Prijava  •  REGISTRIRAJ SE NA PRVI FORUM O GRADU RIJECI I NJEGOVOM KRAJU

EBay - najveća web tržnica na svijetu

Ukoliko ste naišli na neku zanimljivu web stranicu, podijelite ju s nama.
Pravila foruma
Ukoliko ste naišli na neku zanimljivu web stranicu, podijelite ju s nama.

Re: EBay - najveća web tržnica na svijetu

Post broj:#16  PostPostao/la Adamić » 14.10.2013, 04:12

Ovako zasad što se tiče tržišta i kupnje tehnike, najviše mi odgovara NJEM , AUS .
Sva ostala Ebay tržišta unutar EU su preskupa, ajde možda i UK može proći jer izbor je velik. USA je predobra ali je problem što je izvan EU pa na to idu dodatni troškovi.

Našao sam item , super zadovoljan da ću ga kupiti kad ono odnese mi ga netko ispred nosa u zadnjoj sekundi. Dugo se nisam tako naživcirao.

Sad sam našao drugi item, ima opet par ljudi koji se bore za njega. Savjeti , kako vi to riješavate, neki koriste sniping, da im program to odradi u zadnjim sekundama ?! ili je bolje biti pokraj računala , ukucati iznos do koje ste spremni ići, pa kud puklo , puklo.

Ima tu svega. Ako ljudi počnu npr. sat vremena prije kraja aukcije nabijat cijenu, netko od njih može baš za inat nabijat cijenu, jer želi pobjedu ma koliko god koštalo (ne razmišljaju više racionalno).

A može se desiti da netko s druge strane , osobno možda prodavač ili neki njegov kolega namjerno nabija cijenu.

Sve u svemu treba pripaziti, uzbuđenje je veliko kad su zadnje sekunde aukcije. :lol: : o )
Slika
Batthyany:Nije palača prevelika nego si ti premalen !
Riječka naj naj rubrika ! Jeste li znali ?
Adamić
Moderator
Moderator
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma

Teme: 699
Medalje: 8

Post broj:#17  PostPostao/la Fiuman » 14.10.2013, 09:52

Ne kupujem na aukcijama, nego samo ono što se može kupiti odmah, tako da si skratim muke oko isčekivanja i cijena obično poraste u zadnjih nekoliko sati aukcije, a sve se to slično nađe i da se odmah može kupiti...
: krepat
Fiuman
Počasni član
R13kA
R13kA

Teme: 20
Medalje: 4

Post broj:#18  PostPostao/la Adamić » 20.10.2013, 19:29

Ne možeš vjerovati , kupim objektiv na aukciji , uštedio sam tu nekih 200 € s obzirom kako se kreću polovni objektivi u Europi i istekne mi Visa na PayPalu....

..i onda još mi piše da je neki problem oko adrese , ja ću poludit.
Please change your address or contact the seller to request an exception by requesting total.

A lijepo prodavaču piše da šalje u Europu.

Uglavnom pobijedio sam na toj aukciji, tako da sam u zadnjih 7 sec ubacio svoj ulog i to puno veći nego što ću sad platiti.
Slika
Adamić
Moderator
Moderator
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma

Post broj:#19  PostPostao/la Fiuman » 20.10.2013, 19:35

Istekla ti kartica?
Fiuman
Počasni član
R13kA
R13kA

Post broj:#20  PostPostao/la Adamić » 20.10.2013, 19:52

Your Visa ending in 2402 has expired. Please update your card's expiry date as soon as possible to continue using PayPal.
Riješio to, bilo je potrebno staviti novu karticu koju sam dobio. Vrijedi mi do 2017. Sad opet trebam čekati PayPal code za aktivaciju, koju će mi poslati na moj račun.

Dobro, ustvari da mi prodavač nije napisao cijenu slanja pošiljke u Hrvatsku pa se zbog toga mogu izvlačit dok ne riješim plaćanje preko PayPala.

One or more of the items below can't be purchased because the seller has not specified postage costs to the location selected.
Slika
Adamić
Moderator
Moderator
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma

Post broj:#21  PostPostao/la Fiuman » 20.10.2013, 21:41

Pa eto,dok ti odgovori koliko novaca za slanje,središ karticu,platiš i na miru...
Fiuman
Počasni član
R13kA
R13kA

Post broj:#22  PostPostao/la Adamić » 28.10.2013, 10:05

Je... je sredio sam sve. Paket mi je stigao. to je moja prva kupnja preko Ebaya. :mrgreen:
Kako je bilo riječ o povećem iznosu , malo me je bilo strah ali sve je okej prošlo.

Čovječe lik mi iz Austrije poslao paket od 2.5 kg i došlo to za 2 dana..a nama u Hr treba po 3 dana minimalno. Možete pratiti kretanje paket putem stranice i broja vaše pošiljke. Drugi dan već paket bio u Mariboru , pa slijedeći dan u Rijeci.. Sve to putem Overseas Exppress-a koji je svoje sjedište otvorio i kod nas , točnije u Matuljima. Ako vas nema doma , čeka vas još 5 dana roba kod njih u skladištu a možete ih nazvati da vam opet dostave paket.

Sve u svemu , zadovoljan sam kupnjom , dostavom i sve 5. :gore
Idem prodavaču upisati odličan.
Slika
Adamić
Moderator
Moderator
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma

Prethodni

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post