Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Novi list

Novine i časopisi
gost

Re: Novi list

Post broj:#31  PostPostao/la gost » 6.11.2011, 21:57

si vidio? o tom ti ja pričam ....

:roll:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 914

Post broj:#32  PostPostao/la Adamić » 6.11.2011, 22:00

Ali kad sam ja stavio link radio je.. Majke mi... :lol:
Slika

Bocko

Post broj:#33  PostPostao/la Bocko » 6.11.2011, 22:09

Nije, otvorilo je pola i bio je na pola plavi gumb za pretplatnike.
;)

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#34  PostPostao/la Adamić » 6.11.2011, 22:29

Imao sam cijeli tekst. Dobro Bocko, valjda znam što vidim!
Slika

gorgoroth

Post broj:#35  PostPostao/la gorgoroth » 6.11.2011, 23:33

Ima uvijek poslije 16 slobodnog čitanja.Ako vam ne otvori odmah vratite se i pokušajte opet.Meni tako cijelo vrijeme otvara,čekam 16 i u čitanje,a koji se put zna da opet piše samo za pret.pa opet ponovim radnju i onda otvori.
Znači šema je da se otvori on line izdanje u samom dnu prve ili bilo koje stranice nl-a

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#36  PostPostao/la Adamić » 25.11.2011, 11:26

Vijest dana! : čitam

Faggian kupio Novi list

71ef2d7e1e8fbf54dbcee44.jpg
71ef2d7e1e8fbf54dbcee44.jpg (120.76 KiB) Pogledano 4158 puta

Autor: Radio Rijeka
Novi list ima novoga većinskog vlasnika. Tvrtka Andre’ iz Pule vlasnika Alberta Faggiana platila je u propisanome roku preko Interkapitala Zagrebačkoj banci 86 milijuna kuna za većinski paket, odnosno 80,32 posto dionica Novoga lista.

Slijedi procedura upisa vlasništva kod Središnje depozitarne agencije, a nakon toga obratit ću se zaposlenicima, izjavio je Albert Faggian, te dodao kako su Novi list i Glas Istre, čiji je također vlasnik, još od 1969. godine u poslovnome odnosu, te drži da je logično da te dvije novine imaju zajedničkog nakladnika sa sjedištem u Rijeci.

Glas Istre trenutno je dužnik Novoga lista, ali, doznajemo od Faggiana, radi se o 15 posto od dvadesetak milijuna kuna međusobnoga godišnjeg prometa. Kad sam lani preuzeo Glas Istre, dugovao je Novome listu oko 12 milijuna kuna, rekao je Faggian.

-------------------------------------------------------------------
Novi list bi trebao biti uzor i ogled svim novinama u Hrvatskoj , no to nije tako , zašto ? Unutarnje razloge ne bi znao, tako da ne mogu točno reći, no bilo kako bilo, samo želim da se ne ugasi Novi list bila bi to prava šteta jer su to ipak najstarije hrvatske aktivne novine.
Slika

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#37  PostPostao/la Adamić » 28.11.2011, 17:29

OTPUŠTANJA NEMA
Albert Faggian: Novi list i Glas Istre spojit ću u jednu tvrtku

Albert Faggian, istarski poduzetnik, jedini je dao ponudu za kupnju riječkog dnevnika, vrijednu 86 milijuna kuna

Albert Faggian novi list (1).jpg
Albert Faggian novi list (1).jpg (137.41 KiB) Pogledano 4158 puta

Ako mogu tvrditi da sam u Glas Istre ušao iz lokal-patriotskih razloga, to u slučaju Novoga lista ipak ne mogu govoriti. Nitko mi ne bi povjerovao. Vjerujem u povezivanje Novoga lista i Glasa Istre, jer sam uvjeren da to povezivanje otvara nove sinergijske mogućnosti kojih dosad nije bilo.
Albert Faggian novi list (2).jpg
Albert Faggian novi list (2).jpg (50.93 KiB) Pogledano 4158 puta

Istarski poduzetnik Albert Faggian, vlasnik Glasa Istre, trgovačkih kuća Puljanka i Istra te nekoliko drugih tvrtki, jedini je dao ponudu, vrijednu 86,012 milijuna kuna za kupnju 80,32 posto dionica Novog lista koje je Zagrebačka banka prodavala nakon što je kao vjerovnik Diokija aktivirala založno pravo na taj udjel u tom riječkom dnevniku.

Odakle vam novac za to preuzimanje? Uz vas se veže bliska suradnja sa Zagrebačkom bankom, je li vam možda ta banka, koja je i prodavala dionice Novog lista, dala kredit za njegovu kupnju?

Rok plaćanja je četvrtak, a mi smo cjelokupan iznos platili u utorak. Dakle, poštovali smo sve uvjete natječaja i sad samo treba te dionice prenijeti na nas u SKDD, što bi se trebalo dogoditi za dan-dva. S obzirom na to da je iznos respektabilan, ne bismo mogli to obaviti bez bankovnog kredita. Zagrebačka banka je tradicionalno naš dobar partner i nije tajna da je dio sredstava za preuzimanje Novog lista osigurala upravo ta banka.

Zašto ste se odlučili na kupnju Novog lista?

Novi list su najkvalitetnije dnevne informativne nacionalne novine u Hrvatskoj, tiskovina koja mi je bliska i po principu lokalpatriotizma. To su novine u kojima pišu vrlo bitna imena na novinarskoj sceni. Glas Istre je, po mojemu mišljenju, najbolji lokalni dnevnik u Hrvatskoj i mislim da je povezivanje tih novina kvalitetna ideja. A naša je ideja osnivanje novinske kuće koja bi izdavala te novine.

Neki novinari u Novom listu izrazili su bojazan kad su čuli da ste jedini dali ponudu za kupnju tih novina, s obzirom na događaje u Glasu Istre u kojem su neki novinari dobili otkaz zbog iznošenja svoga mišljenja. Kakav će biti vaš odnos prema uređivačkoj politici?

Nitko, pa ni ja, ne smije se upletati u uređivačku politiku, jer bi to značilo gubitak kredibiliteta i uvjerljivosti novina. Smatram da je uređivačka politika već na zavidnoj razini u oba ta dnevna lista, vrlo je prepoznatljiva i bio bi grijeh to narušavati. Nitko u Glasu Istre nije dobio otkaz jer je izražavao svoje mišljenje. Doduše, imali smo jedan slučaj kada je novinar dobio otkaz jer je svoje privatno mišljenje deklarirao kao mišljenje Glasa Istre. To je nedopustivo. Medij ne smije biti opredijeljen, nego potpuno neovisan.

Hoće li biti otpuštanja u Glasu Istre i Novom listu? Pogotovu dođe li do njihova spajanja u novu tvrtku? Imate li procjene koliko bi ljudi bilo višak?

Ne mislim da će biti ikakvih otpuštanja. Naprotiv, pokušat ćemo sve što možemo u pravcu povećanja prihoda i osiguravanja posla za sve trenutačne zaposlenike. Mislim da socijalna osjetljivost mora biti dio biznisa, jer se, u suprotnom, gubi smisao cijele priče.

Povezuju vas s HDZ-om i IDS-om. Neki vas zovu istarskim Todorićem, a neki istarskim Kutlom i tvrde da vaše tvrtke posluju na klimavim nogama?

Cijeli život sam apolitičan. Zanima me gospodarstvo, a ne politika. Ako me netko i naziva istarskim Todorićem, a to nisam čuo, to mi je samo kompliment. Ivica Todorić je najrespektabilniji poduzetnik kod nas u trgovini prehrambenom robom, kao i u proizvodnji prehrambenih proizvoda. Ne znam niti po kojem bih kriteriju bio istarski Kutle. Sustav u koji sam uključen je jedna od vrlo rijetkih bivših, "socijalističkih" trgovina prehrane na malo koja još posluje i osigurava kruh za 1500 obitelji. A u današnjem trenutku hrvatske recesije koja tvrtka nije suočena s problemima i teškoćama? Svi se bore s problemima nelikvidnosti, padom prometa..

http://www.vecernji.hr/biznis/albert-fa ... nak-349561

albertfaggiannovilistsv.jpg
albertfaggiannovilistsv.jpg (31.44 KiB) Pogledano 4158 puta

Faggian je riječki student, u Rijeci je završio studij prava, a za Rijeku ga, tvrdi, vežu iznimno lijepe uspomene i puno prijatelja. No sve donedavno nije mogao ni zamisliti da će, koliko god uvijek tvrdio da mu je Rijeka draga i da voli navraćati u taj grad, uskoro morati iznajmiti stan u Rijeci i skoro preseliti u Rijeku.
Slika

dolore

Post broj:#38  PostPostao/la dolore » 30.11.2011, 17:39

Adamić napisao:Albert Faggian, istarski poduzetnik, jedini je dao ponudu za kupnju riječkog dnevnika, vrijednu 86 milijuna kuna

Interesantnije od ovog intervjua je podatak o 100 do 200 milijuna duga Glasa Istre, zavisno o tome tko radi procjenu. Kako je u takvim okolnostima uspio kupiti Novi List ili uopće doći u poziciju da se njegovu ponudu ozbiljno razmatra?
Ide na "Double or nothing" ?
Da li bi ovaj "intervju" trebao ići s oznakom "plaćeni oglas"? Ako znamo da je Faggian odmah po preuzimanju Glasa istre ukinuo kolektivni ugovor i smanjio plaće novinara te se počeo miješati u uređivačku politiku, a poseban mu je uspjeh da su štrakaši iz Glasa Istre svojim novinama nadmašili tiražu Glasa Istre. A štrajk je lomio uvođenjem radne obveze, što nije bilo uvedeno u niti jednim novina u Hrvatskoj osim u ratu.

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 266

Post broj:#39  PostPostao/la nikola » 30.11.2011, 18:05

NOVI LIST je davno umro,samo mu nitko nije to rekao

Nisam baš upućen u politiku svega navedenog ali, i NL i GI su nažalost novine lokalnog tipa a tiraža i manje od lokalnog značaja. Zato ga daju džabe u Dva lava, pardon, Boi.
Sa dolje pročitanim slažem se u potpunosti, a tko se ne slaže, neka mu je! Prijepis je to (copy/paste) sa bloga http://lionqueen.blog.hr/2010/09/162820 ... dan.2.html

NOVI LIST je davno umro,samo mu nitko nije to saopćio (novinarima,javnosti i ostalima),uostalom,drastičan pad tiraža o tomu i govori.Umro je onih dana kad se nije usudio objaviti bilo što,a što se tiče skandala oko Rijeke,Istre,počevši od Riječke banke,kolapsa BRODOMATERIJAL-a,BRODOKOMERC-a,preprodaje TVORNICE KONOPA Todoriću,TORPEDA,ZAGRADA,HYPO BANKE,VIKTORA LENCA,medijskim aranžmanima s Glavašem,SINOVČIĆE,M,kARLOVCEM (gle,sve sami HDZ centri),itd... nabrojimo samo neke.Zajedničko svim tim aferama je da su se zalijepile i odigrale za vremena Slavka Linića i njegovog jata,a potom i Vojka Obersnela,a za koje nitko nije snosio nikakovu odgovornost,bilo političku,a ne dao Bog,niti kaznenu.U svemu tomu,NOVI LIST je dokaz nagodbe HDZ_a i SDP-a u Rijeci,baš kao što su BRIONI RIVIJERA dokaz nagodbe IDS-a i HDZ-a u Istri.Ježić,čovjek koji blage veze nema s medijima,pa je s indignacijom odbio svojedobno,za njega pišljivih 100.000 eura ulaganja u HDZ-ov projekt RI TV,odjednom ulaže skoro dvije trećine svog bogatstva ,u NOVI LIST,u trenutku tendencija daljnjeg pada tiraža,za silne milione-skoro 14 na kraju isplaćeno po punoj nominalnoj cijeni.Gle,Slavko i društvo šute kao mumije,nema SDP-a.Ali,uskoro i zadovoljština Ježiću stiže u od,luci Vlade za zemljište i lokaciju LNG terminala ,gdje će upravo njegovo bezvrijedno industrijsko zapušteno zemljište vrijediti upravo 15 najmanje,25 miliona eura najviše.A NOVI LIST ?Ta tko ga šljivi-evo taman istječe krajem godine,skoro pred izbore ,kolektivni ugovor,preprodaćemo ga budzašto,sve je čista dobit,raspustićemo štogod stignemo,i to je-to.Branko Mijić-pajac s jezikom za druge,a ne stigne od silna posla pogledati u vlastito dvorište,tipični hrvatski plaćeni hračak za preko plota.Samo da nije kod nas-zajedničko je SDP-u i HDZ-u,otud tolika sinkroniziranost u medijskim poslovima (NOVI LIST-RADIO RIJEKA-KANAL RI-RI TV).

Eto, priupitala bih blogere koji danas politiziraju, kako to da se ne bune protiv propasti Riječke banke, Tvornice papira, Brodomaterijala, Brodokomerca, Torpeda, Rikarda Benčića, Viktor Lenca, 3.maja itd.itd. Gdje je Luka, što je s burzom ribe, što s autobusnim kolodvorom, na kojem se već desteljećima dobivaju izbori, a Žabica kao šezdesete. Je li i za to možda kriv HDZ?! Rijeka je već 65 godina crvena da crvenija ne može biti i troši ogroman proračun, pače zadužuje sebe i državu, i gdje je onda taj razvoj gospodarstva. Da, razvija se Bakar i širi industrijsku zonu i zapošljava ljude, jer je tamo HDZ na vlasti! Što je s Rijekom, pitam ja vas! Zna se, obijev kc.
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#40  PostPostao/la Adamić » 30.11.2011, 22:14

Slažem se sa tekstom iznad, na izborima pokazat svoje mišljenje, nema druge.
-----------------------------------------------------------------------------
Nego danas 30.11.2011 pročitao sam Novi list od početka pa do kraja i nema nigdje spomena da je na današnji dan rođen Frano Supilo, velika hrvatska ličnost i što je najvažnije utemeljitelj Novog lista. Kakav propust ! :oops: O njemu se mogu pisati stranice i stranice. : čitam

Dobro mi smo ga dostojno obilježili. :čitati: :zastava:
Slika

gost

Post broj:#41  PostPostao/la gost » 30.11.2011, 22:22

Adamić napisao:Nego danas 30.11.2011 pročitao sam Novi list od početka pa do kraja i nema nigdje spomena da je na današnji dan rođen Frano Supilo, velika hrvatska ličnost i što je najvažnije utemeljitelj Novog lista. Kakav propust ! :oops: O njemu se mogu pisati stranice i stranice. : čitam

Dobro mi smo ga dostojno obilježili. :čitati: :zastava:

Ma nije moguće :shock: :dole

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#42  PostPostao/la nikola » 1.12.2011, 08:24

Mene ne čudi to što NL nije ni slovom spomenuo osnivača Supila. Hebeš novine koje pune dvije stranice uredno posvećuju Hajduku i(li) Dinamu, a za HNK Rijeku odvoje jedan rubni dio stranice.
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#43  PostPostao/la Adamić » 1.12.2011, 13:24

nikola napisao:Hebeš novine koje pune dvije stranice uredno posvećuju Hajduku i(li) Dinamu, a za HNK Rijeku odvoje jedan rubni dio stranice.

Ne bi se složio s tvojom tvrdnjom. Prije je to tako bilo dosta izraženo . Danas imaš skoro svaki dan izvještaj o nk Rijeci i to inside informacije iz samog kluba. No kad bi bili bolji rezultati i pisali bi više. Sve po zaslugama. Inače ja sport pretežno uvijek preskočim . :pozdrav:
Slika

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#44  PostPostao/la nikola » 1.12.2011, 14:11

http://www.novilist.hr/Sport

Evo ti i današnji primjer!
Hajdukov kalendar je prva vijest, ispadanje Rijeke u kupu druga. :dole

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#45  PostPostao/la Adamić » 1.12.2011, 14:15

A dobro .... :lol: u pravu si ..to da se nk Dinamo i Hajduk više prate.. kao da mi je to bitno u životu..

:pozdrav:
Slika

PrethodniSljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Novine