske forume - ne bi poslao odrezanu konjsku glavu u krevet...) : lud

sikters
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#9  PostPostao/la sikters » 14.11.2011, 08:22

...htio sam ove fotke staviti pod"parkiranja" ali kako postoji i tema o taksistima, mislim da je ovdje prirodnije (ako se admin ne složi, molim da je premjesti)...
...ovdje se jasno vidi nered koji stvaraju ne samo "taxi cameo" već, rekao bi' još i više "rijeka taxi"
...da obrazložim...u zakonu stoji da se žuto označenim prometnim trakom mogu kretati autobusi javnog gradskog prometa i taxi vozila...a ne parkirati i tako spriječavati ostala vozila JGP koji onda moraju zauzimazi slijedeću voznu traku (a većinom i dvije)

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika

...moram napomenuti, da unatoč pozivima prometnoj policiji i prometnim redarima, problem ostaje isti iako mi nije jasno kako se to ne može riješiti.
...naime, ako je kazna 500,00 kuna, kako je rečeno iz gradske uprave, sumnjam da bi se, ako bi se te kazne i primjenjivale, netko od taksista usudio parkirati jer čisto sumnjam da zarađuje dnevno 500,00 kuna, čistih...
Nisi lijep al' si glup!

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#10  PostPostao/la Adamić » 14.11.2011, 13:05

Ne krivim taksiste nego gradsku upravu koja bi njima trebala riješiti problem parkiranja. Žabica vapi za novim uređenim autobusnim kolodvorom.

Pošalji tužibabu na web portal "Moja Rijeka" :arrow: http://www.mojarijeka.hr/tuzibaba/

Alen_Rijeka
Baniran
R13kA
R13kA

Teme: 8

Post broj:#11  PostPostao/la Alen_Rijeka » 14.11.2011, 13:58

Istina nemaju ni gdje parkirati a njima u interesu da budu što bliže klijentima.

sikters
Poznata osoba
Poznata osoba

Post broj:#12  PostPostao/la sikters » 15.11.2011, 08:11

Adamić napisao:Ne krivim taksiste nego gradsku upravu koja bi njima trebala riješiti problem parkiranja. Žabica vapi za novim uređenim autobusnim kolodvorom.

Pošalji tužibabu na web portal "Moja Rijeka" :arrow: http://www.mojarijeka.hr/tuzibaba/

...također...imamo isto mišljenje...
tužibaba je poslana na "Moja Rijeka" i upit je poslan gradskoj upravi koja je dala odgovor koji to i nije, tj. odgovorila je diplomatski što ja nisam prihvatio jer se situacija ne mjenja kao što vidite...ove fotke su i napravljene stoga da bi gradska uprava uvidjela da nismo glupi i da se ništa nije rješilo...
Nisi lijep al' si glup!

gost

Taxisti

Post broj:#13  PostPostao/la gost » 15.11.2011, 17:27

Ne preostaje nam ništa drugo nego ovako javno raspaliti po primitivcima!
Ovu sam situaciju upravo objavio u "Parking majstori u Rijeci", no kako je riječ o TAXI vozilu, red je da se nađe i u ovom naslovu!
Ovo je vozilo (s oznakom TAXI na krovu) bilo parkirano na više neko frekventnom pješačkom prelazu najmanje sat vremena (toliko je vremena prošlo između dviju fotografija koje sam snimio!).
Slika

Vrati se na: Promet