Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Trst

Gradovi : TRST, KOPAR, VENECIJA itd..
eneo
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !

Teme: 4

Re: Trst

Post broj:#226  PostPostao/la eneo » 14.10.2014, 08:37

trst bazovica.JPG
ubijeni financijeri
trst bazovica.JPG (195.79 KiB) Pogledano 236 puta
Popis financijera bačenih u jamu.

eneo

Post broj:#227  PostPostao/la eneo » 14.10.2014, 08:52

trst bazovica (2).JPG
poklopac
trst bazovica (2).JPG (248.47 KiB) Pogledano 235 puta
Sada je jama "fojba" zatvorena velikim željeznim poklopcem. I danas 70 god nakon završetka ww2 na žalost još uvijek postoje pojedinci koji viču " Trst je naš".

Vežičanka
Moderatorica
Moderatorica
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 160

Post broj:#228  PostPostao/la Vežičanka » 14.10.2014, 09:32

Postoje nažalost i pojedinci koji viču Fiume je naša i Istra i Zara i cijela Dalmazia.
I ne samo viču, jer pas koji laje ne grize, nego i pokušavaju- što je npr. pozivanje ljudi da uzmu talijansko državljanstvo samo zato što u godini kad su se rodili na prostoru gdje su se rodili je bila talijanska okupacija.

I bilo je fojbi nažalost. Ali bilo je i talijanskih koncentracionih logora i cijelih sela spaljenih i ljudi pobijenih u njima.

Neka se ne zaboravi ali isto tako treba nastaviti život dalje.

milic

Teme: 6

Post broj:#229  PostPostao/la milic » 14.10.2014, 11:55

Malo, malo pa eneo zablista u punom sjaju, poput njegovih medaljica s znanom temom.
Eneo, drži se ti medaljica, tu si najjači. A ovo drugo ti baš i ne drži vodu. Pušta na sve strane. Naprosto nemaš toliko prstiju, kojima bi sve to počepio.
Dakle politiku, čim je više moguće, van iz ove butige.
Uvijek je na početku, ili kraju, pitanje :
- Što je bilo prije, kokoš ili jaje?
Tako i sa zločinima.
(Htio sam na kraju poruke, prvi puta otkad pišem na ovom forumu, staviti smajlića s povjesnom riječkom zastavom, ali sam se predomislio. Baš zbog ovakvih promišljanja kojih ima na ovom forumu u, po mojem ukusu, prevelikom broju.)
Stoga jedan lijepi, ljudski, prijateljski mah! :pozdrav:
Daj balu mali!

eneo

Post broj:#230  PostPostao/la eneo » 14.10.2014, 11:56

Da postoje, u pravu si .To što kažeš za državljanstvo po meni nisi u pravu. Krivo tumačiš povijest a i današnje činjenice. Mene osobno nije nitko pozvao niti mi nudio državljanstvo. Niti ga imam. Nažalost poznajem pojedince koji su zatražili i dobili državljanstvo a ne znaju talijanski. Da priča bude još odvratnija doma imaju titovu sliku na zidu. :riganje: Čudno zar ne ? :pozdrav:

eneo

Post broj:#231  PostPostao/la eneo » 14.10.2014, 22:50

E moj milicu Očekivao sam tvoju reakciju. Namjerno sam postao Bazovicu kad već postoji tema Trst. Pretpostavljam da si moja generacija ili si stariji. Znači ostario si a nisi naučio nista po tom pitanju. Ostao si zabetoniran u titovom komunizmu. Zbog takvih kao što si ti i jesmo u takvoj situaciji. Mislim na one koji nisu spremni priznati vlastite greške i nedjela. Nažalost ima vas još puno.I bolje da mi nisi poslao smajlića sa zastavom jer definitivno to nije tvoja zastava. Predlažem da se među smajliće umetne ex YU zastava sa petokrakom. Ne sekiraj se jer imam takvih dovoljno i među prijateljima i sve štima. Convivenza na djelu. Lp. :piva2

milic

Post broj:#232  PostPostao/la milic » 15.10.2014, 07:34

Haha, znači jednako smo zločesti. Znaš i ja sam tatine medaljice stavio samo da vidiš da ima i druga strana medalje.
Čudi me da se još nije javila Laura :lol: .
Inače ja s Talijanima jako lijepo komuniciram. Evo, u nedjelju sam bio na jednom tematskom izletu u Kobaridu i vidio sam se sa sestričnom i njezinim mužem koji je Talijan i žive u Gradisci di Isonzo. Družimo se već više od trideset godina.
I moj tata nije imao problema s zetom Talijanom, pače i zetom - Nijemcom.
Ali oni nisu puhali u raspuknuti balon!
A povijesna zastava je, kao što i ime govori - povijesna. Ima još zastava koje su se vijale na riječkom području. I značajne su sve, a ne samo jedna izvučena iz povijesnog konteksta.
Zato, nemoj više provocirati, molim te. Znaš da ti neću odšutjeti. I mi Hrvati znamo zijat! Ćaro?!
I da, popio bih piće s tobom bez obzira na ova sitna neslaganja. :piva2
Daj balu mali!

eneo

Post broj:#233  PostPostao/la eneo » 15.10.2014, 09:53

Sve ok. Šta ćeš, takvi smo ljudi. Priznajem da sam i ja očekivao Lauru. Evo šaljem joj pusu i cvijeće. :cvijece :pozdrav:

milic

Post broj:#234  PostPostao/la milic » 15.10.2014, 10:17

Haha, nećeš vjerovati, ali sad na Radiju Rijeci pjeva, po stilu bih rekao Koktelsi, Trst je naš! Nisam još čuo tu pjesmu, ali, priznajem, sviđa mi se.
Daj balu mali!

Vežičanka
Moderatorica
Moderatorica
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 160

Post broj:#235  PostPostao/la Vežičanka » 15.10.2014, 10:49

:lol:

Gori Ussi Winnetou Franci Blašković "Trst je Nas "

Gledaj na youtube.com

Moj šef (prije jedno dvadeset godina u jednom riječkom industrijskom pogonu) je govorio da bi volio da nas napadnu Amerikanci. Ako oni pobijede mi smo nihovi, ako mi pobijedimo oni su naši. :lol:
Mislim da je u tom smislu ova pjesma.

Sad smo ujedinjeni u Europi pa mislim da su neke stvari manje važne.

milic

Post broj:#236  PostPostao/la milic » 15.10.2014, 12:24

Ne, ne nije Franci to pjevao. A nisu bome ni Koktelsi, kao što sam mislio, već Mauro Staraj s La Bandom.
Dao sam si malo truda i, evo našao.

http://www.youtube.com/watch?v=FSc2NR9tTKU

Sva sreća da nismo dugo ostali u Trstu jer gdje bih ja sedamdesetih i osamdesetih XX. st. kupovao dobre cipele i odijela.
Ča ne eneo?
Daj balu mali!

eneo

Post broj:#237  PostPostao/la eneo » 15.10.2014, 12:47

Evo prvi put sam ih poslušao. Simpatični su ali me više nasmijao Franci. :lol: Usput sam poslušao "Istra ti materina". Vidim na binu su objesili i našu trobojnicu. :zastava: U prošlom stoljeću si morao preko po jeans kako bi doma bio frajer. Ja sam tada uvijek tražio markicu sa 3 konjića zeleni bijeli i crveni konjić. :pozdrav:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 923

Post broj:#238  PostPostao/la Adamić » 15.10.2014, 12:57

Nije naša trobojnica nego reggae flag ili Rastafari movement , boje uzete iz etiopijske zastave.
Slika

eneo

Post broj:#239  PostPostao/la eneo » 15.10.2014, 13:02

Da bilo mi je čudno jer nema orla. :ne znam:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 923

Post broj:#240  PostPostao/la Adamić » 16.10.2014, 17:27

Izložbe "Ponterosso /Memorie"
Trst shoping jugoslavija (1).jpg
Trst shoping jugoslavija (1).jpg (201.02 KiB) Pogledano 160 puta

Trst shoping jugoslavija (2).jpg
Trst shoping jugoslavija (2).jpg (396.38 KiB) Pogledano 160 puta

Kako su rekli autori izložbe »sedamdesetih godina centar Trsta, a posebice štandovi na Trgu Ponterosso, postaju meta kupaca iz Jugoslavije, koji svake subote i produženi vikend na Dan Republike, 29. studenog, preplavljuju ulice automobilima, vrećicama i paketima najrazličitijih proizvoda – od prehrambenih, odjevnih preko elektromaterijala, autodijelova, pa sve do igračaka za djecu. Generacije su kupovale u Trstu svečanu odjeću, onu za posebne prilike i/ili materijale za vjenčanice, kakav predmet više ili manje zlatan«.
I zaista, razgledavajući fotografije, brojni su se posjetitelji prisjetili nekog specifičnog šopinga, nezgodnog djelatnika s granice, fićeka koji nije htio paliti niti od treće, otečenih nogu od silnoga pješačenja – ali sve to s osmijehom na licu.
– Veliko bogatstvo izgrađeno tih zlatnih godina šopinga u Trstu podcijenjeno je. Danas nam od prodaje traperica, predmeta želja onog vremena koji su se prodavali u gomilama, ili kave »ispod pulta« po 100 kilograma, ostaju tek pokoji natpis nad nekoć prepunim robnim kućama, poneka fotografija i mnoga sjećanja. Cizerouno je započeo sakupljati ta sjećanja izložbom koja se dogodila u listopadu 2013. godine u Trstu. Sada se, s ovim pulskim izdanjem, Ponterosso/Memorie obogaćuje novim prizorima, predstavljenim javnosti prvi put, veli Schiozzi.

Izvor: Novi list
Slika

PrethodniSljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Inozemstvo gradovi