Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

{NERIJEŠENO} Nogometni klub Primorac

Prije svega dobrodošli na forum, bili samo u prolazu ili stalni član. U ovoj rubrici Vi pitate a mi, članovi foruma odgovaramo. Ako imate kakvo pitanje, koje ima veze s Rijekom i našim krajem, slobodno ga postavite. Stojimo svima na usluzi !
Za postavit pitanje trebate se registrirat, što je vrlo brz i jednostavan postupak u koji ćete se i sami uvjeriti.
Postavite pitanje i pretplatite se na odgovor.
Pogledajte RIJEŠENA i NERIJEŠENA pitanja.
Pravila foruma
Što bolje opišete naslov i vaše pitanje, to je veća vjerojatnost i da ćete prije dobiti odgovor. Vi kao autor pitanja možete označiti temu "NERIJEŠENO" ili "RIJEŠENO". Obavezno prilikom pisanja pitanja postavite opciju na NERIJEŠENO, s time će se vaše pitanje, prikazati u listi neriješenih pitanja, što još više povećava odgovor. Pretplatite se na temu, opcija je pri dnu svake teme. Ne stavljajte slike s drugih poslužitelja za pohranu sliku, koristite našu opciju za umetanje privitaka .
Hvala Vam na pitanju i nadamo se, da ćete što prije dobiti odgovor na vaše pitanje i biti zadovoljni s njime. Ukoliko ste dobili traženi odgovor, označite temu kao "RIJEŠENO".
sušak
Volim grad koji teče !
Volim grad koji teče !

Teme: 6

{NERIJEŠENO} Nogometni klub Primorac

Post broj:#1  PostPostao/la sušak » 5.12.2015, 10:34

nogometni klub Primorac.jpg
nogometni klub Primorac.jpg (107.66 KiB) Pogledano 2127 puta

Ne znam di bi ovo bilo.Našao sam zajedno sa starim slikama Drage.Znam da je Pomorac u Kostreni,a mislim da je Primorac u Šmriki.Mislim da je ipak vezano za Kostrenu.Da li je možda prije Pomorca bio kakav klub u Kostreni.Slika je novotisak jer mi se stara raspada pa je ne vadim iz albuma.Hvala

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 922

Re: Nogometni klub

Post broj:#2  PostPostao/la Adamić » 5.12.2015, 10:46

Tićac mi je nekako kostrensko prezime (Erazmo).

Orijent se je jedno kratko vrijeme zvao Primorac poslije II.ww.

Meni također ovo sliči da je Kostrena ,Šmrika negdje.
Slika

milic
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !

Teme: 6

Post broj:#3  PostPostao/la milic » 5.12.2015, 11:15

Mislim da se kostrenski Pomorac neko vrijeme zvao Primorac. I prezimena na slici su, koliko vidim, kostrenska. Ako netko ima knjigu Žurkovanska sjećanja Orfea Tićca može lako provjeriti.
Daj balu mali!

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 922

Post broj:#4  PostPostao/la Adamić » 5.12.2015, 18:17

Koliko mogu pročitat na wikipediji baš taj orijentov klub se spojio s onim od Pomorca.
Slika

mora
ĆO !!!
ĆO !!!

Post broj:#5  PostPostao/la mora » 9.12.2015, 12:15

Tih je nogometnih klubova imena Primorac, po svemu sudeći bilo nekoliko u našem kraju.
Izvor - članak objavljen u Sušačkoj reviji kaže:
"Sušak u sportskom smislu nije puno zaostajao za Rijekom pa se 1906. krajem kolovoza osniva HNIŠK Primorac (Sušak)"
pa onda imamo još jedan Primorac:
"Zatišje i malo utakmica 1920. i 1921. godine, a već 1922. godine osniva se i Primorac (Vežica). Kako je područje Rijeke pripadalo Julijskoj krajini, odigravale su se prijateljske utakmice s pripadajućim klubovima, a po prvi put odigran je i turnir Pokal Sušaka, na kojem pobjeđuje Orient što je i prvi trofej u povijesti."

Orijent je kratko vrijeme nosio to ime tek nakon WWII.

S obzirom na album u kojem se ova fotka nalazi, pomislila bih prvo na to da je to Primorac iz 1922. Ali se slažem da zbog prezimena Kostrena ima prednost, i to apsolutnu.

Eh da, gotovo sam zaboravila staviti najvažnijeg, Primorac iz Sv. Lucije : smile01
"Ista godina (1914.) obilježena je i prvim utakmicama Primorca (Sv. Lucija), Kostrene (Sv.Barbara), Zrinskog (Krimeja), Bakaračkog športskog kluba i Ferijalne momčadi Kraljevice."

matuljac_hr
Gost
Gost

Re: Nogometni klub Primorac

Post broj:#6  PostPostao/la matuljac_hr » 5.1.2016, 13:00

I meni 'miriši' na Kostrenu, slažem se

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Pitanja i odgovori