Pridruži nam se

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE NA PRVI FORUM O GRADU RIJECI I NJEGOVOM KRAJU

Gradske plaže

Šetnice, planine, plaže, životinje, biljke unutar PGŽ-e...

Gradske plaže

Post broj:#1  PostPostao/la Adamić » 10.5.2010, 19:17

Nažalost iako je Rijeka grad na moru on još nema u 21 stoljeću uređenu nijednu plažu. :oops:
Žurkovo ,Pećine , plaža ispred stadiona Kantride i plivačkog bazena to su omiljena kupališta Riječana. Iako Žurkovo ne spada pod Rijeku tamo je ipak glavno riječko kupalište. Ni tamo nije bajno , plaže kao plaže u pravom smislu riječi doslovno nema, većina obale čine stijene.. nepristupačan prilaz ,bez infrastrukture. Ne znam zašto je teško nasut barem malo Kostrenske obale, poravnat i uredit barem jednu plažu kako treba..Osim za odrasle plaže treba prilagoditi i za malu djecu. Za invalide postoji plaža na Biviu i to je vrlo pohvalno.

OPĆINA KOSTRENA JOŠ UVIJEK NIJE PRONAŠLA KONCESIONARA PA I OVE GODINE UREĐENJE PLAŽA FINANCIRA IZ VLASTITE BLAGAJNE

Samo za tuširanje kupača troši se dvadesetak tisuća kuna

KOSTRENA – Svi koji ljetne mjesece provode na nekoj od plaža u Kostreni, ni ove godine ne trebaju očekivati bitna iznenađenja, bilo pozitivna, bilo negativna. Dočekat će ih, naime, relativno uređen priobalni dio, ali i dalje bez novih sadržaja. Kako kaže komunalna redarka u Općini Kostrena Ariana Krajačić, svi novi zahvati bit će na tragu dosadašnjih.
– Ove godine planiramo postavljanje barem nova dva tuša od čega će najmanje jedan biti na najposjećenijoj kostrenskoj plaži, Novoj vodi. Ova plaža dosad nije imala tuša jer mi po pitanju infrastrukture na pomorskom dobru koje kao takvo nije pod našom ingerencijom najčešće ovisimo o dobroj volji ugostitelja koji nam dopuštaju priključenje na njihova brojila. Budući da se tuševi na kovanice nisu pokazali kao uspješno rješenje, svi tuševi bit će ove godine na potisak. Inače, samo za račune za vodu koja odlazi na ove tuševe u ljetnim mjesecima izdvaja se dvadesetak tisuća kuna, govori Krajačić.
Kupači će ove godine u Kostreni dobiti još jednu plažu ograđenu branom i to na predjelu između Kostrenke i Anića. Branom je zaštićena i uvala Svežanj koja već dvije godine ima Plavu zastavu te u Općini Kostrena vjeruju da će i ove godine dobiti to priznanje. Krajačić kaže da postoji namjera formiranja plaže na koju bi dolazili vlasnici pasa sa svojim ljubimcima. Iako je prijedlog bio da se za tu namjenu izdvoji mala plaža ispod sportskih terena u uvali Žurkovo, zasad se od te ideje odustalo.
– Zadovoljni smo što se povećava broj ugostiteljskih objekata na obalnom putu što našim gostima nudi dodatne sadržaje. Trenutačno zaprimamo velik broj zahtjeva za koncesije na pomorskom dobru, a uglavnom se radi o štandovima s raznovrsnom ponudom – kaže Krajačić.
Unatoč uloženom trudu i novcu, koji se u Kostreni bez sumnje ulaže u uređenje priobalja, mnogi će od posjetitelja u vrijeme ljetnih mjeseci Kostreni zamjeriti štošta – da nema dovoljno tuševa, kafića, parkirališnih mjesta, popratnih zabavnih sadržaja ili naprosto ležaljki i suncobrana za iznajmljivanje te da joj kao gradskom kupalištu većine Riječana nedostaju koncesionari plaža. Istina je da se priča o koncesijama plaža u Kostreni još nikad nije ozbiljnije razmatrala, no s obzirom na sve veći priljev kupača i činjenicu da kostrenske plaže ljeti postaju jednodnevna turistička destinacija, odabrati dobrog koncesionara koji će na taj način rasteretiti općinski proračun, a kostrensku rivijeru pretvoriti u resurs od kojeg će koristi imati svi, u Općini Kostrena trebao bi biti osnovica svakog planiranja budućeg razvoja obale.

B. ČALUŠIĆ
Slika
Batthyany:Nije palača prevelika nego si ti premalen !
Riječka naj naj rubrika ! Jeste li znali ?
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 715
Medalje: 8

Re: Gradske plaže

Post broj:#2  PostPostao/la doris » 17.7.2010, 10:31

Ja se otkad znam za sebe kupam na Črišnjevu (ispod Krčkog mosta). I nebi mjenjala tu plažu. Zbog jake struje tamo je more čisto.

Slika

Slika

nađu se lijepe plažice, Ove godine je napravljen i šumski put gdje svako toliko su stavili skale za do plaže.
doris
Šegrt
Šegrt

Teme: 17
Medalje: 1

Post broj:#3  PostPostao/la Adamić » 17.7.2010, 10:34

Nije loše ni ovdje se doći kupati . Možda je malo daleko i most treba platiti ali i neki moji prijatelji se tamo znaju kupati. Ja nisam još ali budem.

Inače ja se kupam u Voloskom . Imaju vaterpolo golove tako da svatko može doći malo osnažit svoje tijelo pucajući na golove tj. ako si početnik malo ćeš se naplivati po loptu iza gola . :lol:

Slika

Slika
Slika
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#4  PostPostao/la doris » 17.7.2010, 10:36

Nejdeš preko mosta, nego prije mosta skreneš desno, tamo ti je nekad pristajao trajekt za otok Krk. Kad skreneš desno ideš samo ravno do kraja.
doris
Šegrt
Šegrt

Post broj:#5  PostPostao/la Adamić » 17.7.2010, 10:51

doris napisao:Nejdeš preko mosta, nego prije mosta skreneš desno, tamo ti je nekad pristajao trajekt za otok Krk. Kad skreneš desno ideš samo ravno do kraja.

Aha ti se prije mosta kupaš odnosno baš ispod dole. Jeli zna tamo biti puno ljudi ?
Slika
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#6  PostPostao/la doris » 17.7.2010, 22:23

Zna bit puno ljudi ali to se sve izgubi, pa ti se ne čini da je gužva. Jedino na početku zna bit više ljudi. Plaža ide prema Jadranovu, čak se i nahodaš. Mi idemo na more oko 10-11 ujutro, tako da smo sami do 16-17 sati. onda počmu ljudi dolazit.
doris
Šegrt
Šegrt

Post broj:#7  PostPostao/la Adamić » 17.7.2010, 22:37

To ti je opasno vrijeme za ići na more jer sunce je prejako. Ja uvijek u 16 idem.Čuvaj kožu jer ona pamti.
Slika
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#8  PostPostao/la doris » 17.7.2010, 23:02

Ne zabrinjava mene sunce. Cijeli život sam po cijele dane na moru, samo treba znat kako, i nikad nisam pocrvenila ni ja ni djeca.
doris
Šegrt
Šegrt

Post broj:#9  PostPostao/la gost » 18.7.2010, 08:04

Baš sam neki dan u dva navrata s barkom prolazio kraj Črišnjeve.
gost

Post broj:#10  PostPostao/la Adamić » 27.8.2010, 22:42

Plaža na Biviu . Možda plaža nosi i neki svoj lokalni naziv ali kako nisam s tog podučja ne bih znao.
Inače plaža je lokalnog tipa , tj. većinom na plažu dolaze ljudi koji žive u blizini.

Slika

Slika

Šteta što nije sređena lijepše šetnica uz more. Lokacija je predivna , da se ima imalo volje mogli bi imati i mi svoj Lungomare uz onaj Kostrenski i Opatijski.

Slika

Slika
Šetnica kasnije završava u moru. Trebalo bi ju urediti.

Nisam išao do kraja ali me jako zanima kako izgleda cijela ruta odavde pa sve do Preluke. Mislim malo me sram da naprimjer umrem a da ne prođem nikad neke lijepe dijelove Rijeke.
Inače u istraživanje ovakih ruta potrebno je ići s nekim lokalapatriotom . Teško je ići u neko istraživanje krajolika s nekim koga ne zanimaju baš ovakve stvari. :slikanje: :putopisac:
Slika
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#11  PostPostao/la gost » 28.8.2010, 17:54

Koliko ja znam šetnica ide od Bivia (točka A), skoro do Preluka start-cilj (točka B)
gost

Post broj:#12  PostPostao/la Adamić » 28.8.2010, 23:41

ilirija napisao:Koliko ja znam šetnica ide od Bivia (točka A), skoro do Preluka start-cilj (točka B)

Volio bi ju proći. :putopisac: :srce :zastava:
Slika
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#13  PostPostao/la Adamić » 15.9.2010, 16:11

Kamp na Preluci je smješten na predivnoj lokaciji. Priroda i ambijent ga dižu a ovo ostalo je koma ,tu mislim na infrastrukturu. Nema ulaganja a koliko čujem kampa više neće biti .Uz ovaj na Preluci Rijeka u svojoj bližoj okolici nema ni jednog , nedavno je izgubila i onaj kamp u Kostreni kojeg više nema.

Slika
Kamp na Preluci za vrijeme Jugoslavije
Slika
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#14  PostPostao/la Adamić » 17.1.2012, 19:43

2010. godine Rijeka nije imala nijednu uređenu plažu a danas 2012 ima jednu , to je obala ispred bazenskog kompleksa Kantrida.
Plaža je nazvana Ploče dr.Obersnela. Plaža ide u koncesiju.

Slika

Slika
Slika
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#15  PostPostao/la Domestos » 17.1.2012, 20:22

PO meni bi na njoj trebalo malo urediti prilaz u more...
sve same grote u plićaku a pogotovo na nekim dijeliovima blizu razine mora...
Domestos
Sumnjiva osoba
Sumnjiva osoba

Sljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Priroda