Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

KLUB TENK

Kulturne ustanove, zbivanja, predstave, izložbe, književnost i jezik, dijalekti nacionalne manjine itd.
nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 267

KLUB TENK

Post broj:#1  PostPostao/la nikola » 7.4.2010, 09:55

U petak se otvara novi klub u Rijeci

Još jedan klub se otvara u Rijeci, a kako je općepoznato da je otvaranje kluba najbolje začiniti koncertom tako će biti i ovaj put.

Klub "Tenk" se nalazi iznad sveučilišnog kampusa na Trsatu u halama koje je koristila vojska. Tenk će "voziti" udruga "Riječko pleme" a osim koncerata i glazbenih večeri iz plemena najavljuju da će im se program sastojati i od ostalih kulturnih aktivnosti kao što su izložbe, performansi, studentske večeri, a posebno zanimljivo je to što će na parkingu ispred kluba nedjeljom biti organiziran "buvljak".

Cilj i svrha udruge "Riječko pleme"ogleda se u stvaranju prostora za djelovanje kulturnih, subkulturnih, glazbenih i inih skupina mladih i onih koji se osjećaju mladima, posebice na riječkoj kulturno – glazbenoj sceni, te na taj način pridonositi miru i toleranciji među ljudima, a uz to i obogatiti ponudu ovakvih sadržaja u našem gradu.

Na otvaranju u petak, ulaz se neće plaćati, ali inače će se plaćati godišnja članarina po raznim tarifama, a najniža će biti samo 20 Kuna.

U petak će klub otvoriti: "Mrtvi kanal", "What the funk?", "River Sharks", "Vinyl Trio", "Krešo i kisele kiše" te "Krvava Meri - tribute to Azra".(RD i korzo)
_______________________________________ALELUJA!!!!!!!

Slika

Napokon se otvara klub koji nije narodnjački, več riječki!!!
A nedjeljoj ujutro buvljak.
Ljudi, sa tavana i podruma sve od nonića i none,
po na trampu il` prodaju!
Cuga jeftina, glazba dobra, prava riječka, što se čeka!?
U petak navečer sam u Tenku.A VI!?
:bravo:
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Re: KLUB TENK

Post broj:#2  PostPostao/la nikola » 10.4.2010, 11:53

Pa evo, što mogu reći nakon noći provedene na otvaranju.
S moje strane samo pohvale!
To je ona Rijeka koju ja poznajem, kojoj pripadam.Od ambijenta i glazbe do ljudi.Rijeke ljudi.A sinoć je bila prava Rijeka (rijeka) ljudi, koja se slijevala u Tenk neprekidno.

A bilo je mladih i starih, svih generacija i nije bilo nesporazuma po ma kojem pitanju.Svi su pod zastavom glazbe i zabave i nema tu intencije nikojoj negativnosti.Čista pozitiva!!!

Definitivno me je klub kupio i rađe ću otići tamo na pivo i biljar nego u grad.Barem nema problema sa parkiranjem.
A i biljar je 5 kuna!Još ima pikado i stolni nogomet.
Dva šanka u prostoru maskirnih tonova zakamuflirat će vas tako da ćete se osjećati jako ugodno i domaćinski.
Za ostale impresije dignite guzu i otiđite do Tenka.
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

gost

Post broj:#3  PostPostao/la gost » 10.4.2010, 11:53

Mislim da ću se zaletit do buvljaka... 8-)

Što se tiče kluba, moram priznati da sam zaboravio, bio sam u tunelu ječer...

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 922

Post broj:#4  PostPostao/la Adamić » 10.4.2010, 12:01

Znača dobro je... super ...!
Slika

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#5  PostPostao/la nikola » 10.4.2010, 12:36

Mislim da buvljak neće zaživjeti već ovu nedjelju, ali valja otići pogledati.

rijeka53

Post broj:#6  PostPostao/la rijeka53 » 10.4.2010, 17:19

:idea: .... hote pa staviti i ku slikicu..... :pozdrav:

Caffe.hr
Gost
Gost

Post broj:#7  PostPostao/la Caffe.hr » 13.4.2010, 05:35

Sve slike (njih 65) možete pronaći na stranicama Caffe.hr portala... www.caffe.hr i onda na fotogalerija.
Da ne duljim, evo link direktno na fotogaleriju:
http://caffe.hr/index.php?option=com_ex ... &Itemid=65

Uživajte u slikama!!!

Da... bacite pogled na "događaji", "primorje" :D

gost

Post broj:#8  PostPostao/la gost » 13.4.2010, 09:05

Prekjučer sam skočio do tenka u nadi da ću naletit barem na nekakve začetke buvljaka, ali nažalost nije bilo nikoga...

I da, ako želite do kluba doći s autom, morate preko Kačjaka tj. gdje je bio sjeverni ulaz u vojarnu, a pjege se može preko kampusa.

Fiamma

Post broj:#9  PostPostao/la Fiamma » 14.8.2010, 12:47

Može li mi netko objasniti gdje se točno taj Tenk nalazi (prethodno spomenuti Kačjak mi ništa ne znači, jer mi je poznat samo onaj kod Dramlja :oops: )?
Recimo, ako se nalazim na onoj autobusnoj na kantunu Krautzeka i Marohnićeve, kamo trebam krenuti? Preko kampusa, nekamo iza one stare zgrade di je sad Akademije likovnih umjetnosti/psihologija ili?

I imaju li negdje na netu program, a da ga koliko-toliko redovno updateaju. Da ubodem kakav koncert ili nešto, kad ga konačno pronađem. :mrgreen:

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#10  PostPostao/la nikola » 14.8.2010, 13:14

Tu na stranicama Tenka imaš cijeli program
http://www.myspace.com/klubtenk

Slika

Adresa: Klub TENK
Udruga Riječko pleme
Slavka Krautzeka 83

Slika

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#11  PostPostao/la Adamić » 14.8.2010, 16:35

Odlična lokacija...nekako mi baca na onu staru Točku što je nekoć bila... onakav đir je..

Koliko vidim imaju uvijek neki zanimljivi program.
Slika

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#12  PostPostao/la Adamić » 14.8.2010, 17:55

Klub Tenk zatvoren do daljnjeg

Sinoć, u kasnim večernjim satima unutar prostorija kluba Tenk dogodio se "pretres" kluba od strane "Državnog inspektorata." Prilikom uvida u poslovne knjige kluba Tenk, inspektori su pronašli određene nepravilnosti u radu koje su rezultirale samim zatvaranjem kluba.

Naime, klub Tenk osnovan je u 9. 4. ove godine, gdje je u vrlo kratko vrijeme pokupio simpatije alternativnog dijela populacije grada Rijeke, ali i šire okolice. Kao jedan od rijetkih klubova u Rijeci sa konstantim tjednim sadržajem koji je uključivao projekcije filmova i koncerata, izložbe slika, modne revije, svakotjedne live-koncerte, probijao je svoj put do srca ljudi željnih "jedinstvene" kulturne scene i u tome vrlo dobro uspijevao.

Klub Tenk je u vlasništvu udruge RIJEČKO PLEME, namijenjene upravo kulturnom aspektu društva otvorene u cilju omogućavanja nesmetanog kreativnog iskazivanja studentskih udruga, kazališnih skupina, individualnih umjetnika te svih glazbenih generacija. U samoj strukturi udruge su istaknuti riječki glazbenici, koji su uložili svoj trud, vrijeme i kreativnost u sam rad kluba.

U razgovoru s predsjednikom udruge, Goranom Vrkićem (Krvava Meri, Vinyl Trio, Mrtvi Kanal) donosimo zaključak da je klub radio isključivo u najboljim interesima za alternativnu scenu, što dokazuje i predviđenim projektima za jesen 2010 te simbiozom i otvorenim idejama sa studentskim kampusom na Trsatu.

Navodno je problem u nezadovoljavanju tehničkih uvjeta rada samog ugostiteljskog segmenta unutar udruge!

Na facebooku se je već pojavila grupa pod nazivom "Vratite nam Tenk!!!" koja je napravljena u cilju javne podrške samom klubu i njegovim kulturnim sadržajima.

Za kraj; Tenk je do daljnjeg zatvoren... Nadajmo se što skorijem otvorenju i što prijašnjoj glazbeno-izložbenoj sceni!!!

-----------------------------------

Sve što je dobro kratko traje
Slika

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#13  PostPostao/la nikola » 14.8.2010, 19:00

Zatvoren je šank na mjesec dana, razlog je što u prostorijama udruga ne smije se točiti alkohol.
Iako je udruga dobila odobrenje za to od ministarstva iz Zagreba, inspektori u Rijeci su bili neumoljivi. :lupiti:
Slijedi žalba.

gost

Post broj:#14  PostPostao/la gost » 14.8.2010, 21:20

ovi naši inspektori drže se zareza u zakonu ... jučer sretoh sanitarce u Krasnu - provjeravaju porijeklo janjetine koja će se sutra okretati na fešti Vele Gospe tamo! Državi treba para, pa lupaju svugdje ...

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#15  PostPostao/la nikola » 14.8.2010, 21:29

zokxy napisao:ovi naši inspektori drže se zareza u zakonu ... jučer sretoh sanitarce u Krasnu - provjeravaju porijeklo janjetine koja će se sutra okretati na fešti Vele Gospe tamo! Državi treba para, pa lupaju svugdje ...

Malo će janjetine inšpektori izist, pa valja vidit je sa Paga ili iz Transilvanije (Rumunjske). :dole

Sljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Umjetnost i kultura