Dobrodošli na prvi forum o gradu Rijeci i Primorsko-goranskom zavičaju, koji je otvoren za sve ljude na svijetu, bez obzira na nacionalnost, vjeru i porijeklo.

Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Kazališna grupa Viktora Cara Emina, Rijeka

Kulturne ustanove, zbivanja, predstave, izložbe, književnost i jezik, dijalekti nacionalne manjine itd.
marintek
Šta da ?
Šta da ?

Re: Kazališna grupa Viktora Cara Emina, Rijeka

Post broj:#16  PostPostao/la marintek » 23.7.2014, 17:54

sposaric napisao:Ovo je Grdićeva zidna ilustracija koja je desetljećima krasila klubsku prostoriju sa ciglenim šankom u zgradi V. Cara Emina. Na žalost, ova fotografija je ostatak ostatka, jer nakon naše deložacije 2002. unajmitelj toga prostora nije se niti potrudio sastrugati sliku, već ju je samo premazao bijelom zidnom bojom. Prije par godina bio sam tamo i primjetio da se crne konture još uvijek naziru.

Slika

Treba to nekako sačuvati.Makar i na ovaj način.Ja imam doma 3-4 Tonijeve slike koje je moj tata dobio osobno od njega početkom 60-ih.Tko zna koliko bi to danas vrijedilo?Ne znam ni da li to uopće zanima njegovog sina ili nekog drugog.

sposaric
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 3

Post broj:#17  PostPostao/la sposaric » 23.7.2014, 18:12

Evo materijala iz predstave ŠARENA LOPTA. Na plakatu je otisnut nadnevak 14. XII. 1962 i pripomena o izvedbi "4. put". Mujicu ćete lahko prepoznati!

1962. Šarena lopta.jpg
1962. Šarena lopta.jpg (102.62 KiB) Pogledano 5161 puta

Šarena lopta 1.jpg
Šarena lopta 1.jpg (67.87 KiB) Pogledano 5161 puta

Šarena lopta 2.jpg
Šarena lopta 2.jpg (24.9 KiB) Pogledano 5161 puta

Šarena lopta 4.jpg
Šarena lopta 4.jpg (74.83 KiB) Pogledano 5161 puta

Šarena lopta 3.jpg
Šarena lopta 3.jpg (26.76 KiB) Pogledano 5161 puta

sposaric
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Post broj:#18  PostPostao/la sposaric » 23.7.2014, 18:23

Evo još jedne zanimljive fotografije! Ansambl u posjetu Viktoru Caru Eminu u Opatiji. Gospođa koja mi je dala ovu fotografiju /prva s lijeva/ tvrdi da je to koncem 50ih, ali se niti ona ne sjeća točno. Branko, je li i Vaš otac Miljenko na slici?

Ansambl 0.jpg
Ansambl 0.jpg (115.57 KiB) Pogledano 5161 puta

marintek
Šta da ?
Šta da ?

Post broj:#19  PostPostao/la marintek » 23.7.2014, 19:09

sposaric napisao:Evo još jedne zanimljive fotografije! Ansambl u posjetu Viktoru Caru Eminu u Opatiji. Gospođa koja mi je dala ovu fotografiju /prva s lijeva/ tvrdi da je to koncem 50ih, ali se niti ona ne sjeća točno. Branko, je li i Vaš otac Miljenko na slici?

Slika

Imam tu fotografiju.Moj tata je ravno iznad Cara Emina.Gledajući s desna u lijevo sedmi.Kokotica,brkovi,bez kravate.Znao sam većinu tih ljudi ali sam zaboravio.Kako se zove gospođa koja Vam je to dala.

marintek
Šta da ?
Šta da ?

Post broj:#20  PostPostao/la marintek » 23.7.2014, 19:41

Mislim da je to posjeta 1949 godine kako ste i sami napisali na Vašem blogu.Skoro sam siguran da je tako a to ocjenjujem po izgledu mog oca. Mene još tada nije bilo.

Vežičanka
Moderatorica
Moderatorica
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 163

Post broj:#21  PostPostao/la Vežičanka » 24.7.2014, 16:01

Lijepe slike :gore
Samo bih vas zamolila da slike stavljate u privitke, Ovdje su uputstva viewtopic.php?f=80&t=2106

sposaric
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Post broj:#22  PostPostao/la sposaric » 27.7.2014, 08:40

Hm, da... Potpuno sam zaboravio na to pravilo. Isprika. Iako je malkice zamršeno, potrudit ćemo se drugi puta.
Evo, ubacio sam sliku kao privitak, nadam se da je tako u redu! Ovu igricu izveli smo tri puta ove sezone; imamo je u dvije verzije; prva je sa tri glumice, a druga sa dvije glumice i jednim glumcem! Trebalo je to prepraviti, ali uglavnom su uspješne obje verzije.
Aj se ne sekiraj.jpg
S Posarić AJ SE NE SEKIRAJ, veseloigra
Aj se ne sekiraj.jpg (57.5 KiB) Pogledano 5170 puta

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 923

Post broj:#23  PostPostao/la Adamić » 28.7.2014, 18:12

Kako je prvi festival hrvatskih kazališnih amatera održan u Rijeci 1961. godine u dvorani Kazališne grupe Viktora Cara Emina, Ulica Frane Račkog 20 , ova tema bit će ubačena u "Riječka naj naj rubrika ! Jeste li znali ?"
Rijeka - naša ljubav, naš način života :trobojnicasrce

marintek
Šta da ?
Šta da ?

Post broj:#24  PostPostao/la marintek » 28.7.2014, 20:07

Adamić napisao:Kako je prvi festival hrvatskih kazališnih amatera održan u Rijeci 1961. godine u dvorani Kazališne grupe Viktora Cara Emina, Ulica Frane Račkog 20 , ova tema bit će ubačena u "Riječka naj naj rubrika ! Jeste li znali ?"

Pa mislim da to nije dobra odluka i da bi ta tema trebala ostati u ovom obliku. TJ. ne treba ništa mijenjati

Vežičanka
Moderatorica
Moderatorica
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 163

Post broj:#25  PostPostao/la Vežičanka » 28.7.2014, 20:30

Ma ne, krivo se izrazio Adamić
Informacija da je "prvi festival hrvatskih kazališnih amatera održan u Rijeci 1961. godine u dvorani Kazališne grupe Viktora Cara Emina" će biti dodana u rubriku "Riječka naj naj rubrika ! Jeste li znali ?"
s linkom na ovu temu.

Ova tema naravno ostaje ovakva kakva je. Ovo je krasna tema :gore

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#26  PostPostao/la Adamić » 28.7.2014, 21:41

Tako je! ;)

sposaric
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Post broj:#27  PostPostao/la sposaric » 28.7.2014, 23:13

Festival 1.jpg
Pano na Jadranskom trgu
Festival 1.jpg (19.33 KiB) Pogledano 5130 puta

Mada je mnogo dokumentacije netragom nestalo zahvaljujući nemarnosti, ipak sam uspio pronaći i sačuvati nekoliko fotografija koji sa su dokaz da je baš u Rijeci bio Prvi festival kazališnih amatera Hrvatske! Kako sam došao u KG V. Cara Emina tek 1982. ondje je bilo sve u rasulu, a trošna i neodržavana dvorana nije se koristila za javne nastupe od 1975. Na probama bili smo odjeveni u skafandere ili kapute te sa šalovima oko vrata. Čak je zimi i napolju bilo toplije...
Podatci o održavanju Festivala pohranjeni su u Hrvatskome saboru kulture koji je do danas ostao jedini organizator istoga.
Prilog
Festival.jpg
Zastava na početku Korza, jasno je vidljiv nadnevak održavanja Festivala
Festival.jpg (152.92 KiB) Pogledano 5130 puta

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#28  PostPostao/la Adamić » 29.7.2014, 00:00

Šta danas kazališna grupa Viktora Cara Emina nema svoje prostorije ?

sposaric
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Post broj:#29  PostPostao/la sposaric » 29.7.2014, 00:22

Adamić napisao:Šta danas kazališna grupa Viktora Cara Emina nema svoje prostorije ?

Nemamo ništa. 2002. smo deložirani iz ruševnog prostora u Ulici Franje Račkog, pa smo opremu morali nositi kućama. Zahvaljujući nekim poznanstvima, uspjeli smo se održati tako što smo vježbali po riječkim mjesnim odborima /Brajda, Školjić, Luka/, a već deset godina "uzurpiramo" dvoranu MO Turnić. Barem smijemo postaviti ozvuku, rasvjetu i scenografiju, još uvijek nikome ne smetamo; uglavnom održavamo kasne probe, iza 21 sat. Sada smo malo na odmoru preko ljeta, jer ondje je pakleno vruće, a zimi, pak, jedva da ima grijanja. Doduše, radili smo povremeno i u Filodrammatici, ali tamo ima previše korisnika. Inače, naš "Sabor ptica" bila je prva predstava u Filodramatici 1993. nakon što ju je Hrvatska vojska predala Gradu. No, to je sada samo jedna uspomena...
Ne mogu okupljati mladež, to nisu nikakvi uvjeti za rad. Deset godina sam u ratu sa Odjelom gradske uprave za kulturu, jer novac se uglavnom dijeli po političkim simpatijama, a to je i naš novac, svi smo mi porezni obveznici. Vidjet ćemo što će biti kad predamo naš prijedlog programa javnih potreba u kulturi za 2015. godinu.

milic
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !

Teme: 6

Post broj:#30  PostPostao/la milic » 29.7.2014, 07:11

sposaric napisao: Kako sam došao u KG V. Cara Emina tek 1982. ondje je bilo sve u rasulu, a trošna i neodržavana dvorana nije se koristila za javne nastupe od 1975. Na probama bili smo odjeveni u skafandere ili kapute te sa šalovima oko vrata.

Evo, iskoristit ću priliku pa te upitati da li znaš išta o Vasi Ostojiću koji je bio aktivam u K. G. "V. C. Emin". Bio sam dobar s njim za vrijeme zajedničkog rada u "3.maj"-u.
Daj balu mali!

PrethodniSljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Umjetnost i kultura