Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Teritorijalni ustroj grada Rijeke

Grad Rijeka se sastoji od 34 mjesna odbora i 637 ulica. Zanimljivosti o nekom dijelu grada, njegovoj prošlosti, sadašnjosti. Imamo i sve ulice i kućne brojeve kvartova , pogledajte i saznajte pod koji mjesni odbor pripada vaša ulica te otkrijete po kome ulica nosi ime.

Da li ste za to da se općina Kostrena pripoji gradu Rijeci ?

Da,naravno.
35
85%
Ne,ni u ludilu.
6
15%

Ukupno glasova : 41

Fiume1908
Quarnero
Quarnero

Teme: 3

Re: Grad Rijeka i općine

Post broj:#46  PostPostao/la Fiume1908 » 15.1.2012, 13:17

Fiuman napisao:Kostrena je prije bila najbogatija ako se ne varam općina, zašto bi onda nju ukinuo a Viškovo ne, sve bi ja to pripojio pod jedno, ovako makneš se 10 min iz RI već druga priča, druga oplitika, i trošenje novaca na sve te gluposti, prihvaćam Opatiju, Bakar da bude odvojeno, ali nadam se da se nitko ne ljuti, javno sam iznio moje mišljenje...

Zato što Viškovo ima 16k ljudi ima apsolutno sve kao i jedan grad, pripajanjem Viškova gradu zaustavio bi se razvoj Viškova i bili bi zadnja rupa na sviralu.Nije ista stvar Kostrena sa 4k ljudi i Viškovo sa 16k.Pogledaj koliko je Viškovo imala obrta firmi zaposlenih ljudi prije par godina kad nije bilo ove krize a koliko Kostrena, Klana, Bakar.Općina Viškovo sve više jača i razvija se i ona kao Općina će uvijek opstati.

Slažem se da treba ukinuti Općine koje nemogu financijski opstati ...

skakandraković
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 2

Post broj:#47  PostPostao/la skakandraković » 15.1.2012, 17:09

blazina napisao:
Fiuman napisao:ali da Rijeka počne cvjetati brzo bi vi iz općina se htjeli pripojiti nama, ne bi tako vikali, ali dobro, to je moje mišljenje....

Ja sam potpuno za ukidanje malih općine tipa Klana koja nema 2k stanovnika ili Kostrena koja nema 4k ali Viškovo koja je jedna od najjačih općina u Hrvatskoj i koje ima 16k stanovnika spajati sa gradom nikako.

Ni u kojem slučaju se ne slažem s tobom u slučaju Klane koja je dosta i izdvojena da bi samo tako nekome bila priključena .Općina Klana ima 30tak stanovnika manje od potrebnih 2000 za sada , ali vjerujen da će se ubrzo dignut iznad toga.Osim toga Klana je uvjek bila sama za sebe i Klanjci nikad nisu sebe svrstavali niti u Gromišćinu niti Kastavstinu zajedno s Halubljem.
Ako se dovedu pred gotov čin, tj. da se ukine općina ,siguran sam da ce većina Klanjci bit za to da se direktno pripoje Rijeci ne Viškovu,naravno ako to bude moguće :D
Lokalni Lokalpatriot

skakandraković
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Post broj:#48  PostPostao/la skakandraković » 15.1.2012, 19:58

blazina napisao:
Fiuman napisao:Kostrena je prije bila najbogatija ako se ne varam općina, zašto bi onda nju ukinuo a Viškovo ne, sve bi ja to pripojio pod jedno, ovako makneš se 10 min iz RI već druga priča, druga oplitika, i trošenje novaca na sve te gluposti, prihvaćam Opatiju, Bakar da bude odvojeno, ali nadam se da se nitko ne ljuti, javno sam iznio moje mišljenje...

Zato što Viškovo ima 16k ljudi ima apsolutno sve kao i jedan grad, pripajanjem Viškova gradu zaustavio bi se razvoj Viškova i bili bi zadnja rupa na sviralu.

Tu si mozda i u pravu.Viskovo se razvilo tek kad je postala općina(iz mjesne zajednice u bivsoj SR HR).Mozda da se sve odlučuje iz Ri ne bi bilo dobro za Viškovo jer bi postalo samo gradska periferija , a znamo da se najprije sve gleda i ulaže u centru .Zadnji primjer u Rijeci su mjesni odbori Pasac i Draga koji su htjeli izać iz grada Rjeke i pripojit se , prvi Čavlima, a drugi Kostreni.

Ali govorit o Viskovu, koje btw. ima oko 3000 stanovnika a ne 16000(općina s mnogo rastrkanih naselja ) kao nekakvom gradu (u istu kategoriju ubrajam i Kraljevicu i Bakar, pa i Kastav), malo mi je smješno.Jedini pravi grad (na nivou HR) na ovom području je Rijeka.Gradići bi eventualno mogli biti Opatija i Crikvenica i to s velikim ako.
Lokalni Lokalpatriot

jazbac
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !

Teme: 7

Post broj:#49  PostPostao/la jazbac » 16.1.2012, 07:49

skakandraković napisao:
blazina napisao:
Fiuman napisao:ali da Rijeka počne cvjetati brzo bi vi iz općina se htjeli pripojiti nama, ne bi tako vikali, ali dobro, to je moje mišljenje....

Ja sam potpuno za ukidanje malih općine tipa Klana koja nema 2k stanovnika ili Kostrena koja nema 4k ali Viškovo koja je jedna od najjačih općina u Hrvatskoj i koje ima 16k stanovnika spajati sa gradom nikako.

Ni u kojem slučaju se ne slažem s tobom u slučaju Klane koja je dosta i izdvojena da bi samo tako nekome bila priključena .Općina Klana ima 30tak stanovnika manje od potrebnih 2000 za sada , ali vjerujen da će se ubrzo dignut iznad toga.Osim toga Klana je uvjek bila sama za sebe i Klanjci nikad nisu sebe svrstavali niti u Gromišćinu niti Kastavstinu zajedno s Halubljem.
Ako se dovedu pred gotov čin, tj. da se ukine općina ,siguran sam da ce većina Klanjci bit za to da se direktno pripoje Rijeci ne Viškovu,naravno ako to bude moguće :D

E Klanjci, Klanjci! Pa ča niste vredni storit teh trejstak dece??? Ćemo van mi pomoć! :D

skakandraković
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Post broj:#50  PostPostao/la skakandraković » 16.1.2012, 18:08

jazbac napisao:
skakandraković napisao:
blazina napisao:

E Klanjci, Klanjci! Pa ča niste vredni storit teh trejstak dece??? Ćemo van mi pomoć! :D

Ni potribe, kad se ja va Klanu s svoju užu familiju bun preseliv, taman će bit dosta da općina opstane :lol: :lol: :lol: :lol:
Lokalni Lokalpatriot

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 922

Post broj:#51  PostPostao/la Adamić » 22.2.2012, 23:41

Tko čeka taj dočeka. Naime na moj upit kad će Rijeka proširiti svoje administrativne granice ?

Nakon 24 dana strpljivog čekanja došao je odgovor više ni manje od samog gradonačelnika.

gradska-uprava prije 13h
Poštovani,

prije svega isprika što ste dulje vremena čekali na moj odgovor, ali činjenica je da, nažalost, za ovaj odgovor i nije nadležan Grad Rijeka, odnosno ja kao gradonačelnik. Grad Rijeka ne može samostalno proširiti svoje granice budući da su granice jedinica lokalne i regionalne samouprave utvrđene zakonom koje je donio Sabor Republike Hrvatske.

Moram, međutim, naglasiti da sam kao gradonačelnik iznimno nezadovoljan s postojećim ustrojem što sam zaista nebrojeno puta isticao u svojim javnim nastupima kao i kroz rad Udruge gradova Republike Hrvatske kojoj sam na čelu.

Grad Rijeka ima 44 km2 i jedan je od najgušće naseljenih gradova u RH s izrazitim manjkom slobodnoga prostora za daljnji razvoj. Budući da se za sada novi ustroj lokalne i regionalne samouprave, pa i eventualno smanjenje broja, odnosno povezivanje jedinica lokalne samouprave, još uvijek samo najavljuje, smatram da nam je u ovom trenutku jedino rješenje što uža suradnja s općinama i gradovima u riječkome prstenu na nizu razvojnih i infrastrukturnih projekata kao što su npr. razvoj industrijske zone na Kukuljanovu ili logističke zone Miklavlje u kojima već danas rade ili će raditi mnogi Riječani.

S poštovanjem,
Vojko Obersnel, gradonačelnik

----------------------------
Sve u svemu, glavno da je on dobio bubu u uho, to je bio cilj. ;)

P.s. inače to je prvo reagiranje gradonačenika na neku postavljenu tužibabu koja je otvorena na portalu Moja Rijeka. ;)
Slika

jazbac

Post broj:#52  PostPostao/la jazbac » 23.2.2012, 08:14

Adamić napisao:razvoj industrijske zone na Kukuljanovu ili logističke zone Miklavlje u kojima već danas rade ili će raditi mnogi Riječani.

Znam da nema veze s ovom temom direktno, ali mi probije para na uši kada čujem ili pročitam ovo Miklavlje. Vjerovatno je neki birokratski idot u nekoj idotskoj kancelariji iz samo njemu poznatih razloga upisao ovaj naziv koji se eto sada udomaćio među političarima i novinarima.
Pravilan naziv tog područja je Miklavija
Naziv Miklavija dolazi od riječi Nikola koje se na lokalnom dijalektu "pretvara" u Mikula (pozdrav Nikoli-Mikuli :pozdrav: ), a cijelo područje po tome nosi naziv Miklavija. Navodno je negdje na tom području postojala crkvica Sv. Nikole.
Zar nema i u Rijeci mjesni odbor ili dio grada San Nicolo?
Mijenjanje lokalnih toponima je zapravo čest slučaj (po meni zločin). Tako se npr. u izvještajima HAK-a navodi granični prijelaz Rupe. Hebale ih Rupe, Rupa je Rupa, škuja u jednini ženskog roda :mrgreen: . Isto tako dio sela Rukavac koji se zove Ivuli u prostornim planovima Općine Matulji neka budala navela kao Mulji. Razlog je što je toponime prepisivao sa talijanskih vojnih karata, a kako su u malom mjerilu natpis je bio nečitak pa je pametnjaković umjesto da provjeri napisao ono što se njemu činilo da piše. I da vidiš sada kakvih problema imamo da se to ispravi. Zahtijevi, molbe, šetnja od kancelarije do kancelarije i uvjeravanje da je lakše da ostane Mulji nego da se vrati na originalni naziv.
P.S. Da se malo vratim na temu:
Naši lokalni političari već slažu kadrovsku križaljku rukovodećih mjesta u radnoj zoni tako da ćemo mi postati šefovi, a vi Riječani (kako vam je vaš Obi obećao) radna snaga :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Što se tiče širenaja vaših granica zaboravite da čete se širit na našu stranu. U protivnom ćemo morat na Kuku počet gradi bunkere : rokaj : rokaj : rokaj

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 267

Post broj:#53  PostPostao/la nikola » 23.2.2012, 10:43

jazbac napisao:
Adamić napisao:razvoj industrijske zone na Kukuljanovu ili logističke zone Miklavlje u kojima već danas rade ili će raditi mnogi Riječani.

Znam da nema veze s ovom temom direktno, ali mi probije para na uši kada čujem ili pročitam ovo Miklavlje. Vjerovatno je neki birokratski idot u nekoj idotskoj kancelariji iz samo njemu poznatih razloga upisao ovaj naziv koji se eto sada udomaćio među političarima i novinarima.
Pravilan naziv tog područja je Miklavija
Naziv Miklavija dolazi od riječi Nikola koje se na lokalnom dijalektu "pretvara" u Mikula (pozdrav Nikoli-Mikuli :pozdrav: ), a cijelo područje po tome nosi naziv Miklavija. Navodno je negdje na tom području postojala crkvica Sv. Nikole.
Zar nema i u Rijeci mjesni odbor ili dio grada San Nicolo?
Mijenjanje lokalnih toponima je zapravo čest slučaj (po meni zločin). Tako se npr. u izvještajima HAK-a navodi granični prijelaz Rupe. Hebale ih Rupe, Rupa je Rupa, škuja u jednini ženskog roda :mrgreen: . Isto tako dio sela Rukavac koji se zove Ivuli u prostornim planovima Općine Matulji neka budala navela kao Mulji. Razlog je što je toponime prepisivao sa talijanskih vojnih karata, a kako su u malom mjerilu natpis je bio nečitak pa je pametnjaković umjesto da provjeri napisao ono što se njemu činilo da piše. I da vidiš sada kakvih problema imamo da se to ispravi. Zahtijevi, molbe, šetnja od kancelarije do kancelarije i uvjeravanje da je lakše da ostane Mulji nego da se vrati na originalni naziv.
P.S. Da se malo vratim na temu:
Naši lokalni političari već slažu kadrovsku križaljku rukovodećih mjesta u radnoj zoni tako da ćemo mi postati šefovi, a vi Riječani (kako vam je vaš Obi obećao) radna snaga :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Što se tiče širenaja vaših granica zaboravite da čete se širit na našu stranu. U protivnom ćemo morat na Kuku počet gradi bunkere : rokaj : rokaj : rokaj

Također i na Krku Nikola=Mikula, sa naglaskom na drugi slog. Dakle, to "preimenovanje" starih naziva iz toplih uredskih sobičaka je dosta česta pojava. Ne daj ti Bože da bi se malo na teren izašlo! No to nije specifično samo za ovaj kraj. I na nacionalnoj TV može se čuti izgovor nekog mjesta sa čudnim naglaskom, čak krivo izgovorene. U Drenovskom listu nedavno sam pročitao kako su na dva mjesta krivo napisali imena mjesta...dakle ima toga.
Drugo, zanimljivo je ovo reagiranje na ekspanzionizam riječkih granica. Drugačije to doživljavaju riječani, a drugačije mještani ostalih mjesta.
Zapravo je samo stvar interpretacije jer, ruku na srce, npr. industrijska zona Kukuljanovo ne bi ni mogla postojati bez Rijeke i njenih stanovnika. Tako da dijeljenje na moje, tvoje i sl. za mene je glupost. Čisti računi, to je već druga stvar.
Sada mi je na pamet palo i ono odlagalište smeća. Pa gdje bi Rijeka mogla smeće odlagati u svojim administrativnim granicama? Nema mjesta ni za kantu od smeća, kamo li za deponij!
Tu se slažem sa Obijem, da je jedini spas uža suradnja s općinama i gradovima u riječkome prstenu na nizu razvojnih i infrastrukturnih projekata. Drugim riječima, zajedno smo jači! A na Kuku radije izgradimo ča pametnije od bunkera. Makar posadimo 88 stabala. ;)
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

gost

Post broj:#54  PostPostao/la gost » 23.2.2012, 18:19

:mrgreen:
ovo o 88 stabala palo je na plodno tlo! :mrgreen: :mrgreen:

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#55  PostPostao/la nikola » 23.2.2012, 18:44

zokxy napisao::mrgreen:
ovo o 88 stabala palo je na plodno tlo! :mrgreen: :mrgreen:

Samo sam čekao... ;)
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

FORZAFIUME
Gost
Gost

Post broj:#56  PostPostao/la FORZAFIUME » 23.2.2012, 18:52

Adamić napisao:Tko čeka taj dočeka. Naime na moj upit kad će Rijeka proširiti svoje administrativne granice ?

Nakon 24 dana strpljivog čekanja došao je odgovor više ni manje od samog gradonačelnika.

gradska-uprava prije 13h
Poštovani,

prije svega isprika što ste dulje vremena čekali na moj odgovor, ali činjenica je da, nažalost, za ovaj odgovor i nije nadležan Grad Rijeka, odnosno ja kao gradonačelnik. Grad Rijeka ne može samostalno proširiti svoje granice budući da su granice jedinica lokalne i regionalne samouprave utvrđene zakonom koje je donio Sabor Republike Hrvatske.

Moram, međutim, naglasiti da sam kao gradonačelnik iznimno nezadovoljan s postojećim ustrojem što sam zaista nebrojeno puta isticao u svojim javnim nastupima kao i kroz rad Udruge gradova Republike Hrvatske kojoj sam na čelu.

Grad Rijeka ima 44 km2 i jedan je od najgušće naseljenih gradova u RH s izrazitim manjkom slobodnoga prostora za daljnji razvoj. Budući da se za sada novi ustroj lokalne i regionalne samouprave, pa i eventualno smanjenje broja, odnosno povezivanje jedinica lokalne samouprave, još uvijek samo najavljuje, smatram da nam je u ovom trenutku jedino rješenje što uža suradnja s općinama i gradovima u riječkome prstenu na nizu razvojnih i infrastrukturnih projekata kao što su npr. razvoj industrijske zone na Kukuljanovu ili logističke zone Miklavlje u kojima već danas rade ili će raditi mnogi Riječani.

S poštovanjem,
Vojko Obersnel, gradonačelnik

----------------------------
Sve u svemu, glavno da je on dobio bubu u uho, to je bio cilj. ;)

P.s. inače to je prvo reagiranje gradonačenika na neku postavljenu tužibabu koja je otvorena na portalu Moja Rijeka. ;)

a tko mu brani da i sada surađuje s prstenom (kao što recimo prema postojećim zakonskim mogućnostima surađuju općine Krka)? ili da takvu inicijativu progura u vlastitoj stranci? ili da barem organizira sastanak/koordinaciju načelnika/gradonačelnika prstena? od početka mandata takvih sastanaka je bilo ravno - nula.

jazbac

Post broj:#57  PostPostao/la jazbac » 24.2.2012, 08:27

FORZAFIUME napisao:
a tko mu brani da i sada surađuje s prstenom (kao što recimo prema postojećim zakonskim mogućnostima surađuju općine Krka)? ili da takvu inicijativu progura u vlastitoj stranci? ili da barem organizira sastanak/koordinaciju načelnika/gradonačelnika prstena? od početka mandata takvih sastanaka je bilo ravno - nula.

Pouzdano znam da postoji kordinacija turističkih zajednica riječkog prstena. Čak su se zajednički udružile u jedan projekt u kojem i ja učestvujem. Jako me čudi da općine i gradovi nemaju neku vrstu koordinacije. Liburnijske općine (nastale na teritoriju bivše Općine Opatija) to imaju.
Što se tiče Kuka i izgradnje bunkera moramo se malo i našalit. Kuk je dobio ime po staroslavenskoj riječi za visoku liticu i čest je toponim u Hrvatskoj. Ta se litica vidi kada z barkom isplovite iz Preluka npr. iako je danas gotovo potpuno obrasla. Kuk sa Rijekom povezuje i činjenica da je upravu tu na toj strmoj litici zastao Gabriele D'annunzio da odmori i da prvi puta na svom putu iz Ronchija ugleda grad do kojeg mu je toliko stalo.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 922

Post broj:#58  PostPostao/la Adamić » 16.4.2013, 17:09

Dva desetljeća Grada: Država 1993. godine teritorijalno uništila Rijeku, jer je nije osjećala dovoljno hrvatskim gradom
Svečanost u Guvernerovoj palači

RIJEKA Aktualni gradonačelnik Rijeke Vojko Obersnel i njegov prethodnik na tom mjestu Slavko Linić na Svečanoj sjednici u povodu 20. obljetnice osnutka Grada Rijeke naglasili su da je grad lider kada je riječ o hrvatskoj lokalnoj samoupravi, unatoč tome što je 1993. godine državna vlast teritorijalno devastirala nekadašnju Općinu, a Rijeku stisnula u 44 kvadratna kilometra. Linić je poručio da inače ne čita govore, ali da su ga ponijele emocije pa da je napisao nekoliko riječi.

– Sjećam se daleke 1993. godine. Bila su to teška ratna vremena, vremena razaranja, vremena u kojima je Hrvatska bila okupirana, razaran je Vukovar, trebalo je zbrinuti velik broj prognanih i izbjeglih... Trebalo je braniti domovinu i dobiti međunarodno priznanje. U Hrvatskoj je na djelu bio gospodarski slom, privredna aktivnost bila je slaba, poduzeća su stradavala zbog inflacije i pretvorbe. Što se tiče Grada Rijeke, državna vlast nije nam bila sklona, jer nas valjda nisu osjećali dovoljno hrvatskim gradom. U teritorijalnoj podjeli smo razbijeni, a bez da se razmišljalo o tradiciji i povijesnim cjelinama. Sve je to bilo rezultat velikog političkog nepovjerenja, poručio je Linić. On je kao poseban uspjeh tadašnjih čelnih ljudi Grada Rijeke, ali i gradova i općina iz riječkog prstena izdvojio spremnost na dogovor oko zajedničkog razvoja.

– Općina Rijeka obuhvaćala je područje površine 516 kvadratnih kilometara. Upravno područje na koje je sveden Grad Rijeka, površine 44 kvadratna kilometra, predstavlja tek 8,5 posto površine dotadašnje Općine Rijeka. Bilo je jasno da takva osnova ne može biti motivirajuća za daljnji gospodarski prosperitet Rijeke. No, prije 20 godina, u novom sustavu lokalne samouprave, Grad Rijeka dobio je puno više nadležnosti u kojima smo, za razliku od države, mogli biti kvalitetniji servis građanima. Upravo u tome, u onome što smo postigli ostvarujući nove nadležnosti grada, daleko iznad zakonskih obveza, vidim najveća postignuća u protekla dva desetljeća, ponosan je Obersnel. Riječki je gradonačelnik podsjetio da je od konstituiranja do danas gradski proračun povećan gotovo tri puta, odnosno s 308 milijuna kuna 1994. godine na 835 milijuna kuna ovogodišnjega proračuna.

– Bilo je naravno i godina kad je gradski proračun bio veći od milijarde kuna, a te bi brojke i danas bile impresivnije da na proračun i poslovanje Grada nije snažno utjecala i ekonomska kriza. I imovina grada kontinuirano se uvećavala. Od 1994. godine do danas ona je povećana više od 2 i pol puta pa Grad sada upravlja imovinom građana vrijednom više od 7 milijardi kuna, izjavio je Obersnel.
Autor: Damir Cupać
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/D ... kim-gradom
-------------------------------------------------------------------------------
Slave 1993, kao osnivanje grada Rijeke prema ovakvom sadašnjem katastrofalnom ustroju. : lud
Od Rijeke da ponovim opet , veći su primjerice Bakar, Novi vinodolski, Delnice pa čak i jedno Vrbovsko. Svašta!

Dalo bi se mnogo toga nabrojat u pogledu odnosa države prema Rijeci i cijeloj županiji. Nema našeg kraja na hrvatskom grbu, putovnici a ono najvažnije u 20 godina od Hrvatske države smo dobili dovršetak riječke zaobilaznice, čija je gradnja započela 80 tih prošlog stoljeća i sveučilišni kampus koji se raspada kad zapuše malo jača riječka bura, te cestica D404 koja se je gradila jako, jako dugo,još jedan od rekorda u sporoj gradnji... i to je sve učinjeno, treba spomenuti da je to sve učinjeno za vladavine HDZ-a .SDP nije ništa napravio za ovaj kraj! Čak i na moj upit Obersnelu zašto nešto ne učini po pitanju granica, po njegovom odgovoru, njega uopće nije briga.Da ga zanima urlao bi na sve one iz Zagreba koji odlučuju o tome, da učine nešto po tom pitanju. Borio se, e to fali svim političarima, niti ne pokušavaju se boriti, Riječani bi sigurno stali uz njih.
Slika

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#59  PostPostao/la nikola » 17.4.2013, 18:05

Adamić napisao:...Aktualni gradonačelnik Rijeke Vojko Obersnel i njegov prethodnik na tom mjestu Slavko Linić na Svečanoj sjednici u povodu 20. obljetnice osnutka Grada Rijeke...

Di sam ja živio prvih 28 godine? :ne znam:
P.S. Da, imam 48 godina, ali nemam bore koje to dokazuju! : frajer

gost

Post broj:#60  PostPostao/la gost » 17.4.2013, 19:28

nikola napisao: Da, imam 48 godina, ali nemam bore koje to dokazuju! : frajer
Nisu samo bore Nikola. Znam to. Nemam ni ja bore, ali nemam ni ... :sram

PrethodniSljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Kvartovi