Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Bunkeri i tobruci na Trsatu

Riječka fortifikacija tvori jednu od najvećih i najsloženijih objekata u Hrvatskoj.
dolore

Re: Bunkeri i tobruci na Trsatu

Post broj:#61  PostPostao/la dolore » 19.11.2011, 20:58

vinska mušica napisao:Pa ukoliko pod nazivom Strmica smatraš brdo iznad Trsata na jednoj strani i Kačjaka (i Orehovice) na drugoj onda drugog brda zaista nema.

Kako o Trsatu znam samo gdje je crkva, Gradina i Dvorana ni u kom slučaju nisam seljak koji bi bio autoritet za imena lokacija. :D
No karta koju imam priliku vidjeti gotovo svaki dan "kaže" da je Strmica manje više ravna - dakle nije brdo , ali se lagano penje (valjda od tuda ime Strmica od strmina) i na sjevero-istoku završava brdom Kačjak.
BTW Orehovica je mjesto otprilike u "udolini" između Kačjaka i Kljuna.

gost

Post broj:#62  PostPostao/la gost » 19.11.2011, 22:41

Ajde onda ovako

Stani na cestu ispred glavnog ulaza Dvorane mladosti, pogledaj prema sjeveru i vidjet ćeš naselje na brijegu. To je naselje Strmica. Kačjak ja smatram obronkom tog istog brda sa suprotne strane (gdje je i istoimena ulica) koja ide od SV. Ane do Orehovice a jedan odvojak se penje i na brdo.
Ukoliko se cijelo brdo zove Kačjak onda možemo reći da su započete gradnje podzemnih talijanskih skloništa na Kačjaku s time da su dva ulaza od strane Strmice (Trsata) a dva od strane Orehovice ili kako već.

markosan
Gost
Gost

Teme: 1

Post broj:#63  PostPostao/la markosan » 29.11.2013, 15:07

Neki dan sam bio sa djetetom na Fratarskome. Strasno su opasni ovi bunkeri. Nista nije ogradjeno. Grotla zjape otvorena. Bodljikava zica naokolo. Samo je pitanje kad ce netko stradat.
Koga ce se onda teretit ? nikoga :((

Cije je to uopce vlasnistvo ?

Prethodni

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Riječki bunkeri i utvrde